Zprávy

Policisté žádají veřejnost o pomoc, hledají se dva „úchylové“ obtěžující děti

Reklama

Chomutov – Chomutovští kriminalisté žádají veřejnost o spolupráci při ustanovení dosud neznámých pachatelů. V obou případech se bohužel jedná o sexuální obtěžování dětí.

Případ číslo jedna

K prvnímu případu došlo v pondělí, 21. října tohoto roku. Na zastávce městské hromadné dopravy na Palackého ulici (poblíž zdravotní školy) obtěžoval neznámý muž krátce po dvacáté hodině nezletilého klučinu. Poté, co ho oslovil, začal na něj sahat a bránit mu v odchodu. Chlapci se nakonec podařilo z místa utéct.

Popis pachatele

Muž ve věku asi tak 30 let, vysoký 170 až 175 cm, střední postavy, bílé pleti, světlé oči. Měl krátké černé vlasy, po celé hlavě měly vlasy stejnou délku, na tváři strniště. Žádné zvláštní znamení v obličeji neměl. Oblečen byl do tmavé bundy nebo mikiny, zřejmě černé barvy, s kapsami po stranách. Riflové kalhoty měly na sobě špinavé skvrny. Muž hovořil česky, bez přízvuku.

Případ číslo dva

K případu druhému došlo před třemi dny, v úterý 10. prosince po osmnácté hodině večerní.  Na silnici mezi čerpací stanicí Shell a železniční zastávkou Chomutov – město obtěžoval neznámý muž dívku, vracející se domů. Mladou slečnu zvrhlík zastavil, oslovil a začal si rozepínat kalhoty. Na nic dalšího poškozená nečekala a z místa utekla, k fyzickému kontaktu naštěstí nedošlo.

Popis pachatele

Muž světlé pleti, vysoký asi 170 cm, ve věku kolem 40 let. Silnější postavy, kulatý obličej, výraznější čelist. Krátké tmavší vlasy, na tváři strniště. Oblečen byl do tmavé bundy, světlejšího trika nebo mikiny s potiskem. Dále měl na sobě světlé riflové kalhoty. Není jisté, zda měl na hlavě nějakou pokrývku.  Muž nebyl neupravený, nezapáchal, celkově působil nenápadným dojmem.  Hovořil plynule česky bez přízvuku, mužný hlas, ale ne hrubý.

Poznali jste je? Volejte na uvedená čísla

Policisté se nyní obrací na pomoc veřejnosti. Jestliže jednoho či druhého pachatele poznáte, zavolejte ihned na linku 158 nebo přímo na PČR SKPV Chomutov tlf. 974 433 459, fax 974 433 901.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×