Zprávy

Aktuálně: Roman Houska zemřel ve své garáži. „Střelili ho přímo do hlavy…“

Reklama

Chomutov: Definitivně potvrzeno, zavražděný muž na Kamenném Vrchu byl skutečně chomutovský politik a podnikatel Roman Houska. Informaci pro zpravodajský server Novinky.cz potvrdil ústecký krajský státní zástupce Jan Jakovec. „Mohu potvrdit, že Roman Houska zemřel násilnou smrtí," řekl Jakovec. Více podrobností odmítl státní zástupce říci s tím, že na případ je uvaleno informační embargo.

Asi musel někoho hodně naštvat

K vraždě kontroverzního jednapadesátiletého Romana Housky došlo včera večer kolem sedmé hodiny, dějištěm smutné kauzy se stal rodinný dům, ve kterém podnikatel žil se svou přítelkyní, ústeckou exhejtmankou Janou Vaňhovou. Podle námi zjištěných informací z důvěryhodného zdroje byla místem vraždy garáž před domem. „V době neštěstí byl Roman doma sám. Střelili ho přímo do hlavy v garáži před barákem. Je to hrozné," potvrzuje tragickou událost osoba z blízkého okolí zavražděného muže. „S politikou bych to určitě nespojovala. Náhodně vyrušený zloděj to asi také nebyl, z domu se nic neztratilo. Asi musel někoho hodně naštvat... Ale ať to bylo cokoliv, takhle se přece věci neřeší. Pořád tomu nemohu uvěřit," snaží se přes slzy vysvětlit své pocity „blízká osoba".

Telefony mlčí

Snažili jsme se oslovit také přítelkyni Romana Housky paní Vaňhovou a jeho spolupracovníka poslance Jaroslava Krákoru. V obou případech jsme byli neúspěšní, Jana Vaňhová se z pochopitelných a naprosto logických důvodů k ničemu vyjadřovat nechce, poslanec Krákora má vypnutý telefon.

Kdo byl Roman Houska

Podnikatel, vlivný muž ČSSD v Ústeckém kraji. Podle mnohých jeden z „nejmocnějších" lidí Chomutovska, „šedá eminence" veškerého dění. Veřejnosti je znám asi nejvíce pro svoji kontroverznost. Kauza z roku 2003, kdy údajně najížděl na nohy městského strážníka, proběhla tehdy všemi médii. Houska se tehdy bránil tím, že byl ze strany postiženého šikanován, nicméně dostal podmínku.

Známý je také případ roztržky se stranickým kolegou Jaroslavem Foldynou, který před osmi lety skoro skončil fyzickou inzultací.

Naposledy se Roman Houska „proslavil" opět problémem s policií, kdy se při běžné dopravní kontrole odmítl podrobit dechové zkoušce na alkohol a poté mu byl odebrán řidičský průkaz.

Více informací čtěte zde.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×