Zprávy

Kadaň pomáhá vyhořelé Rafandě všemi způsoby, zapojila se radnice, umělci i obyčejní lidé

Reklama

Kadaň – Kadaňská radnice bleskurychle a bez průtahů zareagovala na sobotní požár na Rafandě, ze svých fondů uvolnila pro postižené rodiny maximální možnou finanční částku. O dalších formách pomoci se nadále jedná.

Radnice uvolnila 240 tisíc

Dvacet tisíc pro každého člena z pěti nejvíce postižených rodin, nabídka náhradního ubytování v zařízených bytech, připravovaná veřejná sbírka, na kterou budou moci přispět všichni občané a organizace. Další pomoc se radnice pokusí vyjednat prostřednictvím úřadu práce na mimořádnou sociální dávku v nouzi. Aby město mohlo veřejnou sbírku uspořádat, muselo dle zákona požádat Krajský úřad. „Během zítřka by sbírka měla být zveřejněna a zahájena," uvádí ředitel kadaňské kultury Jan Losenický.

Ten se také vyjádřil k jednotlivým opravám poškozených bytů. „Z telefonátu s jednatelem společnosti, která byla hlavním dodavatelem oprav, mohu sdělit, že firma spolu se spřátelenými subjekty dává byty všech postižených rodin intenzivně do pořádku."

„Uvítáme každou korunu"

S nabídkou pomoci nepřispěchala ale pouze radnice. Záchrannou ruku v nouzi podávají také hudebníci, herci, sportovci, organizace a mnoho dalších. Dává se prádlo, povlečení, matrace, oblečení a další věci. Nejdůležitější ze všeho jsou ale peníze. „Je dobře, že se o pomoc v nouzi bezprostředně po požáru postaralo město, rozhodně ale uvítáme i jakoukoliv finanční pomoc občanů, byť by to byla částka symbolická. Děkujeme dopředu za projevení solidarity," podotýká Losenický.

Klášterečtí formují benefici

Nad smutnou událostí sobotní noci nepřemýšlí ale pouze v Kadani. Před pár minutami se na Facebooku objevila zpráva z klášterecké restaurace Rocky u Sucháčů. Rozhodli se tady připravit hudební benefiční sérii pro kadaňskou Rafandu. Začínají 1. listopadu vystoupením Nosáčů na Restauraci Símalka.

„Nabízíme jakoukoliv pomoc"

Závěrem je potřeba uvést, že veliká pochvala a díky patří také všem, kteří svoji nabídku pomoci zveřejňovali v diskuzích již v průběhu našich reportáží. Nezřídka v nich padla slova ve smyslu – kdyby kdokoli cokoli potřeboval, ať se mi ozve na telefonní číslo nebo mail – půjdeme pomáhat s úklidem – nabízím jakoukoliv pomoc, materiální i finanční.  Je dobře vědět a vidět, že lidé mají stále ještě srdíčko na správném místě.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×