Zprávy

Po nemocnici pobíhal šílenec s plastovou „bouchačkou“, honilo ho osm policejních hlídek

Reklama

Chomutov – Chomutovští policisté prožili rušné nedělní dopoledne. V areálu nemocnice hledali „dobrodruha", ohrožujícího své okolí pistolí. O pomoc si zavolali sami lékaři.

Sedm hlídek Policie České republiky a jedna Městských strážníků. Tolik mužů zákona zaměstnal člověk, o jehož zdravotním stavu by se vcelku úspěšně dalo pochybovat. Policisté strávili v nemocničním areálu jednu celou hodinu, než se jim podařilo ozbrojeného muže najít. V tuto chvíli samozřejmě nikdo netušil, že se jedná o dětskou hračku.

Když ho dopadli, zbraň už neměl

Na podezřelého muže upozornila lékařka z chirurgické ambulance. „Dostali jsme hlášení, že se v prostorách nemocnice pohybuje ozbrojený muž. Jak bylo později zjištěno, jednalo se o sedmatřicetiletého Chomutovana," uvádí policejní mluvčí Jana Matonohová a pokračuje, „když se hlídkám podařilo muže zajistit, žádná zbraň u něho ale nalezena nebyla."

Vše se vysvětlilo až při pozdějším výslechu. Teprve tehdy kápl „vykutálený šprýmař" božskou, policistům uvedl, že se jednalo o plastovou hračku a ukázal i místo, kde ji odhodil. „Co vedlo muže k jeho jednání, zatím nevíme. Celý případ bude pravděpodobně řešen jako výtržnictví," dodala ještě mluvčí.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×