Zprávy

Výjezdy strážníků k opuštěným zvířatům připomínají nekonečný příběh, naposledy zachraňovali promrzlého osmáka

Reklama

Chomutov – To, že se strážníci Městské policie starají o odchyt a záchranu zaběhnutých či odložených psů a koček, je věc vcelku známá. Policisté se ale nezřídka setkávají s daleko větší škálou zástupců zvířecí říše, kteří potřebují jejich pomoc. Tito se někdy dostanou do nesnází vlastní vinou, daleko častěji ale může za jejich utrpení sám „pán tvorstva".

osmak

Z chlupatého nic se vyklubal osmák

Nejčerstvější případ nalezeného, a ne zcela tradičního druhu zvířátka řešili muži zákona uplynulý pátek. Jednašedesátiletá paní oznámila objevení jí neznámého tvorečka, kterého našla v parčíku na Kamenném vrchu. Když si strážníci pro zvíře přijeli a posléze zachráněnou chlupatou kuličku odvezli do rukou ošetřovatelů v Podkrušnohorském zooparku, dozvěděli se, že se jedná o domácího mazlíčka osmáka.

Morče i s klíckou

V letošním roce to ovšem pro policisty není první „zvláštní" zásah. Předminulou neděli odváželi do zooparku malé morče, které někdo odložil i s klecí, pár dní předtím pak vezli do psího útulku zraněnou kunu. Ta nakonec bohužel nepřežila.

„Chytali jsme želvy, hady a šneky"

Pořídit si domů zvířecího miláčka je věc jedna, dobře se o něj postarat pak druhá. Kdyby mnozí z nich uměli mluvit, asi bychom se dozvěděli velké věci. Policejní statistika ostatně hovoří za vše. „Během loňského roku jsme byli přivoláni k 171 odchytům. V převážné většině jsou to psi a kočky, už jsme ale chytali i želvy, hady a do zooparku jsme vezli také třeba šneky," vzpomíná zástupce Městské policie Petr Zálešák. „Ne vždy ale za vším stojí lidé. Měli jsme co do činění například s jezevcem nebo jsme zachraňovali zraněnou srnku a labuť," dodává Zálešák.

Na odchyt je speciálka

Přijet pro osmáka, budiž. Nahánět ale dvacetikilového jezevce, to už není žádná legrace. „To sice ne, na odchyty ale máme speciálně proškolené pracovníky s certifikovanou atestací od veterinární správy," zareaguje na poznámku v závěru s úsměvem policejní zástupce.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×