Zprávy

Od sousedů: Teenager bez „papírů“ zabil při honičce s policií protijedoucí ženu

Reklama

Mostecko  - Teprve sedmnáctiletý mladík bez řidičského oprávnění zabil uplynulou noc asi padesátiletou řidičku, matku dvou dcer z Loučné. Ke smrtelné nehodě došlo u Záluží na Mostecku, teenager při honičce s policií nezvládl svůj vůz a doslova smetl protijedoucí ženu.

Jezdil po městě bez světel

Okolnosti tragické nehody, která se stala včera krátce před 21 hodinou na silnici I/27 u Litvínova, nyní šetří kriminalisté z Mostu. Mladý řidič osobního vozidla Škoda Octavia jel v Litvínově ve večerních hodinách bez rozsvícených světel a poté zastavil u kruhového objezdu. Policisté, kteří jeli ve stejném směru, se logicky rozhodli vůz zkontrolovat. Vyzvali řidiče k předložení dokladů. Šofér sice z auta vystoupil, ale s policisty nekomunikoval a nespolupracoval.

Pár metrů vláčel policisty

„Náhle skočil do vozidla, nastartoval a chtěl odjet. Policisté se mu v tom snažili zabránit, řidič však přidal na plynu a vlekl policisty několik metrů na vozovce. Poté z místa ujel," popsala dění mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Bláznivě šněroval silnici

Policisté na nic nečekali a okamžitě se vydali za podezřelým. Dle zjištěných informací měl řidič velkou rychlostí ujíždět, mimochodem opět bez světel, směrem k Záluží a přitom nebezpečně přejíždět z pravého pruhu do levého. „Vůbec nerespektoval světelné výstražné zařízení s nápisem STOP na za ním jedoucím policejním vozidle. S autem náhle přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem značky VW. Řidička z VW utrpěla při nárazu těžká zranění, bohužel, jejich následkům dnes ráno v nemocnici podlehla," dodala ještě mluvčí.

Celostátně hledaný bojuje o život

Mladík, kterému nebylo ještě ani 18 let není pro policisty vzhledem ke své kriminální minulosti žádnou neznámou, mimo jiné je například celostátně hledanou osobou. Také on skončil s těžkými zraněními v péči lékařů, v ústecké nemocnici bojuje o svůj život. Předmětem dalšího vyšetřování nyní bude také to, zda nebyl mladý řidič ovlivněn návykovou látkou.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×