Zprávy

Radnice myslí na bezdomovce, od zítřka se bude opět vydávat polévka

Reklama

Chomutov – Chomutovská radnice začíná od zítřka opět vydávat polévky potřebným. Pomoc pro zhruba padesát lidí bez domova v podobě teplého jídla není žádnou novinkou, stejná akce probíhala v našem městě již loni.

1 200 porcí za pět měsíců

O tom, že se počin radnice setkal s úspěchem a povděkem, hovoří čísla. Loňskou zimu se v období od 13. listopadu do 12. dubna vydalo 1 266 porcí polévek.  „V důsledku přetrvávajícího chladného počasí jsme touto cestou pomáhali až do dubna. Zároveň se nám podařilo bližším kontaktem u teplé polévky a čaje s bezdomovci promluvit, nabídnout jim další pomoc a dokonce 21 lidí umístit v ubytovnách," říká vedoucí odboru sociálních věcí Kamila Faiglová.

„Překonali jsme jejich nedůvěru"

Dobrou práci sociálních pracovnic oceňuje také náměstek primátora Martin Klouda. „Lidem v krizových a tíživých sociálních podmínkách nabízíme pomoc a to, že se ji třeba bezdomovci rozhodnou využít, považuji za velký úspěch. Překonali jsme jejich nedůvěru a daří se nám je z ulic dostat do důstojných životních podmínek," říká náměstek.

Pomáháme všichni

Další pomocí bylo nabízené teplé oblečení, které pocházelo ze sbírky. Něco podobného mají sociální pracovnice připravené i na letošek, a to z nedávno konané sbírky zimního oblečení a dek. Tímto způsobem společně s radnicí pomáhají sami občané, jež pravidelně do vyhlašovaných sbírek přináší věci, které mohou jiným pomoci.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×