Zprávy

Kadaňská porodnice hlásí tři novoroční miminka, první přišel na svět Adámek Zít

Reklama

Chomutovsko – Tři miminka v Kadani, jedno v Chomutově. První trojice novorozeňátek byli klučíci, první holčička se narodila až dnes ve 14.40 odpoledne. Paradoxně, pomyslné prvenství na Chomutovsku drží malý Adam Zít z Ústí nad Labem.

„Loni jsme na Kadaňáčka čekali do Tří králů"

Zatímco v Chomutově již svého nového občánka mají, v Kadani ještě stále čekají. A to i přesto, že se tady v novém roce narodila již tři miminka. „Loni jsme na prvního Kadaňáčka čekali až do Tří králů, letos to vypadá stejně," usmívá se primář kadaňské porodnice Aleš Padrta a jedním dechem dodává, „ono je to ale úplně jedno, důležité je, že všechny tři nově narozená miminka jsou zdravá a v pořádku."

Adam

A v jakém sledu se tedy malincí nováčkové „scházeli"? Na první miminko narozené na Chomutovsku se čekalo dvanáct hodin od včerejší půlnoci. Ve 12.05 přichází v Kadani na svět Adam Zít, 50 cm, 2,95 kg. „Bylo to docela dlouhé. Adámek si to nechal až na pravé poledne pěkně k obědu," září šťastná maminka Lenka, aby se vzápětí podivila, „vážně jsme první v regionu? Tak to bude mít do budoucna krom hezkého rodného čísla také milou vzpomínku."

Honzík

Kadaňské porodnici patří i „stříbro", dnes ráno tady spatřil poprvé světlo světa malý Honzík z Klášterce nad Ohří. Míry, 49 cm; 2,81 kg.

Marek

Ve 12.43 už přichází ke slovu Chomutov. V místní nemocnici se narodil Mareček a je to kluk, jako buk. Váží 3,40 kg a měří 50 cm.

Klaudie

Jak již bylo řečeno, na první holčičku zbyla až bramborová medaile. Malá slečna Klaudie (3,050 kg, 48 cm) se narodila před pár hodinami, přesně ve 14.40 hodin a je až z daleké Staré Ĺubovni na Slovensku, kdy rodiče pobývají v současné době u příbuzných v Klášterci nad Ohří.

Všem včerejším a dnešním narozeným miminkům přejeme šťastný a dlouhý život a ať se jim tady u nás na světě líbí.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×