Zprávy

Šílenec z Vejprt řádil v Globusu, projel ho ve svém Renaultu skrz naskrz. Prý chtěl být v televizi…

Reklama

Chomutov / Most – Scéna jako z bláznivého amerického filmu. Třiadvacetiletý mladík z Vejprt nejprve prohnal svůj vůz nákupním centrem, aby se posléze vyřádil na „koridoru". Policisté ho dopadli až u Mostu.

Nač chodit pěšky

Jakkoliv neuvěřitelně to zní, je to prostě tak. Všechno začalo v Chomutově u Globusu. Vejprtský mládenec nastartoval své stříbrné žihadlo značky Renault Clio a vypálil směr vchod. Podařilo se mu projet do prodejny, prohnal se celým obchodem (před pokladnami) a druhým vchodem vyrazil zase ven. K velkému štěstí všech, při bláznivém kousku se nikomu nic nestalo. „Mohu potvrdit, že naštěstí nedošlo k žádnému zranění," uvádí chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková.

Honička jako z akčňáku

Projížďkou po Globusu ale celá záležitost zdaleka neskončila. Řidič namísto toho, aby auto poslušně zaparkoval, rozhodl se udělat rychlostní rekord na trase Chomutov – Most - Teplice. Jeho jízda nemohla zůstat bez povšimnutí okolo jedoucích aut, z nichž mnohá přímo ohrozil. Začala honička s policií.

On a kaktus

Dopadnout se ho nakonec podařilo policistům hlídkové služby těsně před jedním z vjezdů do Mostu. Mladý šofér nevydržel tlak a vyjel z vozovky na trávník. Další překvapení na muže v uniformách čekalo vzápětí. Na místě spolujezdce seděl v autě květináč s kaktusem. Připoutaný.

Svět je „zlej"

Podle předběžných informací mladík nebyl pod vlivem alkoholu ani návykových látek. Svůj nepochopitelný čin se snažil omluvit tím, že chtěl poukázat na současnou situaci ve světě a tímto skutkem se prý chtěl dostat na televizní obrazovky! V současné době tráví čas na policejní stanici, kde se rozhoduje o jeho dalším osudu. V úvahu velmi reálně připadá mostecká psychiatrie.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×