Zprávy

Další rána pro pirátské fanoušky, při zápase juniorů někdo ukradl obří vlajku

Reklama

Chomutov – Pirátští fandové prožívají nelehkou sezónu. Nejenže trpí nad výkony „svého" mužstva, navrch k tomu všemu přišli ještě o fanouškovský symbol. Z domácího „kotle" někdo ukradl nádhernou vlajku obřích rozměrů.

vlajka

Animae Fidelium – Duše Věrných

Zná ji každý, kdo chodí v Chomutově na hokej. Vlajka o rozměrech 20x10 metrů s Pirátem uprostřed a nápisem Animae Fidelium, čili Duše Věrných, provázela fanoušky třetí sezónu. Bohužel, minulý čas v předchozí větě byl použit naprosto správně. Při včerejším juniorském zápase Pirátů proti Vsetínu tento skvost ze svého místa /sektor G/ zmizel. Byl jednoduše a sprostě ukraden.

Po pachateli se stále pátrá

Kdo má tento nechutný kousek na svědomí, se zatím neví. Na komunikačních serverech proběhla fotografie s pravděpodobnými pachateli krádeže, stejný snímek včetně záběrů z kamer mají k dispozici také vyšetřující policisté. Podle našeho neoficiálního zdroje už mělo zloděje na snímcích několik lidí poznat a kriminalistům nahlásit, policie toto ale zatím nepotvrdila. „Vyšetřování stále pokračuje, po pachateli intenzivně pátráme," odpovídá na dotaz policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Ukradení = znesvěcení

Otázkou pak zůstává také to, co bude, když se vlajka objeví. Někteří fanoušci mají v tomto směru jasno. „Nedělám si moc iluzí, že se vlajka najde, a kdyby přece, tak že bude v pořádku. Navíc, dle nepsaných fanouškovských pravidel a tradice je jednou ukradená vlajka vlajkou znesvěcenou. Já bych se přikláněl k tomu ji dále nepoužívat, to je ale čistě můj osobní názor a pohled," říká jeden z fandů, známý pod přezdívkou Kreon. „Jak to ale celé bude, uvidíme až po skončení vyšetřování. Je jasné, že poslední slovo budou mít sami fanoušci," dodává ještě Kreon.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×