Zprávy

Na prunéřovské „dvojce“ zasahoval záchranářský vrtulník, při nešťastné nehodě propadl muž strojovnou

Reklama

Prunéřov – K neštěstí došlo dnes ráno kolem osmé hodiny. Muž si při pádu vážně poranil hlavu a pravděpodobně došlo také ke zlomenině levé ruky. Na místě zasahující lékaři rozhodli o leteckém transportu do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

 

Čtyřmetrový propad

Co přesně se na místě nehody událo, je nyní v šetření. Zatím se ví pouze tolik, že jeden z pracovníků dodavatelské firmy, pracující v rámci komplexní obnovy Elektrárny Prunéřov II, odstraňoval z blíže nezjištěných důvodů poklop v podlaze strojovny a při tom spadl otvorem v podlaze do hloubky přibližně čtyř metrů.

První pomoc dávali hasiči

Nebezpečný pád se bohužel neobešel bez zranění. „Při dopadu si muž o dole umístěné technologické zařízení vážně poranil hlavu a pravděpodobně si také zlomil levou ruku. Na místo byli okamžitě přivoláni elektrárenští hasiči, kteří poskytli první pomoc," vysvětluje mluvčí skupiny ČEZ Ota Schnepp. „Následně dorazila záchranná služba z kadaňské nemocnice a rovněž byl přivolán vrtulník Letecké záchranné služby v Ústí nad Labem. Poté byl zraněný ve stabilizovaném stavu transportován do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem," dodává ještě mluvčí.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×