Zprávy

Magistrát rozprodal věci neplatičů, nejvíce táhly herní konzole a minohledačka

Reklama

Chomutov – Chomutovská dražba zabavených věcí se vydařila. Z nabízených položek se prodala více jak polovina, magistrát utržil přes čtyřicet tisíc korun.

Televize za sto

K dispozici bylo od všeho něco. Nábytek, obrazy, elektronika, kuchyňské potřeby. Pořídit něco „nového" se dalo řádově za stokoruny, v některých případech zvedl zájem cenu do tisícovek. „Za rovnou stovku se například prodala televize. Nebyla sice z nejnovějších, ale byla levná," vzpomíná na dražební momenty licitátor Petr Zálešák. „Největší boj, v dobrém slova smyslu, se strhl o herní konzole, minohledačku a notebooky. Tam se nám ceny vyšplhaly na několik tisíc," dodává ještě Zálešák.

Město prodávalo svoji kancelářskou techniku

Dražba zabavených věcí a nepotřebné kancelářské techniky vynesla 42 200 korun. V nedobrovolné části nabízel magistrát čtyřiadevadesát kousků, prodalo se sedmapadesát z nich. Po skončení prodeje věcí dlužníků začala část druhá, tentokrát dobrovolná. Ke koupi byly malé stolní tiskárny, multifunkční tiskárny a velké kopírky. „Jednalo se o čtyři roky staré, ale plně funkční stroje, které už město nepotřebuje. Z celkem devětačtyřiceti kusů kancelářské techniky získalo nové majitele dvacet," říká ekonom města Jan Mareš.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×