Zprávy

Od sousedů: Teenager bez „papírů“ zabil při honičce s policií protijedoucí ženu

Reklama

Mostecko  - Teprve sedmnáctiletý mladík bez řidičského oprávnění zabil uplynulou noc asi padesátiletou řidičku, matku dvou dcer z Loučné. Ke smrtelné nehodě došlo u Záluží na Mostecku, teenager při honičce s policií nezvládl svůj vůz a doslova smetl protijedoucí ženu.

Jezdil po městě bez světel

Okolnosti tragické nehody, která se stala včera krátce před 21 hodinou na silnici I/27 u Litvínova, nyní šetří kriminalisté z Mostu. Mladý řidič osobního vozidla Škoda Octavia jel v Litvínově ve večerních hodinách bez rozsvícených světel a poté zastavil u kruhového objezdu. Policisté, kteří jeli ve stejném směru, se logicky rozhodli vůz zkontrolovat. Vyzvali řidiče k předložení dokladů. Šofér sice z auta vystoupil, ale s policisty nekomunikoval a nespolupracoval.

Pár metrů vláčel policisty

„Náhle skočil do vozidla, nastartoval a chtěl odjet. Policisté se mu v tom snažili zabránit, řidič však přidal na plynu a vlekl policisty několik metrů na vozovce. Poté z místa ujel," popsala dění mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Bláznivě šněroval silnici

Policisté na nic nečekali a okamžitě se vydali za podezřelým. Dle zjištěných informací měl řidič velkou rychlostí ujíždět, mimochodem opět bez světel, směrem k Záluží a přitom nebezpečně přejíždět z pravého pruhu do levého. „Vůbec nerespektoval světelné výstražné zařízení s nápisem STOP na za ním jedoucím policejním vozidle. S autem náhle přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem značky VW. Řidička z VW utrpěla při nárazu těžká zranění, bohužel, jejich následkům dnes ráno v nemocnici podlehla," dodala ještě mluvčí.

Celostátně hledaný bojuje o život

Mladík, kterému nebylo ještě ani 18 let není pro policisty vzhledem ke své kriminální minulosti žádnou neznámou, mimo jiné je například celostátně hledanou osobou. Také on skončil s těžkými zraněními v péči lékařů, v ústecké nemocnici bojuje o svůj život. Předmětem dalšího vyšetřování nyní bude také to, zda nebyl mladý řidič ovlivněn návykovou látkou.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×