Zprávy

Přišel, nakoupil, nevzali mu stravenky. Vymyslel „bombovou“ pomstu….

Reklama

Jirkov – Tak něco podobného normální člověk asi jen tak nepochopí. Jak si lze zcela jednoduše a velmi rychle zkomplikovat život předvedl před dvěma dny muž z Jirkova.  Vyrazil na nákup, jako platidlo chtěl použít nafasované stravenky a poté, co byl odmítnut, nahlásil policistům bombu. Slůvko utajení mu určitě nic neříká, při hlášení se nezapomněl představit.

Byl překvapen, jak rychle ho dopadli

K této zvláštní příhodě došlo v úterý ve večerních hodinách. Když se na lince 158 rozdrnčel telefon, dozvěděl se službu konající policista, že v několika jirkovských marketech byly uloženy výbušniny. Volající se naštěstí nezapomněl představit, netrvalo tedy dlouho, a k jeho vlastnímu překvapení byl dopaden.

Alkohol je zlý pán

Při výslechu pak uvedl, že mu na prodejnách nechtěli vzít k zaplacení zboží stravenky, měl proto zlost a vymyslel pomstu. Jak dále přiznal, výbušninu si samozřejmě vymyslel. Provedená dechová zkouška navíc prokázala, že jednal pod vlivem alkoholu. Přístroj naměřil 1,82 promile. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem nebyl na prodejnách přerušen provoz.

A co si „chytrák" vydělal?

V současné době je muž podezřelý z trestného činu šíření poplašné zprávy. V případě jeho odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí jeden rok až pět let," říká policejní mluvčí Marie Pivková.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×