Zprávy

Jirkovští opravují bydlení pro sociálně slabé, cena se vyšplhala ke čtyřem milionům

Reklama

Jirkov – Jirkovská radnice rekonstruuje byty v ulici Pod Břízami v oblasti Nového Březence, bydlení tady pronajímá sociálně slabým občanům. Náklady na opravy celého objektu dosahují necelých 3,9 milionu korun.

„Občas je tu problém s placením"

Nový způsob vytápění, stovka oken, čtyřiadvacet dveří, celá střecha. Rekonstrukce domu s malometrážními byty jsou v plném proudu. V současnosti se dokončují opravy pěti bytových jednotek, které byly předchozími nájemníky dost poničené - úprava stěn, doplnění sociálního zařízení a kuchyňské linky. Podle radnice v těchto bytech nejsou výrazně problémoví nájemníci, ty město už dříve vystěhovalo. „Přesto tam žijí i ti, kteří mají problémy s pravidelným placením nájemného a souvisejících služeb, nicméně díky našemu institutu mimosoudního vymáhání dluhů se situace lepší," komentuje místostarosta Dana Jurštaková složení tamních obyvatel a dodává, že tam bydlí také pracující, důchodci a rodiny s dětmi.

Plot kolem dokola

Právě kvůli dětem, které se pohybovaly nebezpečně blízko u silnice nebo ji přebíhaly, se u stavení montuje oplocení, jehož součástí bude samozřejmě brána a branka. Plot také poslouží jako ochrana nájemníků před krádežemi vzhledem k blízkému lesu a odlehlosti objektu.

Na místě bude správce

Součástí rekonstrukce a investiční akce je také instalace buňky pro správce objektu, který bude dohlížet na to, aby nedocházelo k podobnému znehodnocování majetku města jako v předešlých letech.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×