Zprávy

AKTUALIZUJEME: Mladou útočnici policisté viní ze tří skutků, je na svobodě

Reklama

Jirkov - Hned ze tří skutků dnes obvinili kriminalisté jednadvacetiletou Romku, která ve čtvrtek odpoledne v Jirkově Ervěnicích napadla s tyčí v ruce 58ltou ženu. A to jen proto, že žena okřikla syna útočnice.

Podle chomutovské policejní mluvčí Marie Pivkové se pachatelka dopustila nebezpečného vyhrožování, výtržnictví a pokusu o ublížení na zdraví. "Po nezbytných úkonech byla útočnice propuštěna a je stíhána na svobodě. V případě odsouzení ji pak hrozí až dvouleté vězení," podotkla chomutovská policejní mluvčí Pivková.

Na případ jako první upozornil zpravodajský portál e-chomutovsko.cz s tím, že ke skutku došlo v Ervěnicích poblíž domova pro seniory. Útoku na ženu předcházelo okřiknutí malého romského chlapce, který ničil plakáty. To se nelíbilo matce dítěte, vzala do ruky železno tyč a seniorku několikrát udeřila do hlavy. Ta posléze skončila v nemocnici, kde podle policie utrpěla naštěstí pouze povrchové poranění na hlavě a po ošetření byla propuštěna domů. 

Na místě posléze zasahovaly hlídky státní i městské policie. Krvavý útok, především pak jeho provedení zvedl vlnu emocí na Internetu a především pak na sociální síti, kde mnozí lidé v diskuzích projevovali nelibost nad současnou bezpečnostní situací. 

 

Jeden z pisatelů to shnrul takto: "Tak tohle už přece nejde, abychom se snad všichni báli někoho okřiknout nebo někomu něco říci, mohu také spekulovat o tom, kdo pak asi tento incident vyvolal? Asi starší paní tím, že si nenechala likvidovat své okolí členem naší "MENŠINY" A PROMLUVILA !!!!!! A nyní se ptám, PROČ TOTO NEUSTÁLE PROCHÁZÍ a musíme se bát pouštět naše potomky volně před barák na písek !!!!! Je krásné, že Policie tu onu agresorku, i když bych nejraději volila jiný termín, chytila, ale co s ní bude? Jak víme, NIC !!!!! Na Policii bude několik hodin, někdo ji vyslechne a hle, najednou se otevřou dveře a tato agresivní menšina bude venku a opět nebezpečná svému okolí !!!!!!!!! TOTO NENÍ RASISMUS ??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Proč nikdo s tímto problémem nic nedělá ???? Jaká je kriminalita v této lokalitě a kým je páchána?  TAK AŤ UŽ SE VŠICHNI PROBEROU !!!!!!! JE SNAD SVOBODA SLOVA !!!!!!," říká v reakci nespokojený pisatel Jarda.

 

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×