Zprávy

Hřbitovní zloději mají utrum, místa posledního odpočinku budou hlídat kamery

Reklama

Chomutov – Zlé časy nastávají zlodějům, kradačům a jiným podobným živlům, provozující svoji nekalou „živnost" na chomutovských hřbitovech. Na klid a pořádek tady nyní bude dohlížet moderní technika.

Elektronika pro oba hřbitovy

K rozhodnutí města pro instalaci kamerového systému na hřbitovech v Beethovenově ulici a v ulici Elišky Krásnohorské přispěl velkou měrou stále se zvyšující počet krádeží. „Zloději zcizují jak majetek Technických služeb, tak soukromých osob. Nyní v období Dušiček by se situace pravděpodobně ještě zhoršila a tomu chceme zabránit," uvádí náměstek primátora Martin Klouda.

Kamery vydají důkaz

A je to právě Svátek zesnulých, který na hřbitovy přivádí tisíce lidí. Za pietní výzdobu hrobů či pomníků mnozí nezřídka utratí stovky korun, bohužel zloději pak dokáží květiny, svíčky či sošky sebrat za pár vteřin. Bdělé oko kamery má těmto doslova nechutným činům zabránit. Záznam může posloužit jednak k okamžité reakci správce hřbitova, ale i jako případný důkazní materiál.

Kradou se kytky i litina

O tom, že se lumpové neštítí opravdu ničeho a seberou na hřbitově vše, co není přidělané a občas i něco navíc, svědčí výčet kradených věcí. Vodovodní ventily, konve, květiny z hrobů, urny. Zlodějským „hitem" poslední doby se staly krádeže litinových krytů rozvodů u fontán. Za uplynulé dva týdny se jich ztratilo hned devět.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×