Zprávy

Po nemocnici pobíhal šílenec s plastovou „bouchačkou“, honilo ho osm policejních hlídek

Reklama

Chomutov – Chomutovští policisté prožili rušné nedělní dopoledne. V areálu nemocnice hledali „dobrodruha", ohrožujícího své okolí pistolí. O pomoc si zavolali sami lékaři.

Sedm hlídek Policie České republiky a jedna Městských strážníků. Tolik mužů zákona zaměstnal člověk, o jehož zdravotním stavu by se vcelku úspěšně dalo pochybovat. Policisté strávili v nemocničním areálu jednu celou hodinu, než se jim podařilo ozbrojeného muže najít. V tuto chvíli samozřejmě nikdo netušil, že se jedná o dětskou hračku.

Když ho dopadli, zbraň už neměl

Na podezřelého muže upozornila lékařka z chirurgické ambulance. „Dostali jsme hlášení, že se v prostorách nemocnice pohybuje ozbrojený muž. Jak bylo později zjištěno, jednalo se o sedmatřicetiletého Chomutovana," uvádí policejní mluvčí Jana Matonohová a pokračuje, „když se hlídkám podařilo muže zajistit, žádná zbraň u něho ale nalezena nebyla."

Vše se vysvětlilo až při pozdějším výslechu. Teprve tehdy kápl „vykutálený šprýmař" božskou, policistům uvedl, že se jednalo o plastovou hračku a ukázal i místo, kde ji odhodil. „Co vedlo muže k jeho jednání, zatím nevíme. Celý případ bude pravděpodobně řešen jako výtržnictví," dodala ještě mluvčí.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×