Zprávy

Aktuálně: Roman Houska zemřel ve své garáži. „Střelili ho přímo do hlavy…“

Reklama

Chomutov: Definitivně potvrzeno, zavražděný muž na Kamenném Vrchu byl skutečně chomutovský politik a podnikatel Roman Houska. Informaci pro zpravodajský server Novinky.cz potvrdil ústecký krajský státní zástupce Jan Jakovec. „Mohu potvrdit, že Roman Houska zemřel násilnou smrtí," řekl Jakovec. Více podrobností odmítl státní zástupce říci s tím, že na případ je uvaleno informační embargo.

Asi musel někoho hodně naštvat

K vraždě kontroverzního jednapadesátiletého Romana Housky došlo včera večer kolem sedmé hodiny, dějištěm smutné kauzy se stal rodinný dům, ve kterém podnikatel žil se svou přítelkyní, ústeckou exhejtmankou Janou Vaňhovou. Podle námi zjištěných informací z důvěryhodného zdroje byla místem vraždy garáž před domem. „V době neštěstí byl Roman doma sám. Střelili ho přímo do hlavy v garáži před barákem. Je to hrozné," potvrzuje tragickou událost osoba z blízkého okolí zavražděného muže. „S politikou bych to určitě nespojovala. Náhodně vyrušený zloděj to asi také nebyl, z domu se nic neztratilo. Asi musel někoho hodně naštvat... Ale ať to bylo cokoliv, takhle se přece věci neřeší. Pořád tomu nemohu uvěřit," snaží se přes slzy vysvětlit své pocity „blízká osoba".

Telefony mlčí

Snažili jsme se oslovit také přítelkyni Romana Housky paní Vaňhovou a jeho spolupracovníka poslance Jaroslava Krákoru. V obou případech jsme byli neúspěšní, Jana Vaňhová se z pochopitelných a naprosto logických důvodů k ničemu vyjadřovat nechce, poslanec Krákora má vypnutý telefon.

Kdo byl Roman Houska

Podnikatel, vlivný muž ČSSD v Ústeckém kraji. Podle mnohých jeden z „nejmocnějších" lidí Chomutovska, „šedá eminence" veškerého dění. Veřejnosti je znám asi nejvíce pro svoji kontroverznost. Kauza z roku 2003, kdy údajně najížděl na nohy městského strážníka, proběhla tehdy všemi médii. Houska se tehdy bránil tím, že byl ze strany postiženého šikanován, nicméně dostal podmínku.

Známý je také případ roztržky se stranickým kolegou Jaroslavem Foldynou, který před osmi lety skoro skončil fyzickou inzultací.

Naposledy se Roman Houska „proslavil" opět problémem s policií, kdy se při běžné dopravní kontrole odmítl podrobit dechové zkoušce na alkohol a poté mu byl odebrán řidičský průkaz.

Více informací čtěte zde.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×