Zprávy

Do desetiměsíčního štěněte vrazil kuchyňský dranžírák, nyní má ještě drzost žádat policii o pomoc

Reklama

Ústí nad Labem - Nad tímto činem zůstává vážně rozum stát. Osmatřicetiletý muž z Ústí nad Labem vzal na štěně rottweilera kuchyňský nůž, do bezbranného zvířete zabořil čepel až po rukojeť. Proč? Pes prý vrčel na děti. Nyní bez jakékoliv lítosti otravuje policii s dalšími výmysly.

V době svého činu byl namol

Na zasahující policisty čekal na místě činu otřesný obrázek. Přesto, že již při své službě viděli mnohé, toto bylo moc i na ně. Desetiměsíční pejsek měl na pravé pleci bodnou ránu o šířce čtyř a hloubce třinácti centimetrů.

Pro muže zákona nebyl pachatel žádnou neznámou. „Majitel psa neustále řeší za účasti policie domácí spory o děti. V době aktuálního incidentu v sobě měl více jak dvě promile alkoholu," uvádí mluvčí ústecké policie Valerie Bartošová

Hrozí mu tři roky basy

„Těžko uvěřit jeho výpovědi, že k bodnutí musel přistoupit, protože pes vrčel a byl agresivní na děti. To už ale ostatně bude předmětem dalšího šetření, které je vedeno jako trestný čin týrání zvířat," vysvětluje mluvčí. Podle ní může pachatel této ohavné obludnosti skončit až na tři roky v arestu.

Pobodané štěně by v současné době mělo již být mimo ohrožení života. Pejsek je po operaci a je v péči rodinných příslušníků agresora.

Má ještě drzost žádat policii o pomocnůž

Přemýšlíte, jestli pán svého činu lituje? Zdá se, že na něco podobného ani nepomyslel. Pouhé dva dny po předvedené brutalitě opět prudí. Tvrdí, že ho štěně po činu kouslo a že to nutně musí řešit v nemocnici na infekčním oddělení. „Včera nám přišel podat oznámení o pokousání, dnes si naopak přišel stěžovat na rodinu a požádat policii o pomoc. Prý mu nechtějí vydat očkovací průkaz, který potřebuje předložit lékařům," uzavírá smutné povídání Bartošová.

Další o případu čtěte zde.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×