Zprávy

Fujavice kácela stromy a odnášela střechy, hasiči mají od včerejšího večera přes padesát výjezdů

Reklama

Chomutovsko / Ústecký kraj – Popadané stromy, zničená auta, elektrické vedení, budovy a poletující plechy. Bilance hasičů v celém Ústeckém kraji – padesát pět výjezdů během sedmnácti hodin. Výjimkou nebylo ani Chomutovsko, tady muži v modrožlutých uniformách zasahovali šestkrát.

Vítr neustává

Perné chvilky v boji s přírodou začaly hasičům včera kolem sedmé hodiny večerní. K dnešnímu poledni se počet jejich výjezdů zmnohonásobil doslova v desítkách a vzhledem k nepolevující síle větru se můžeme obávat, že číslo 55 nebude bohužel konečné.

Kadaň, Petlery, Miřetice

„Veselo" bylo i v našich končinách. Hned šestkrát se v ulicích rozblikaly majáky červených vozů, spěchajících k nehodám způsobených povětřím. Pomoci profesionálů bylo třeba kupříkladu v Kadani, kde spadl strom na blízko stojící garáž. Obdobný případ nastal i v Petlerech, tady popadané kmeny zasáhly telefonní kabely a v Miřeticích zase poletující lepenková střecha ohrožovala okolí.

V Ústí létaly plechy mezi lidmi

„Těch posledních pár hodin bylo náročných. V některých případech byla situace opravdu dramatická, například v Ústí nad Labem, na křižovatce ulic Pařížská a Masarykova, létaly mezi chodci a projíždějícími auty velké kusy plechů ze střechy domu," říká tiskový mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

A jak to bylo v kraji?

Největší počet zásahů, deset, bylo evidováno na Děčínsku.  U obce Vladek zavadil vlak o spadlý strom na železniční trať, další stromy spadly na trať u Mikulášovic a Rybniště. Stromy a větve spadlé na silnice a cesty byly odstraňovány v Borku, Starém Jiříkově, Hřensku, v Děčíně, Velkém Šenově, Rumburku a Mikulášovicích. V Dolní Poustevně spadl betonový sloup elektrického napětí. Hasiči upevňovali nebo odstraňovali uvolněné plechy ve Varnsdorfu a Dolním Podluží.

Na Teplicku zasahovali hasiči na sedmi místech. V Teplicích – Trnovanech odstraňovali uvolněný billboard. V Bílině, Ohníči, Zabrušanech a Žalanech odstraňovali spadlé stromy na cesty a silnice. V Rooseveltově ulici v Teplicích spadl menší strom na zaparkované auto, na střeše domu v Bohosudovské ulici se uvolnil solární panel.

Ústí nad Labem – pět zásahů. Krom již zmíněného problému na křižovatce bylo hasiče vidět ve Studenstské ulici v Neštěmicích, kde se dva stromy opřely o tělocvičnu školy. Spadlé větve na komunikaci byly na Střekově a ve Stadicích.

Tři zásahy hlásí okres Most. Větve na silnici komplikovaly dopravu u Havraně a Polerad. V mostecké Komořanské ulici zase vzduchem plápolala uvolněná plachta na domě.

Litoměřicko – dva zásahy, naštípnutý strom na návsi v Ctiněvsi a na silnici spadlá jabloň u Doksan.

Stejný počet mají na Lounsku, tady se řešily stromy na silnici u Bítozevsi a Žatce.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×