Zprávy

Lumpové, třeste se. Město posiluje kamerový systém o čtyřiačtyřicet kousků

Reklama

Chomutov – Bezpečí a klid obyvatel na prvním místě, darebáci všeho druhu to budou mít zase o něco těžší. Chomutovská radnice nenechává nic náhodě a i nadále investuje do elektronických strážců. Město bude hlídat sedmasedmdesát pozorných kamer.

33 stávajících, 44 navrch

Pro větší bezpečnost a zajištění veřejného pořádku připravilo chomutovské vedení projekt na rozšíření městského kamerového a dohlížecího systému. „V současné době máme v Chomutově rozmístěných třicet tři kamer. Strážníci mají k dispozici také kamery mobilní, jejichž operativní využití se nám velmi osvědčilo," naznačuje velitel městské policie Jan Řehák.

Jeho slova vzápětí doplňuje primátor Jan Mareš. „V letošním roce budeme systém rozšiřovat o dalších čtyřicet čtyři kusů, ty budou dohlížet na pořádek na sídlištích," vysvětluje primátor.

Kamery vyjdou na miliony

Výběrové řízení na dodávku celého systému bude v březnu, předpokládaná cena je 3,5 milionu korun. Zároveň bude zapotřebí rozšířit centrální pult městské policie a navýšit počet pracovníků, kteří záběry z kamer sledují.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×