Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Louny – Navštívili jsme městský plavecký bazén v Lounech. Po Aquadromu v Mostě a Aquacentru v Teplicích vám nyní představíme další bazén v našem kraji, kde najdou vyžití nejen plavci, ale i děti.

Jde o komplex s bazény, saunami, 80metrovým tobogánem či občerstvením. Zajímavostí je, že rychlost a čas na tobogánu vám startuje a stopuje počítač, po dojezdu tak vidíte, jak dlouho vám jeho sjetí trvalo a jaká byla průměrná rychlost. Kdo to ale jen mohl dát za rekordních deset vteřin? Průměrný čas jsme měli vždy zhruba dvojnásobný.

Architektura objektu, který dosáhl celkového prvenství v prestižní soutěži Stavba roku 2021, vás osvěží svým tvarem a průzračností skel podobně jako zdravý pohyb s očistou těla i mysli díky blahodárnému vodnímu živlu.

Skvělá je venkovní vířivka. Kdo si pamatuje starý mostecký venkovní bazén, je to zde podobné: Z haly projdete vodním tunelem do venkovních prostor, kde se ohřejete ve 32 stupňů teplé vodě. V brouzdališti a divoké řece je o dva stupínky chladnější a na plavání máte vodu ohřátou na 28 stupňů Celsia. Proti Teplicím nabízí Louny daleko menší vyžití pro děti. Ale i ty se zde zabaví.

Vstupné není přehnané: Celodenní vstup pro dospělého vyjde na 180 korun. Dvouhodinový vstup je za 150 korun. Děti a rodiny mají slevy. Saunový svět je za 240 korun na tři hodiny.

A ještě jedna potěšující věc: Na místě jsme se setali jen s velmi příjemným personálem. A to v dnešní době pohladí.

Čtěte také

VIDEO: Svítící tobogán, vodní atrakce i teplá voda. Podívejte se do mosteckého aquadromu

VIDEO: Kam se vydat do bazénu? Teplické Aquacentrum nabízí skvělý dětský svět

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz