Zprávy

Kadaň pomáhá vyhořelé Rafandě všemi způsoby, zapojila se radnice, umělci i obyčejní lidé

Reklama

Kadaň – Kadaňská radnice bleskurychle a bez průtahů zareagovala na sobotní požár na Rafandě, ze svých fondů uvolnila pro postižené rodiny maximální možnou finanční částku. O dalších formách pomoci se nadále jedná.

Radnice uvolnila 240 tisíc

Dvacet tisíc pro každého člena z pěti nejvíce postižených rodin, nabídka náhradního ubytování v zařízených bytech, připravovaná veřejná sbírka, na kterou budou moci přispět všichni občané a organizace. Další pomoc se radnice pokusí vyjednat prostřednictvím úřadu práce na mimořádnou sociální dávku v nouzi. Aby město mohlo veřejnou sbírku uspořádat, muselo dle zákona požádat Krajský úřad. „Během zítřka by sbírka měla být zveřejněna a zahájena," uvádí ředitel kadaňské kultury Jan Losenický.

Ten se také vyjádřil k jednotlivým opravám poškozených bytů. „Z telefonátu s jednatelem společnosti, která byla hlavním dodavatelem oprav, mohu sdělit, že firma spolu se spřátelenými subjekty dává byty všech postižených rodin intenzivně do pořádku."

„Uvítáme každou korunu"

S nabídkou pomoci nepřispěchala ale pouze radnice. Záchrannou ruku v nouzi podávají také hudebníci, herci, sportovci, organizace a mnoho dalších. Dává se prádlo, povlečení, matrace, oblečení a další věci. Nejdůležitější ze všeho jsou ale peníze. „Je dobře, že se o pomoc v nouzi bezprostředně po požáru postaralo město, rozhodně ale uvítáme i jakoukoliv finanční pomoc občanů, byť by to byla částka symbolická. Děkujeme dopředu za projevení solidarity," podotýká Losenický.

Klášterečtí formují benefici

Nad smutnou událostí sobotní noci nepřemýšlí ale pouze v Kadani. Před pár minutami se na Facebooku objevila zpráva z klášterecké restaurace Rocky u Sucháčů. Rozhodli se tady připravit hudební benefiční sérii pro kadaňskou Rafandu. Začínají 1. listopadu vystoupením Nosáčů na Restauraci Símalka.

„Nabízíme jakoukoliv pomoc"

Závěrem je potřeba uvést, že veliká pochvala a díky patří také všem, kteří svoji nabídku pomoci zveřejňovali v diskuzích již v průběhu našich reportáží. Nezřídka v nich padla slova ve smyslu – kdyby kdokoli cokoli potřeboval, ať se mi ozve na telefonní číslo nebo mail – půjdeme pomáhat s úklidem – nabízím jakoukoliv pomoc, materiální i finanční.  Je dobře vědět a vidět, že lidé mají stále ještě srdíčko na správném místě.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×