Zprávy

Mladý Rom napadl sedmašedesátiletou ženu. Důvod? Vykázala ho z panelákového vchodu

Reklama

Chomutov – Pomalu abychom se báli někomu něco říci. Své už o tom ví také sedmašedesátiletá žena z Chomutova. Ta se pouze zeptala, na koho že dotyčný ve vchodu čeká a když se jí nedostalo odpovědi, požádala mladíka, aby dům opustil. Co následovalo, normální člověk asi jen tak nepochopí.

DSC 0701 2

Nejdřív ji zlil a pak hrozil zabitím

Mladého muže popadl amok a venku ženu polil pitím ze své láhve. Ta si to samozřejmě nenechala líbit a na mládence se spravedlivě rozčilila. Protireakce na sebe nenechala dlouho čekat. Mladík ženu natlačil na vedle stojící zábradlí a přitom na ni křičel, že ji zabije.

Padlo slovo policie a vzal do zaječích

Těžko říci, jak by celá věc dopadla, nebýt rychlé reakce prodavačky z obchůdku poblíž. „Když jsem viděla, co se venku děje, vyběhla jsem z obchodu a začala na násilníka křičet. Už ani nevím co přesně, ale pamatuji si, že padla také slova o policii," vzpomíná na ošklivou scénu sympatická zachránkyně a dodává, „to zabralo. Hrubián od napadené odskočil jako píchnutý včelou a vzal nohy na ramena. Samozřejmě s náležitým komentářem."

„Šlo o muže tmavé pleti"

K celému incidentu došlo v sobotu hodinu po poledni na Březenecké (přímo v kopci). Napadená žena nakonec policisty zcela logicky zavolala. Na místo dorazili nejen strážníci ale také jejich republikoví kolegové. „Přivolali jsme také pracovníky Zdravotnické záchranné služby, paní si stěžovala na bolesti zad a krvácela z pravého ucha. Pachatel jí při potyčce strhl náušnici," uvádí zástupce Městské policie Petr Zálešák. „Žena také uvedla pachatelův popis. Šlo o muže tmavé pleti, stáří 22 – 25 let, štíhlé postavy, výška asi 180 centimetrů a neměl spodní zuby. Oblečen byl do černé zimní bundy a na hlavě černou čepici," dodává zástupce strážníků.

„Přizpůsobili jsme naši kontrolní činnost"

Zálešák také nastínil další preventivní postup Městské policie. „V poslední době bohužel evidujeme nárůst obdobných případů, proto jsme tomu přizpůsobili naši kontrolní činnost. V problémových lokalitách se nyní několikrát denně sjíždí více hlídek, které se zaměřují na komplexní kontrolu potenciálně závadových osob."

Policie už pravděpodobně zná totožnost

Celý případ nakonec převzala Policie České republiky. „V současné době skutek vyšetřujeme jako trestný čin výtržnictví. Na základě vyhodnocení získaných poznatků pravděpodobně známe pachatelovou totožnost," říká policejní mluvčí Marie Pivková.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×