Zprávy

Další ročník Rodinného zápolení načala Chomutovská ploutev, na první akci přišlo přes pět set lidí

Reklama

Chomutov – A je to tady. Další ročník celoroční soutěže pro rodiny s dětmi je zahájen, série osmnácti akcí začala dnes v chomutovském Aquasvětě.

rozatitul

První akci navštívilo na sto padesát rodin

Stejně jako v ročnících minulých, zápolící rodiny bude i letos celým kláním provázet oblíbená dvojice, koza Róza a kozlík Rozmarýnek. To, jak moc jste se na ně těšili, dokazovala dnešní dopolední návštěva v bazénu. „Začátek se vyvedl nadmíru. Pro první známky si přišlo zhruba 150 rodin," pochvaluje si tradiční organizátorka Marie Heřmanová.

Pan primátor nechal plavky doma

První akci si nenechal ujít ani primátor města Jan Mareš. V plaveckém úboru sice nedorazil, zato ale ocenil všechny vítěze jednotlivých soutěží.

Róza chystá překvapení

A na co se letos můžeme těšit? Nový ročník opět slibuje kopec zábavy. Bude to například noční detektivní pátrání po památkách města, oslavíme sto desáté narozeniny přehrady Kameničky, strávíme den s chomutovskými softbalisty nebo třeba uložíme malé ježečky k zimnímu spánku. „Akcí je skutečně osmnáct. Patnáct je již nyní vypsaných, šestnáctou bude prosincové slavnostní losovací odpoledne a zbylé dvě budou opět bonusové. Jaké? To je zatím překvapení," usmívá se tajemně Heřmanová. (Přehled všech akcí najdete zde.)

Prohlédněte si fotogalerii

Na první akci nemohlo samozřejmě chybět ani e-chomutovsko, abychom pro vás zdokumentovali, jak skvěle jste se bavili.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×