Zprávy

V Klášterci mají novinku: Komentované prohlídky parku

Klášterec nad Ohří - V Klášterci nad Ohří mají novinku pro turisty, lázeňské hosty a samozřejmě i zdejší patrioty. Jedná se o komentované prohlídky zámeckým parkem, kdy se dozvíte zajímavosti jak z historie, tak spoustu zajímavostí o zdejších jedinečných stromech.

Knihovny lákají cyklisty. Ujedou mezi nimi 147 kilometrů

Chomutovsko - Již 2. ročník cyklomaratonu Bibliotour nabízejí svým návštěvníkům knihovny v Klášterci nad Ohří, Chomutově, Litvínově, Jirkově, Mostě, Lounech, Postoloprtech, Žatci, Podbořanech a Kadani.

Nedaleká věznice v Ostrově rozšířila kapacitu

Ostrov - Až o 44 míst se zvýšila ubytovací kapacita ve Věznici Ostrov. Věznice provedla rekonstrukci prostor momentálně nevyužívané lůžkové části ošetřovny, kde vznikl prostor s kapacitou 28 lůžek.

A je to tady, jahodové plantáže zahájily sezonu 2016! Tak hurá na ně!

Chomutovsko - Přinášíme skvělou zprávu pro všechny milovníky jahod. Sezona tradičního českého ovoce temně červené barvy a tvaru připomínajícího srdce odstartovala! Zatím pozvolna, jen na třech plantážích z pěti, které provozuje firma Farm Fruit Czech, ale již brzy pro vás budou otevřeny i zbylé plantáže. Toto zdravé a hlavně chutné ovoce, plné vitamínů a minerálních látek, tak můžete i letos trhat na místech, na která jste zvyklí.

Autor Maxipsa Fíka bude mít v Kadani pamětní desku

Kadaň – Rudolf Čechura - autor pohádkové postavičky přerostlého mluvícího Maxipsa Fíka – bude mít v Kadani svoji pamětní desku. Odhalena bude 31. května v 11.00 hodin.

Nad koupalištěm za Prunéřovem ležela nevybuchlá protiletadlová střela

Chomutov – Na Chomutovsku se opět našla válečná munice. Tentokrát se jednalo o nevybuchlou protiletadlovou střelu do kulometu nebo pušky. O nálezu informovala policie.

Chomutovští zastupitelé budou dnes jednat o hokeji. Na radnici se chystají fanoušci

Chomutov – V Chomutově se dnes (pondělí 30. května) sejde zastupitelstvo. Hlavním tématem bude nejspíš hokej. Zastupitelstvo má totiž na programu projednání petice na podporu hokeje. Na jednání by proto měli v hojném počtu dorazit hokejoví fanoušci.

Jako kolovrátek: Pořád teplo, pořád přeháňky a bouřky

Chomutov - Sbohem jaro - ve středu 1. června vstoupíme do meteorologického léta 2016. Zda-li bude nadcházející roční období stejně tak vyčerpávající jako loni, tak to neví ani ty nejkvalitnější věštecké koule. Doufejme, že ne - denní teploty okolo 34 až 39 °C nejsou na Chomutovsku zrovna ideální. V nejbližších dnech vedra nehrozí, počasí vlastně bude pořád mlít to samé - celkem teplo, ale nadále s přeháňkami a bouřkami.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 30. květen 2016

  Černice - Čertova kaple, v některých pramenech uváděna také jako Hraběcí kaple, je nedostavěná pohřební kaple rodu Lobkoviců poblíž zámku Jezeří v Krušných horách na Mostecku. Říká se, že kdo se ji pokusil dostavět a překlenout ji střechou, ten zahynul. Kaple je od roku 1958 chráněna jako kulturní památka.

 • 26. květen 2016

  Ústí nad Labem - Hrad Střekov stojí na sto metrů vysoké znělcové skále a je jednou z nejlépe dochovaných hradních zřícenin v České republice. Byl vybudován před rokem 1319 na příkaz Jana Lucemburského k ochraně labské cesty, vinoucí se podél Labe.

 • 24. květen 2016

  Krásný Dvůr - Krásný Dvůr (stránky zámku najdete zde) najdeme v Ústeckém kraji v obci stejného jména na Podbořansku. Jde o barokní stavbu v péči Národního památkového ústavu. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR a roku 2001 byl zámek prohlášen za národní kulturní památku. Zámek je proslulý rozlehlým parkem z konce 18. století. Nejstarší zmínka o zámku je z konce 13. století.

 • 22. květen 2016

  Žatec - Chmelový maják – dvaačtyřicetimetrová rozhledna – je dominantou Chrámu chmele a piva v Žatci na náměstí Prokopa Velkého. Ten je zábavným, poučným komplexem, který svými kořeny sahá do tradice světoznámého chmelařského regionu na severu Čech.

 • 19. květen 2016

  Ústecký kraj - Čeká nás další na akce velmi zajímavý víkend. Podívejte se na přehled více než tří desítek kulturních, sportovních a společenských událostí, které se budou konat v našem kraji a také u našich přeshraničních sousedů.

Zajímavosti

 • 26. květen 2016

  Teplice - Sólisté newyorských Broadway Theatres vystupují ve čtvrtek 26. května od 19 hodin při Zahajovacím koncertu 52. ročníku Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena v teplickém kulturním domě. Zazní skladby z filmů Jamese Bonda a světově známé muzikály. Koncert přinášíme od 19 hodin živě na streamu v tomto článku.

 • 25. květen 2016

  Ústí nad Labem - Každá žena má svůj půvab, tuto větu potvrdily v sobotu večer plnoštíhlé dámy v ústeckém Domě kultury. Na malém sále klub Silná madame a webový portál Krásnébaculky.cz uspořádal třetí ročník akce Párty pro baculky a jejich příznivce.

 • 23. květen 2016

  Panenský Týnec - Tento víkend proběhlo, jako každý rok, zahájení tuningové sezóny na letišti v Panenském Týnci na Lounsku pod názvem Car Wars Opening 2016.

 • 20. květen 2016

  Děčín – Budku na komíně společnosti Termo Děčín si ke hnízdění vybrali sokoli stěhovaví. Obraz z výšky 120 metrů živě přenáší firma JAW.cz, vy se na stream můžete podívat i na našem webu.

 • 19. květen 2016

  Most - Žáky ze základní školy v ulici Zdeňka Štěpánka v Mostě fyzika baví, dokáží jí totiž snadno porozumět. Díky moderním pomůckám, které ukazují třeba práci motorů, se pro ně fyzika stala zábavou.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×