Zprávy

Strážníci vyhlásili válku nočním živlům, do terénu nasazují speciálně vycvičené hlídky

Reklama

Chomutov – Chomutovská Městská policie vyhlásila boj nočním živlům. Bezdomovci, opilci či výtržníci, kteří pod rouškou tmy nabývají na síle, by se měli připravit na rázný odpor. Strážníci zřídili speciální noční hlídky.

Administrativu zařídí deňáci

„V rámci reorganizace Městské policie jsme zřídili takzvané zásahové skupiny, které budou sloužit pouze noční směny. Právě v noci totiž bývají často vyhrocené problémy, které budou strážníci ze zásahových skupin připraveni adekvátně vyřešit," uvádí velitel Městské policie Chomutov Jan Řehák. „Skupina bude oproštěna od nadbytečné administrativy. Úkoly, vyžadující spíše tento typ úkonů, na sebe převezmou strážníci z denních směn. To zajistí, aby hlídky byly v ulicích v podstatě celou noc," dodává Řehák.

„O problémech víme, proto je řešíme"

Strážníci zařazení do zásahových skupin budou mít zvýšený výcvik asertivity, fyzické zdatnosti a taktiky zásahu. "Ze zkušeností víme, a sami obyvatelé nám to při setkáních potvrzují, že život ve městě nejvíce znepříjemňují opilci, vracející se z restaurací nebo bezdomovci spící na místech, kam se poté lidé bojí vejít," říká ředitel strážníků Vít Šulc.

Důraz a efektivita

Dalším s velkých problémů je společné soužití s nepřizpůsobivými obyvateli města a ničení majetku vandaly. Často dochází k situacím, kdy si opilí či nepřizpůsobiví lidé ze stávajících zasahujících hlídek nic nedělali, někdy se na ně dokonce pokusili zaútočit. Nyní by tedy všemu měla být učiněna přítrž. Vybraní členové skupin budou v nočních hodinách převážně v terénu, jejich prací bude dohled nad veřejným pořádkem a řešení situací bude z jejich strany důrazné a velmi efektivní.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×