Zprávy

Po klášterecké tragédii zůstává zatím pět osob v nemocnici, naštěstí utrpěly poranění lehčího charakteru

Reklama

Klášterec nad Ohří – Jeden mrtvý, šest zraněných. Bilance včerejší klášterecké tragédie je neúprosná. Řidič jednoho z automobilů zemřel na místě, jeho dva spolujezdci skončili v ústecké a chomutovské nemocnici. Posádka druhého vozu byla s lehčími zraněními převezena do nemocnice v Kadani. (První informace z nehody jsme psali zde)

sanita„Zatím víme jen to, že Fabia vjela do protisměru"

Jak se celá smutná událost seběhla, je zatím v řešení policistů. „Veškeré příčiny a okolnosti nehody jsou v současné době předmětem šetření," říká policejní mluvčí Marie Pivková. „Zatím můžeme uvést to, že při nehodě došlo k čelnímu nárazu dvou osobních vozidel, Škody Fabia, která jela ve směru od Perštejna a protijedoucí Audi. Ke střetu došlo zhruba tři sta metrů před Kláštercem nad Ohří (ve směru z Karlových Varů), kdy zatím pro nás z neznámých příčin vjela Fabia do protisměru," vysvětluje mluvčí.

Zranění muži skončili v Ústí a Chomutově

Za volantem škodovky seděl jednapadesátiletý muž. Ten bohužel svým zraněním na místě nehody podlehl. Jeho dva spolucestující, muž ve věku dvacet tři let a jeho o rok starší kolega skončili v nemocnici. „Zraněného pětadvacetiletého muže převezli pracovníci Zdravotnické záchranné služby s poraněním horní končetiny na úrazové centrum Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem," uvádí mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. „Druhý z mužů byl krátkodobě přijat na oddělení JIP v chomutovské nemocnici, v současné době je tamtéž hospitalizován na chirurgickém oddělení," dodává Vondra.

Žena a děti zůstávají v péči lékařů

O velikém štěstí může hovořit posádka Audi. Čtyřicetiletá žena (řidička), její o deset let starší manžel a na zadních sedadlech dvě jedenáctileté děti vyvázli z nehody s lehčími zraněními. Všichni čtyři byli převezeni do nemocnice v Kadani s tím, že jedno z dětí bylo následně převezeno do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Muž byl po ambulantním ošetření propuštěn domů, žena a obě děti zatím zůstávají v péči lékařů.

Nemá smysl spekulovat

Jeden okamžik, jeden moment a rázem je všechno jinak. Příčinou nehody mohlo být cokoliv. Podle našeho zdroje měli údajně spolucestující Fabie v době neštěstí spát, jestli únava přemohla i řidiče, těžko říci. Stát se mohlo skutečně cokoliv. Mohla to být opravdu únava, krátký mikrospánek, tak stejně to ale mohla být momentální nevolnost či pouhá nepozornost. Spekulovat je naprosto zbytečné, tragický výsledek to nezmění a čas se bohužel vrátit nedá.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×