Zprávy

Třídění odpadů přineslo své ovoce, kadaňská radnice snižuje poplatky o téměř osmdesát korun

Reklama

Kadaň – Ze čtyř set devadesáti šesti na čtyři sta dvacet korun. Tolik budou v následujícím roce činit poplatky za odpady v Kadani a snížení to do budoucna nemusí být konečné.

„Náš slib trvá i nadále"

„Na začátku roku jsme obyvatelům našeho města slíbili snížit cenu za podmínky, že se v tomto roce vytřídí alespoň o deset procent odpadů více, než vloni," říká starosta města Jiří Kulhánek a pokračuje, „lidé smysl třídění pochopili, potřebného čísla jsme dosáhli. A už nyní mohu opět slíbit, že jestliže budeme v nastalém trendu pokračovat, v roce 2015 se to na poplatcích opět projeví."

„Ušetřili jsme asi milion"

Radnice dostála svému slibu i přesto, že náklady na svoz odpadů stále rostou. „Když něco slíbíme, tak to platí. Rostoucí náklady budeme kompenzovat tím, co se letos díky třídění podařilo uspořit. A to je přibližně milion korun," vysvětluje Kulhánek.

Tašky jsou in

O tom, že v Kadani berou recyklaci opravdu vážně, svědčí například i akce z počátku roku. Tehdy Kadaňští nakoupili trojdílné sety praktických třídících tašek, které posléze prodávali občanům za pouhých čtyřicet korun. „Prodej tašek stále běží. Do dnešní doby jsme prodali něco kolem tisíce setů, mezi lidmi je o ně zájem," zakončuje starosta.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×