Zprávy

Po klášterecké tragédii zůstává zatím pět osob v nemocnici, naštěstí utrpěly poranění lehčího charakteru

Reklama

Klášterec nad Ohří – Jeden mrtvý, šest zraněných. Bilance včerejší klášterecké tragédie je neúprosná. Řidič jednoho z automobilů zemřel na místě, jeho dva spolujezdci skončili v ústecké a chomutovské nemocnici. Posádka druhého vozu byla s lehčími zraněními převezena do nemocnice v Kadani. (První informace z nehody jsme psali zde)

sanita„Zatím víme jen to, že Fabia vjela do protisměru"

Jak se celá smutná událost seběhla, je zatím v řešení policistů. „Veškeré příčiny a okolnosti nehody jsou v současné době předmětem šetření," říká policejní mluvčí Marie Pivková. „Zatím můžeme uvést to, že při nehodě došlo k čelnímu nárazu dvou osobních vozidel, Škody Fabia, která jela ve směru od Perštejna a protijedoucí Audi. Ke střetu došlo zhruba tři sta metrů před Kláštercem nad Ohří (ve směru z Karlových Varů), kdy zatím pro nás z neznámých příčin vjela Fabia do protisměru," vysvětluje mluvčí.

Zranění muži skončili v Ústí a Chomutově

Za volantem škodovky seděl jednapadesátiletý muž. Ten bohužel svým zraněním na místě nehody podlehl. Jeho dva spolucestující, muž ve věku dvacet tři let a jeho o rok starší kolega skončili v nemocnici. „Zraněného pětadvacetiletého muže převezli pracovníci Zdravotnické záchranné služby s poraněním horní končetiny na úrazové centrum Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem," uvádí mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. „Druhý z mužů byl krátkodobě přijat na oddělení JIP v chomutovské nemocnici, v současné době je tamtéž hospitalizován na chirurgickém oddělení," dodává Vondra.

Žena a děti zůstávají v péči lékařů

O velikém štěstí může hovořit posádka Audi. Čtyřicetiletá žena (řidička), její o deset let starší manžel a na zadních sedadlech dvě jedenáctileté děti vyvázli z nehody s lehčími zraněními. Všichni čtyři byli převezeni do nemocnice v Kadani s tím, že jedno z dětí bylo následně převezeno do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Muž byl po ambulantním ošetření propuštěn domů, žena a obě děti zatím zůstávají v péči lékařů.

Nemá smysl spekulovat

Jeden okamžik, jeden moment a rázem je všechno jinak. Příčinou nehody mohlo být cokoliv. Podle našeho zdroje měli údajně spolucestující Fabie v době neštěstí spát, jestli únava přemohla i řidiče, těžko říci. Stát se mohlo skutečně cokoliv. Mohla to být opravdu únava, krátký mikrospánek, tak stejně to ale mohla být momentální nevolnost či pouhá nepozornost. Spekulovat je naprosto zbytečné, tragický výsledek to nezmění a čas se bohužel vrátit nedá.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×