Zprávy

Chomutovské Vánoce přišly zahájit tisíce lidí, nechybělo zapálení adventního svícnu, rozsvícení stromu a tradiční ohňostroj

Reklama

Chomutov – A je to tady. Na chomutovském náměstí 1. máje se po roce opět rozzářil nádherný vánoční strom, neklamné to znamení blížících se svátků. Podívat se a oslavit začátek adventu přišly tisíce lidí, tři týdny plné zábavy mohou začít.

Nekončící program

Vánoční náměstí. I tak bychom mohli nazvat prosincové centrum města. Akce bude střídat akci, zábava nebude brát konce. „Přes tři týdny se budou moci Chomutované i návštěvníci města těšit vánoční atmosféře na náměstí 1. máje. Budou zde stánky s vánočním zbožím a dobrotami, vystoupení profesionálů i amatérů, městské výzdoby, jízdy Lokálkou Amálkou, výstavy, čerti, Ježíškova pošta, zvonička štěstí nebo adventní koncerty," zve k návštěvě primátor města Jan Mareš.

Na své si přijdou příznivci hudby, divadla, tance, ale i třeba zábavných pořadů. Víkendy budou velkolepější, spousta pohádek, ale také třeba i dechovka, country, big beat a další hudební styly. Ve všední dny se o program na náměstí většinou postarají chomutovské školy, školky a spolky.

Jů a Hele, Lunetic nebo třeba Poutníci

Především dětem jsou určené pohádky a vystoupení známých postaviček jako je Jů a Hele, Šmoulování nebo pohádka Evy Hruškové a Jana Přeučila Čert a Káča. Pro ty odrostlejší pak vystoupení dvojice Náhlovský, Mladý, dále Lunetic, Třasák, ale třeba také křest CD skupiny Poutníci nebo vystoupení skupin Big Band Zdenka Tölga, Album, Úlet, Makovec, BlueKIWI nebo dvou dechových orchestrů. „Vybere si opravdu každý, program je připravený pro všechny generace. Navíc, v Chomutově máme krásnou tradici, že s námi na přípravách spolupracují nejen dospělí a profesionálové, ale i mládež a děti," říká primátor. Pomáhají s programem, ale třeba děti z chomutovských mateřských školek navíc každoročně zdobí vánoční stromečky na náměstí, školy zase jednotlivá okénka v adventním kalendáři.

Čerti v knihovně, výstava v Domečku

Chomutovské Vánoce nebudou ale jen na náměstí. Letos k nim například přibude vánoční výstava Domečku v Rytířském sále radnice, Čertovské sklepy v knihovně nebo Vánocům věnovaná výstava v muzeu v domě Jiřího Popela, a samozřejmě i tradiční adventní koncerty pěveckých sborů v kostele svatého Ignáce.

Na Štědrý den bude Jakub Jan Ryba

Po celé tři týdny budou otevřené stánky na náměstí denně od 9 do 18 hodin, ve všední dny s programem od 16 hodin, o víkendech již od dopoledne. Na Štědrý den už na náměstí nebudou trhy, ale od 11 do 15 hodin atraktivní živý betlém Jaroslava Stejného. Večer pak zakončí tradiční půlnoční Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby v kostele svatého Ignáce.

Pohlednice, hrníčky a kalendář

Město Chomutov k příležitosti adventu vydalo krásné pohledy s vánočními motivy a ve stánku Ježíškovy pošty budou k prodeji i s novými kalendáři. Zároveň zde budou k dostání vánoční hrnečky s motivem města. Návštěvníci trhů je budou moci zakoupit i přímo s nápoji u ostatních stánků, jak je to zvykem v blízkém Německu. „Advent je období očekávání vánočních svátků, proto z hektických dnů a spěchu před Vánoci přijďte se svými blízkými na náměstí, zastavte se a setkejte se s přáteli u klobásy a svařáku za doprovodu vánočních koled a načerpejte zde dobrou náladu, atmosféru a síly. Přeji vám všem krásné nejen Chomutovské Vánoce," dodává primátor Mareš.

O vánočním programu se více dozvíte v našem přehledu divadelních představení a koncertů.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×