Zprávy

První psí hasič – vyšetřovatel odchází do důchodu, sloužil krásných sedm let

Reklama

Ústecký kraj – „Policista a hasič" v jednom, německý ovčák Aldo, odchází do zaslouženého důchodu. Od svých dvounohých kolegů dostal jako poděkování medaili, čestné uznání a dva pytle chutných granulí.

„Aldo odhalí příčinu požáru"

Psích pomocníků ve služebním poměru je spousta a spousta z nich samozřejmě po odsloužených letech odchází na odpočinek. Přesto se o nich nepíše. Tak proč nyní? Důvod je prostý. „Aldo byl prvním psem, vycvičeným k vyhledávání akcelerantů hoření, tedy zápalných látek, pomocí kterých byl požár založen," vysvětluje mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Velmi zjednodušeně řečeno, pokud se případný žhář domníval, že vyleje například benzín a plameny stopy zahladí, nastoupil Aldo a rychle ho vyvedl z omylu.

Na svém kontě má 152 požářišť

Na svoji první „šichtu" nastoupil Aldo v roce 2007. Během své profesní cesty obstál nejen u zkoušek služebních, ale hlavně v ostrém nasazení v reálných podmínkách požářišť. Stal se nepostradatelným pomocníkem všech vyšetřovatelů Hasičského záchranného sboru a Policie ČR Ústeckého kraje. Objasňoval příčiny a okolnosti spojené se vznikem požárů nejen u nás, jeho služeb využívali i v okolních krajích. Za dobu svého působení byl Aldo nasazen na 152 požářištích a nemalou měrou pomohl k odhalení nesčetných případů žhářství.

Jak již bylo řečeno, nyní na Alda čekají dny odpočinku, klidu a pohody. Ty bude tak jako doposud trávit po boku svého pána, policejního psovoda a kynologa Jiřího Hromádky.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×