Zprávy

Prezident Zeman si z Chomutovska odváží olejomalbu radnice

Reklama

Chomutovsko - Prezident České republiky Miloš Zeman zavítal v rámci své dvoudenní návštěvy Ústeckého kraje také na Chomutovsko. Stejně jako na sousedním Mostecku, i u nás zopakoval svůj souhlasný postoj s prolomením těžebních limitů v nedalekém Horním Jiřetíně. 

Jako první se hlava státu zastavila v Jirkově, kde se v doprovodu starosty Radka Štejnara setkala se zástupci majitelů a managementu přepravce zemního plynu NET4GAS. Tato společnost stojí za zprovozněním plynovodu Gazela, který napojil Českou republiku na ruský plyn.

Další kroky prezidenta zamířily do chomutovského kina Svět, v jehož prostorách došlo na besedu s místními obyvateli. Pozdravit, vyslechnout a popřípadě položit otázku dorazilo na dvě stovky občanů. Prezident Zeman nejprve vyzval všechny přítomné k účasti na nadcházejících volbách a poté znovu pohovořil o těžebních limitech na Mostecku.

Když posléze došlo na volnější diskuzi, vyslechl Miloš Zeman stížnosti na místní bezpečnost, kriminalitu, Romy a další  nepřizpůsobivé obyvatele Chomutovska.  Prezident se  nenechal nikterak vyvést z míry a klidně odvětil, že nerozlišuje lidi podle barvy jejich pleti, ale pouze na slušné a neslušné. K tomu ještě přidal poznámku, že nepřizpůsobivý je podle něj ten, kdo si jde žádat o práci a pak nabídku nepřijme. V kině Svět došlo také na předání daru. Upomínkou na dnešní návštěvu bude prezidentovi olejomalba regionálního malíře a grafika Vojtěcha Krause, zobrazující chomutovskou radnici.

Po setkání s občany stihl prezident Zeman navštívit ještě onkologické oddělení chomutovské nemocnice a poté se celý vládní konvoj přesunul do Žatce. 

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×