Zprávy

Na sídlišti vybouchla feťácká varna. Vařič se vymlouvá na pánvičku

Reklama

Chomutov – Čas, 18.07.  Hasiči dostávají hlášku o výbuchu bytu v ulici 17. listopadu 4627 v Chomutově. Na udané místo vyráží tři jednotky chomutovských profesionálů a jejich dobrovolní kolegové z Jirkova.

Sousedé to neodnesli

K překvapení hasičů byt nehoří. Detonace poškodila, respektive vyrazila vstupní dveře, újmy doznala také jedna z bytových příček a balkónová okna. K dalším větším ztrátám či ohrožení sousedů naštěstí nedošlo.

Případ má v rukách chomutovská kriminálka

To hlavní a zásadní zjištění mělo ale teprve přijít. V době výbuchu se v bytě nacházely tři osoby, dva muži (45 a 31 let) a žena (20 let). To ale nebylo zdaleka všechno, co se v bytě našlo. Na místě byly objeveny plastové kanystry s dosud neznámou látkou. „Celá věc je nyní v šetření chomutovských kriminalistů. Nalezené kanystry byly samozřejmě zajištěny a budou poslány na expertízu. Příčiny výbuchu budou nyní předmětem vyšetřování, s největší pravděpodobností se ale jedná o varnu na pervitin," uvádí k případu policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Tři body hovoří pro varnu

Slova mluvčí korespondují s námi zjištěnými informacemi. Podle našeho zdroje všechno na feťáckou varnu ukazuje více než prokazatelně. Za a/ postižení nechtěli údajně nehodu ani hlásit, o to se museli postarat sousedé b/ všude po domě to bylo cítit jako v chemičce c/ při pouhém pohledu do prostor bytu by prý i člověk neznalý poznal okamžitě, která bije.

„Perník přímo do ksichtu"

Třeba to ale nakonec bylo všechno jinak. Jeden z mužů byl totiž nucen podrobit se lékařskému ošetření. Jak opět uvádí zdroj - cituji, „perník mu řachnul přímo do ksichtu". Zraněný (lehce) se ovšem hájil jinak. Prý včera dělal něco s plynem, a prý se mu to tak dobře nepovedlo a dneska mu vybuchla pánvička. No, kriminalisté si s tím poradí a uvidíme, která z verzí bude ta správná.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×