Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Teplice - Vznikla zřejmě již na konci 19. století díky hraběti Clary-Aldringen. Původní skleníky sloužily především lázním k produkci řezaných květin a k zimování palem a další mobilní zeleně.

Díky úsilí Ing. Marie Sternthalové se je podařilo počátkem sedmdesátých let minulého století zrekonstruovat a jako botanickou zahradu veřejnosti zpřístupnit v březnu 1975. V lednu roku 2002 byla statutárním městem Teplice založena jako jediná botanická zahrada v Ústeckém kraji.

Botanická zahrada v Teplicích nabízí velmi příjemné strávení volného času pro celou rodinu v krásném prostředí. Během procházky, která vede několika pavilony a venkovním prostorem, zhlédnete tisíce vědecky dokumentovaných sbírek rostlin z celého světa, nechybí ani akvária s rybami, či ptáci.

2207zahrada

Botanická zahrada nabízí i pohoštění a posezení třeba nad dobrou kávou či zákuskem. Najdete ji na konci ulice Josefa Suka, otevřeno mají od úterý do čtvrtka v době od 9 do19 hodin přes letní prázdniny, od září se provozní doba zkracuje.

2207zahrada2

Vstupné stojí dospělého 90 korun, děti od 6-15 let, žáky a studenty do 26 let s platným průkazem a seniory nad 60 let 50 korun, za rodinné vstupné (2 dospělí + 3 děti) zaplatíte 200 Kč. Objednat si můžete permanentní vstupenku do konce roku či komentovanou prohlídku v češtině.

2207zahrada6

Náš tip: Zpříjemněte si váš výlet a nastupte v centru Teplic do vláčku Humboldt. Ten vás proveze krásnými místy v centru Teplic až k Botanické zahradě, dá vám čas si ji prohlédnout a pak vás zase sveze zpět.

Turistický vláček Humboldt jezdí v pravidelných časech od úterý do neděle vždy po hodině od 14 do 17 hodin od Zámeckého náměstí (před vstupem do Regionálního muzea v Teplicích) do Zámeckého parku a přes Šanovský park směrem k Botanické zahradě a zpět přes Šanovský park na Zámecké náměstí, za cenu 70 Kč za osobu a děti do dvou let mají jízdu vláčkem zdarma. Vstupenku zakoupíte ve Visit Teplice.

2207zahrada3

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací