Zprávy

Mladý Rom napadl sedmašedesátiletou ženu. Důvod? Vykázala ho z panelákového vchodu

Reklama

Chomutov – Pomalu abychom se báli někomu něco říci. Své už o tom ví také sedmašedesátiletá žena z Chomutova. Ta se pouze zeptala, na koho že dotyčný ve vchodu čeká a když se jí nedostalo odpovědi, požádala mladíka, aby dům opustil. Co následovalo, normální člověk asi jen tak nepochopí.

DSC 0701 2

Nejdřív ji zlil a pak hrozil zabitím

Mladého muže popadl amok a venku ženu polil pitím ze své láhve. Ta si to samozřejmě nenechala líbit a na mládence se spravedlivě rozčilila. Protireakce na sebe nenechala dlouho čekat. Mladík ženu natlačil na vedle stojící zábradlí a přitom na ni křičel, že ji zabije.

Padlo slovo policie a vzal do zaječích

Těžko říci, jak by celá věc dopadla, nebýt rychlé reakce prodavačky z obchůdku poblíž. „Když jsem viděla, co se venku děje, vyběhla jsem z obchodu a začala na násilníka křičet. Už ani nevím co přesně, ale pamatuji si, že padla také slova o policii," vzpomíná na ošklivou scénu sympatická zachránkyně a dodává, „to zabralo. Hrubián od napadené odskočil jako píchnutý včelou a vzal nohy na ramena. Samozřejmě s náležitým komentářem."

„Šlo o muže tmavé pleti"

K celému incidentu došlo v sobotu hodinu po poledni na Březenecké (přímo v kopci). Napadená žena nakonec policisty zcela logicky zavolala. Na místo dorazili nejen strážníci ale také jejich republikoví kolegové. „Přivolali jsme také pracovníky Zdravotnické záchranné služby, paní si stěžovala na bolesti zad a krvácela z pravého ucha. Pachatel jí při potyčce strhl náušnici," uvádí zástupce Městské policie Petr Zálešák. „Žena také uvedla pachatelův popis. Šlo o muže tmavé pleti, stáří 22 – 25 let, štíhlé postavy, výška asi 180 centimetrů a neměl spodní zuby. Oblečen byl do černé zimní bundy a na hlavě černou čepici," dodává zástupce strážníků.

„Přizpůsobili jsme naši kontrolní činnost"

Zálešák také nastínil další preventivní postup Městské policie. „V poslední době bohužel evidujeme nárůst obdobných případů, proto jsme tomu přizpůsobili naši kontrolní činnost. V problémových lokalitách se nyní několikrát denně sjíždí více hlídek, které se zaměřují na komplexní kontrolu potenciálně závadových osob."

Policie už pravděpodobně zná totožnost

Celý případ nakonec převzala Policie České republiky. „V současné době skutek vyšetřujeme jako trestný čin výtržnictví. Na základě vyhodnocení získaných poznatků pravděpodobně známe pachatelovou totožnost," říká policejní mluvčí Marie Pivková.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×