Zprávy

Výjezdy strážníků k opuštěným zvířatům připomínají nekonečný příběh, naposledy zachraňovali promrzlého osmáka

Reklama

Chomutov – To, že se strážníci Městské policie starají o odchyt a záchranu zaběhnutých či odložených psů a koček, je věc vcelku známá. Policisté se ale nezřídka setkávají s daleko větší škálou zástupců zvířecí říše, kteří potřebují jejich pomoc. Tito se někdy dostanou do nesnází vlastní vinou, daleko častěji ale může za jejich utrpení sám „pán tvorstva".

osmak

Z chlupatého nic se vyklubal osmák

Nejčerstvější případ nalezeného, a ne zcela tradičního druhu zvířátka řešili muži zákona uplynulý pátek. Jednašedesátiletá paní oznámila objevení jí neznámého tvorečka, kterého našla v parčíku na Kamenném vrchu. Když si strážníci pro zvíře přijeli a posléze zachráněnou chlupatou kuličku odvezli do rukou ošetřovatelů v Podkrušnohorském zooparku, dozvěděli se, že se jedná o domácího mazlíčka osmáka.

Morče i s klíckou

V letošním roce to ovšem pro policisty není první „zvláštní" zásah. Předminulou neděli odváželi do zooparku malé morče, které někdo odložil i s klecí, pár dní předtím pak vezli do psího útulku zraněnou kunu. Ta nakonec bohužel nepřežila.

„Chytali jsme želvy, hady a šneky"

Pořídit si domů zvířecího miláčka je věc jedna, dobře se o něj postarat pak druhá. Kdyby mnozí z nich uměli mluvit, asi bychom se dozvěděli velké věci. Policejní statistika ostatně hovoří za vše. „Během loňského roku jsme byli přivoláni k 171 odchytům. V převážné většině jsou to psi a kočky, už jsme ale chytali i želvy, hady a do zooparku jsme vezli také třeba šneky," vzpomíná zástupce Městské policie Petr Zálešák. „Ne vždy ale za vším stojí lidé. Měli jsme co do činění například s jezevcem nebo jsme zachraňovali zraněnou srnku a labuť," dodává Zálešák.

Na odchyt je speciálka

Přijet pro osmáka, budiž. Nahánět ale dvacetikilového jezevce, to už není žádná legrace. „To sice ne, na odchyty ale máme speciálně proškolené pracovníky s certifikovanou atestací od veterinární správy," zareaguje na poznámku v závěru s úsměvem policejní zástupce.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×