Zprávy

Chomutovské Vánoce přišly zahájit tisíce lidí, nechybělo zapálení adventního svícnu, rozsvícení stromu a tradiční ohňostroj

Reklama

Chomutov – A je to tady. Na chomutovském náměstí 1. máje se po roce opět rozzářil nádherný vánoční strom, neklamné to znamení blížících se svátků. Podívat se a oslavit začátek adventu přišly tisíce lidí, tři týdny plné zábavy mohou začít.

Nekončící program

Vánoční náměstí. I tak bychom mohli nazvat prosincové centrum města. Akce bude střídat akci, zábava nebude brát konce. „Přes tři týdny se budou moci Chomutované i návštěvníci města těšit vánoční atmosféře na náměstí 1. máje. Budou zde stánky s vánočním zbožím a dobrotami, vystoupení profesionálů i amatérů, městské výzdoby, jízdy Lokálkou Amálkou, výstavy, čerti, Ježíškova pošta, zvonička štěstí nebo adventní koncerty," zve k návštěvě primátor města Jan Mareš.

Na své si přijdou příznivci hudby, divadla, tance, ale i třeba zábavných pořadů. Víkendy budou velkolepější, spousta pohádek, ale také třeba i dechovka, country, big beat a další hudební styly. Ve všední dny se o program na náměstí většinou postarají chomutovské školy, školky a spolky.

Jů a Hele, Lunetic nebo třeba Poutníci

Především dětem jsou určené pohádky a vystoupení známých postaviček jako je Jů a Hele, Šmoulování nebo pohádka Evy Hruškové a Jana Přeučila Čert a Káča. Pro ty odrostlejší pak vystoupení dvojice Náhlovský, Mladý, dále Lunetic, Třasák, ale třeba také křest CD skupiny Poutníci nebo vystoupení skupin Big Band Zdenka Tölga, Album, Úlet, Makovec, BlueKIWI nebo dvou dechových orchestrů. „Vybere si opravdu každý, program je připravený pro všechny generace. Navíc, v Chomutově máme krásnou tradici, že s námi na přípravách spolupracují nejen dospělí a profesionálové, ale i mládež a děti," říká primátor. Pomáhají s programem, ale třeba děti z chomutovských mateřských školek navíc každoročně zdobí vánoční stromečky na náměstí, školy zase jednotlivá okénka v adventním kalendáři.

Čerti v knihovně, výstava v Domečku

Chomutovské Vánoce nebudou ale jen na náměstí. Letos k nim například přibude vánoční výstava Domečku v Rytířském sále radnice, Čertovské sklepy v knihovně nebo Vánocům věnovaná výstava v muzeu v domě Jiřího Popela, a samozřejmě i tradiční adventní koncerty pěveckých sborů v kostele svatého Ignáce.

Na Štědrý den bude Jakub Jan Ryba

Po celé tři týdny budou otevřené stánky na náměstí denně od 9 do 18 hodin, ve všední dny s programem od 16 hodin, o víkendech již od dopoledne. Na Štědrý den už na náměstí nebudou trhy, ale od 11 do 15 hodin atraktivní živý betlém Jaroslava Stejného. Večer pak zakončí tradiční půlnoční Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby v kostele svatého Ignáce.

Pohlednice, hrníčky a kalendář

Město Chomutov k příležitosti adventu vydalo krásné pohledy s vánočními motivy a ve stánku Ježíškovy pošty budou k prodeji i s novými kalendáři. Zároveň zde budou k dostání vánoční hrnečky s motivem města. Návštěvníci trhů je budou moci zakoupit i přímo s nápoji u ostatních stánků, jak je to zvykem v blízkém Německu. „Advent je období očekávání vánočních svátků, proto z hektických dnů a spěchu před Vánoci přijďte se svými blízkými na náměstí, zastavte se a setkejte se s přáteli u klobásy a svařáku za doprovodu vánočních koled a načerpejte zde dobrou náladu, atmosféru a síly. Přeji vám všem krásné nejen Chomutovské Vánoce," dodává primátor Mareš.

O vánočním programu se více dozvíte v našem přehledu divadelních představení a koncertů.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×