Neděle 7. březen 2021
Svátek má Tomáš

Jičín - Město Jičín je výchozí branou do Českého ráje, zároveň je to město pohádek. Zasloužila se o to jedna z nejznámějších osobností Jičínska – Václav Čtvrtek.

V Jičíne prožil dětství a inspiroval se tu k vytvoření pohádkové postavy ševce a později loupežníka Rumcajze, ke kterému neodmyslitelně patří také Manka s jejich synkem Cipískem. Loupežnickou rodinku nakreslil český malíř a ilustrátor Radek Pilař. Právě jemu jsou věnovány dvě expozice v zámku a Valdické brány.

1307rumcajs5

V prostorách zámku můžou návštěvníci vidět, a hlavně si i vyzkoušet, různé pohyblivé ilustrace. Kromě toho se pak můžou vydat po Cipískově stezce, která je dlouhá asi dva kilometry a děti cestou plní různé úkoly. Komu by se nechtělo, kousek od náměstí je Rumcajzova ševcovna. Ten už tam sice boty neopravuje, ale turisté můžou vidět, jak to u loupežnické rodinky vypadalo. Kdo bude mít štěstí, může potkat Rumcajze s Mankou v jičínských ulicích, s nimiž se zájemci můžou i vyfotit.

Foto

1307rumcajs4

1307rumcajs6

1307rumcajs3

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací