Zprávy

Fujavice kácela stromy a odnášela střechy, hasiči mají od včerejšího večera přes padesát výjezdů

Reklama

Chomutovsko / Ústecký kraj – Popadané stromy, zničená auta, elektrické vedení, budovy a poletující plechy. Bilance hasičů v celém Ústeckém kraji – padesát pět výjezdů během sedmnácti hodin. Výjimkou nebylo ani Chomutovsko, tady muži v modrožlutých uniformách zasahovali šestkrát.

Vítr neustává

Perné chvilky v boji s přírodou začaly hasičům včera kolem sedmé hodiny večerní. K dnešnímu poledni se počet jejich výjezdů zmnohonásobil doslova v desítkách a vzhledem k nepolevující síle větru se můžeme obávat, že číslo 55 nebude bohužel konečné.

Kadaň, Petlery, Miřetice

„Veselo" bylo i v našich končinách. Hned šestkrát se v ulicích rozblikaly majáky červených vozů, spěchajících k nehodám způsobených povětřím. Pomoci profesionálů bylo třeba kupříkladu v Kadani, kde spadl strom na blízko stojící garáž. Obdobný případ nastal i v Petlerech, tady popadané kmeny zasáhly telefonní kabely a v Miřeticích zase poletující lepenková střecha ohrožovala okolí.

V Ústí létaly plechy mezi lidmi

„Těch posledních pár hodin bylo náročných. V některých případech byla situace opravdu dramatická, například v Ústí nad Labem, na křižovatce ulic Pařížská a Masarykova, létaly mezi chodci a projíždějícími auty velké kusy plechů ze střechy domu," říká tiskový mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

A jak to bylo v kraji?

Největší počet zásahů, deset, bylo evidováno na Děčínsku.  U obce Vladek zavadil vlak o spadlý strom na železniční trať, další stromy spadly na trať u Mikulášovic a Rybniště. Stromy a větve spadlé na silnice a cesty byly odstraňovány v Borku, Starém Jiříkově, Hřensku, v Děčíně, Velkém Šenově, Rumburku a Mikulášovicích. V Dolní Poustevně spadl betonový sloup elektrického napětí. Hasiči upevňovali nebo odstraňovali uvolněné plechy ve Varnsdorfu a Dolním Podluží.

Na Teplicku zasahovali hasiči na sedmi místech. V Teplicích – Trnovanech odstraňovali uvolněný billboard. V Bílině, Ohníči, Zabrušanech a Žalanech odstraňovali spadlé stromy na cesty a silnice. V Rooseveltově ulici v Teplicích spadl menší strom na zaparkované auto, na střeše domu v Bohosudovské ulici se uvolnil solární panel.

Ústí nad Labem – pět zásahů. Krom již zmíněného problému na křižovatce bylo hasiče vidět ve Studenstské ulici v Neštěmicích, kde se dva stromy opřely o tělocvičnu školy. Spadlé větve na komunikaci byly na Střekově a ve Stadicích.

Tři zásahy hlásí okres Most. Větve na silnici komplikovaly dopravu u Havraně a Polerad. V mostecké Komořanské ulici zase vzduchem plápolala uvolněná plachta na domě.

Litoměřicko – dva zásahy, naštípnutý strom na návsi v Ctiněvsi a na silnici spadlá jabloň u Doksan.

Stejný počet mají na Lounsku, tady se řešily stromy na silnici u Bítozevsi a Žatce.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×