Zprávy

Šílenec z Vejprt řádil v Globusu, projel ho ve svém Renaultu skrz naskrz. Prý chtěl být v televizi…

Reklama

Chomutov / Most – Scéna jako z bláznivého amerického filmu. Třiadvacetiletý mladík z Vejprt nejprve prohnal svůj vůz nákupním centrem, aby se posléze vyřádil na „koridoru". Policisté ho dopadli až u Mostu.

Nač chodit pěšky

Jakkoliv neuvěřitelně to zní, je to prostě tak. Všechno začalo v Chomutově u Globusu. Vejprtský mládenec nastartoval své stříbrné žihadlo značky Renault Clio a vypálil směr vchod. Podařilo se mu projet do prodejny, prohnal se celým obchodem (před pokladnami) a druhým vchodem vyrazil zase ven. K velkému štěstí všech, při bláznivém kousku se nikomu nic nestalo. „Mohu potvrdit, že naštěstí nedošlo k žádnému zranění," uvádí chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková.

Honička jako z akčňáku

Projížďkou po Globusu ale celá záležitost zdaleka neskončila. Řidič namísto toho, aby auto poslušně zaparkoval, rozhodl se udělat rychlostní rekord na trase Chomutov – Most - Teplice. Jeho jízda nemohla zůstat bez povšimnutí okolo jedoucích aut, z nichž mnohá přímo ohrozil. Začala honička s policií.

On a kaktus

Dopadnout se ho nakonec podařilo policistům hlídkové služby těsně před jedním z vjezdů do Mostu. Mladý šofér nevydržel tlak a vyjel z vozovky na trávník. Další překvapení na muže v uniformách čekalo vzápětí. Na místě spolujezdce seděl v autě květináč s kaktusem. Připoutaný.

Svět je „zlej"

Podle předběžných informací mladík nebyl pod vlivem alkoholu ani návykových látek. Svůj nepochopitelný čin se snažil omluvit tím, že chtěl poukázat na současnou situaci ve světě a tímto skutkem se prý chtěl dostat na televizní obrazovky! V současné době tráví čas na policejní stanici, kde se rozhoduje o jeho dalším osudu. V úvahu velmi reálně připadá mostecká psychiatrie.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×