Zprávy

Kadaň pomáhá vyhořelé Rafandě všemi způsoby, zapojila se radnice, umělci i obyčejní lidé

Reklama

Kadaň – Kadaňská radnice bleskurychle a bez průtahů zareagovala na sobotní požár na Rafandě, ze svých fondů uvolnila pro postižené rodiny maximální možnou finanční částku. O dalších formách pomoci se nadále jedná.

Radnice uvolnila 240 tisíc

Dvacet tisíc pro každého člena z pěti nejvíce postižených rodin, nabídka náhradního ubytování v zařízených bytech, připravovaná veřejná sbírka, na kterou budou moci přispět všichni občané a organizace. Další pomoc se radnice pokusí vyjednat prostřednictvím úřadu práce na mimořádnou sociální dávku v nouzi. Aby město mohlo veřejnou sbírku uspořádat, muselo dle zákona požádat Krajský úřad. „Během zítřka by sbírka měla být zveřejněna a zahájena," uvádí ředitel kadaňské kultury Jan Losenický.

Ten se také vyjádřil k jednotlivým opravám poškozených bytů. „Z telefonátu s jednatelem společnosti, která byla hlavním dodavatelem oprav, mohu sdělit, že firma spolu se spřátelenými subjekty dává byty všech postižených rodin intenzivně do pořádku."

„Uvítáme každou korunu"

S nabídkou pomoci nepřispěchala ale pouze radnice. Záchrannou ruku v nouzi podávají také hudebníci, herci, sportovci, organizace a mnoho dalších. Dává se prádlo, povlečení, matrace, oblečení a další věci. Nejdůležitější ze všeho jsou ale peníze. „Je dobře, že se o pomoc v nouzi bezprostředně po požáru postaralo město, rozhodně ale uvítáme i jakoukoliv finanční pomoc občanů, byť by to byla částka symbolická. Děkujeme dopředu za projevení solidarity," podotýká Losenický.

Klášterečtí formují benefici

Nad smutnou událostí sobotní noci nepřemýšlí ale pouze v Kadani. Před pár minutami se na Facebooku objevila zpráva z klášterecké restaurace Rocky u Sucháčů. Rozhodli se tady připravit hudební benefiční sérii pro kadaňskou Rafandu. Začínají 1. listopadu vystoupením Nosáčů na Restauraci Símalka.

„Nabízíme jakoukoliv pomoc"

Závěrem je potřeba uvést, že veliká pochvala a díky patří také všem, kteří svoji nabídku pomoci zveřejňovali v diskuzích již v průběhu našich reportáží. Nezřídka v nich padla slova ve smyslu – kdyby kdokoli cokoli potřeboval, ať se mi ozve na telefonní číslo nebo mail – půjdeme pomáhat s úklidem – nabízím jakoukoliv pomoc, materiální i finanční.  Je dobře vědět a vidět, že lidé mají stále ještě srdíčko na správném místě.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×