Zprávy

Od sousedů: Teenager bez „papírů“ zabil při honičce s policií protijedoucí ženu

Reklama

Mostecko  - Teprve sedmnáctiletý mladík bez řidičského oprávnění zabil uplynulou noc asi padesátiletou řidičku, matku dvou dcer z Loučné. Ke smrtelné nehodě došlo u Záluží na Mostecku, teenager při honičce s policií nezvládl svůj vůz a doslova smetl protijedoucí ženu.

Jezdil po městě bez světel

Okolnosti tragické nehody, která se stala včera krátce před 21 hodinou na silnici I/27 u Litvínova, nyní šetří kriminalisté z Mostu. Mladý řidič osobního vozidla Škoda Octavia jel v Litvínově ve večerních hodinách bez rozsvícených světel a poté zastavil u kruhového objezdu. Policisté, kteří jeli ve stejném směru, se logicky rozhodli vůz zkontrolovat. Vyzvali řidiče k předložení dokladů. Šofér sice z auta vystoupil, ale s policisty nekomunikoval a nespolupracoval.

Pár metrů vláčel policisty

„Náhle skočil do vozidla, nastartoval a chtěl odjet. Policisté se mu v tom snažili zabránit, řidič však přidal na plynu a vlekl policisty několik metrů na vozovce. Poté z místa ujel," popsala dění mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Bláznivě šněroval silnici

Policisté na nic nečekali a okamžitě se vydali za podezřelým. Dle zjištěných informací měl řidič velkou rychlostí ujíždět, mimochodem opět bez světel, směrem k Záluží a přitom nebezpečně přejíždět z pravého pruhu do levého. „Vůbec nerespektoval světelné výstražné zařízení s nápisem STOP na za ním jedoucím policejním vozidle. S autem náhle přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem značky VW. Řidička z VW utrpěla při nárazu těžká zranění, bohužel, jejich následkům dnes ráno v nemocnici podlehla," dodala ještě mluvčí.

Celostátně hledaný bojuje o život

Mladík, kterému nebylo ještě ani 18 let není pro policisty vzhledem ke své kriminální minulosti žádnou neznámou, mimo jiné je například celostátně hledanou osobou. Také on skončil s těžkými zraněními v péči lékařů, v ústecké nemocnici bojuje o svůj život. Předmětem dalšího vyšetřování nyní bude také to, zda nebyl mladý řidič ovlivněn návykovou látkou.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×