Zprávy

Fujavice kácela stromy a odnášela střechy, hasiči mají od včerejšího večera přes padesát výjezdů

Reklama

Chomutovsko / Ústecký kraj – Popadané stromy, zničená auta, elektrické vedení, budovy a poletující plechy. Bilance hasičů v celém Ústeckém kraji – padesát pět výjezdů během sedmnácti hodin. Výjimkou nebylo ani Chomutovsko, tady muži v modrožlutých uniformách zasahovali šestkrát.

Vítr neustává

Perné chvilky v boji s přírodou začaly hasičům včera kolem sedmé hodiny večerní. K dnešnímu poledni se počet jejich výjezdů zmnohonásobil doslova v desítkách a vzhledem k nepolevující síle větru se můžeme obávat, že číslo 55 nebude bohužel konečné.

Kadaň, Petlery, Miřetice

„Veselo" bylo i v našich končinách. Hned šestkrát se v ulicích rozblikaly majáky červených vozů, spěchajících k nehodám způsobených povětřím. Pomoci profesionálů bylo třeba kupříkladu v Kadani, kde spadl strom na blízko stojící garáž. Obdobný případ nastal i v Petlerech, tady popadané kmeny zasáhly telefonní kabely a v Miřeticích zase poletující lepenková střecha ohrožovala okolí.

V Ústí létaly plechy mezi lidmi

„Těch posledních pár hodin bylo náročných. V některých případech byla situace opravdu dramatická, například v Ústí nad Labem, na křižovatce ulic Pařížská a Masarykova, létaly mezi chodci a projíždějícími auty velké kusy plechů ze střechy domu," říká tiskový mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

A jak to bylo v kraji?

Největší počet zásahů, deset, bylo evidováno na Děčínsku.  U obce Vladek zavadil vlak o spadlý strom na železniční trať, další stromy spadly na trať u Mikulášovic a Rybniště. Stromy a větve spadlé na silnice a cesty byly odstraňovány v Borku, Starém Jiříkově, Hřensku, v Děčíně, Velkém Šenově, Rumburku a Mikulášovicích. V Dolní Poustevně spadl betonový sloup elektrického napětí. Hasiči upevňovali nebo odstraňovali uvolněné plechy ve Varnsdorfu a Dolním Podluží.

Na Teplicku zasahovali hasiči na sedmi místech. V Teplicích – Trnovanech odstraňovali uvolněný billboard. V Bílině, Ohníči, Zabrušanech a Žalanech odstraňovali spadlé stromy na cesty a silnice. V Rooseveltově ulici v Teplicích spadl menší strom na zaparkované auto, na střeše domu v Bohosudovské ulici se uvolnil solární panel.

Ústí nad Labem – pět zásahů. Krom již zmíněného problému na křižovatce bylo hasiče vidět ve Studenstské ulici v Neštěmicích, kde se dva stromy opřely o tělocvičnu školy. Spadlé větve na komunikaci byly na Střekově a ve Stadicích.

Tři zásahy hlásí okres Most. Větve na silnici komplikovaly dopravu u Havraně a Polerad. V mostecké Komořanské ulici zase vzduchem plápolala uvolněná plachta na domě.

Litoměřicko – dva zásahy, naštípnutý strom na návsi v Ctiněvsi a na silnici spadlá jabloň u Doksan.

Stejný počet mají na Lounsku, tady se řešily stromy na silnici u Bítozevsi a Žatce.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×