Zprávy

Další rána pro pirátské fanoušky, při zápase juniorů někdo ukradl obří vlajku

Reklama

Chomutov – Pirátští fandové prožívají nelehkou sezónu. Nejenže trpí nad výkony „svého" mužstva, navrch k tomu všemu přišli ještě o fanouškovský symbol. Z domácího „kotle" někdo ukradl nádhernou vlajku obřích rozměrů.

vlajka

Animae Fidelium – Duše Věrných

Zná ji každý, kdo chodí v Chomutově na hokej. Vlajka o rozměrech 20x10 metrů s Pirátem uprostřed a nápisem Animae Fidelium, čili Duše Věrných, provázela fanoušky třetí sezónu. Bohužel, minulý čas v předchozí větě byl použit naprosto správně. Při včerejším juniorském zápase Pirátů proti Vsetínu tento skvost ze svého místa /sektor G/ zmizel. Byl jednoduše a sprostě ukraden.

Po pachateli se stále pátrá

Kdo má tento nechutný kousek na svědomí, se zatím neví. Na komunikačních serverech proběhla fotografie s pravděpodobnými pachateli krádeže, stejný snímek včetně záběrů z kamer mají k dispozici také vyšetřující policisté. Podle našeho neoficiálního zdroje už mělo zloděje na snímcích několik lidí poznat a kriminalistům nahlásit, policie toto ale zatím nepotvrdila. „Vyšetřování stále pokračuje, po pachateli intenzivně pátráme," odpovídá na dotaz policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Ukradení = znesvěcení

Otázkou pak zůstává také to, co bude, když se vlajka objeví. Někteří fanoušci mají v tomto směru jasno. „Nedělám si moc iluzí, že se vlajka najde, a kdyby přece, tak že bude v pořádku. Navíc, dle nepsaných fanouškovských pravidel a tradice je jednou ukradená vlajka vlajkou znesvěcenou. Já bych se přikláněl k tomu ji dále nepoužívat, to je ale čistě můj osobní názor a pohled," říká jeden z fandů, známý pod přezdívkou Kreon. „Jak to ale celé bude, uvidíme až po skončení vyšetřování. Je jasné, že poslední slovo budou mít sami fanoušci," dodává ještě Kreon.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×