Zprávy

Nový rok přinese vyšší poplatky za odpady, chomutovská radnice cenu nezvedá

Reklama

Chomutov - Máme pro vás dvě zprávy, jednu špatnou a jednu dobrou. Kterou chcete číst dřív? Začneme tou horší, od nového roku se zvednou poplatky za odpady. A teď ta dobrá, Chomutováci nárůst nepocítí a budou platit stále stejnou částku.

„Rozdíl uhradí město"

Čtyři sta padesát šest korun. Přesně tolik se za odpady platilo letos a přesně tolik budeme platit i příští rok. A to i přesto, že náklady na provoz systému shromažďování, sběru, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu rostou. „Rozdíl mezi náklady na odpady a vybranými poplatky uhradí město. V příštím roce to bude o sto korun více, to znamená, že za každého občana zaplatí město 338 korun," řekl primátor města Jan Mareš.

Třiďme, třiďme, třiďme

Šéf města zároveň ale také žádá o pomoc občanů. „S touto výraznou podporou z městského rozpočtu města znovu apelujeme na obyvatele, aby nám pomohli tříděním odpadů a správnou likvidací se snižováním nákladů, což se může promítnout do výše poplatku." doplnil primátor Mareš.

Správné třídění celý systém zlevňuje. Kromě sběrných nádob na papír, plast a sklo je v Chomutově osm kontejnerů na drobný elektroodpad. Větší zařízení, jako jsou televize, počítače, ale i třeba staré gauče nepatří vedle popelnic, ale do sběrného dvora. Kdyby nevznikaly černé skládky v okolí kontejnerů, velmi by se ušetřilo.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×