Zprávy

Kadaňská porodnice hlásí tři novoroční miminka, první přišel na svět Adámek Zít

Reklama

Chomutovsko – Tři miminka v Kadani, jedno v Chomutově. První trojice novorozeňátek byli klučíci, první holčička se narodila až dnes ve 14.40 odpoledne. Paradoxně, pomyslné prvenství na Chomutovsku drží malý Adam Zít z Ústí nad Labem.

„Loni jsme na Kadaňáčka čekali do Tří králů"

Zatímco v Chomutově již svého nového občánka mají, v Kadani ještě stále čekají. A to i přesto, že se tady v novém roce narodila již tři miminka. „Loni jsme na prvního Kadaňáčka čekali až do Tří králů, letos to vypadá stejně," usmívá se primář kadaňské porodnice Aleš Padrta a jedním dechem dodává, „ono je to ale úplně jedno, důležité je, že všechny tři nově narozená miminka jsou zdravá a v pořádku."

Adam

A v jakém sledu se tedy malincí nováčkové „scházeli"? Na první miminko narozené na Chomutovsku se čekalo dvanáct hodin od včerejší půlnoci. Ve 12.05 přichází v Kadani na svět Adam Zít, 50 cm, 2,95 kg. „Bylo to docela dlouhé. Adámek si to nechal až na pravé poledne pěkně k obědu," září šťastná maminka Lenka, aby se vzápětí podivila, „vážně jsme první v regionu? Tak to bude mít do budoucna krom hezkého rodného čísla také milou vzpomínku."

Honzík

Kadaňské porodnici patří i „stříbro", dnes ráno tady spatřil poprvé světlo světa malý Honzík z Klášterce nad Ohří. Míry, 49 cm; 2,81 kg.

Marek

Ve 12.43 už přichází ke slovu Chomutov. V místní nemocnici se narodil Mareček a je to kluk, jako buk. Váží 3,40 kg a měří 50 cm.

Klaudie

Jak již bylo řečeno, na první holčičku zbyla až bramborová medaile. Malá slečna Klaudie (3,050 kg, 48 cm) se narodila před pár hodinami, přesně ve 14.40 hodin a je až z daleké Staré Ĺubovni na Slovensku, kdy rodiče pobývají v současné době u příbuzných v Klášterci nad Ohří.

Všem včerejším a dnešním narozeným miminkům přejeme šťastný a dlouhý život a ať se jim tady u nás na světě líbí.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×