Zprávy

Hřbitovní zloději mají utrum, místa posledního odpočinku budou hlídat kamery

Reklama

Chomutov – Zlé časy nastávají zlodějům, kradačům a jiným podobným živlům, provozující svoji nekalou „živnost" na chomutovských hřbitovech. Na klid a pořádek tady nyní bude dohlížet moderní technika.

Elektronika pro oba hřbitovy

K rozhodnutí města pro instalaci kamerového systému na hřbitovech v Beethovenově ulici a v ulici Elišky Krásnohorské přispěl velkou měrou stále se zvyšující počet krádeží. „Zloději zcizují jak majetek Technických služeb, tak soukromých osob. Nyní v období Dušiček by se situace pravděpodobně ještě zhoršila a tomu chceme zabránit," uvádí náměstek primátora Martin Klouda.

Kamery vydají důkaz

A je to právě Svátek zesnulých, který na hřbitovy přivádí tisíce lidí. Za pietní výzdobu hrobů či pomníků mnozí nezřídka utratí stovky korun, bohužel zloději pak dokáží květiny, svíčky či sošky sebrat za pár vteřin. Bdělé oko kamery má těmto doslova nechutným činům zabránit. Záznam může posloužit jednak k okamžité reakci správce hřbitova, ale i jako případný důkazní materiál.

Kradou se kytky i litina

O tom, že se lumpové neštítí opravdu ničeho a seberou na hřbitově vše, co není přidělané a občas i něco navíc, svědčí výčet kradených věcí. Vodovodní ventily, konve, květiny z hrobů, urny. Zlodějským „hitem" poslední doby se staly krádeže litinových krytů rozvodů u fontán. Za uplynulé dva týdny se jich ztratilo hned devět.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×