Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Teplice - Po více než dvouměsíční pauze se veřejnosti otevře teplická botanická zahrada. Návštěvníci se mohou kromě rozkvetlých expozic těšit na nový odbavovací systém.

„Turniket a pokladní systém instalovala společnost NESSY za cenu 306 tisíc včetně DPH, která vzešla z výběrového řízení,“ přibližuje ředitel zahrady Petr Šíla. „Každý návštěvník obdrží designovou vstupenku, kterou si může nechat třeba na památku,“ dodal Šíla. Kromě toho zahrada prodloužila v letních měsících otevírací dobu. Nově bude zahrada otevřena v období červen-srpen až do 19 hodin.

Video

A co zrovna kvete?

V části nazvané "Mexiko" najdete celou sbírku šalvějí. Mezi nimi vyniká kultivar Salvia microphylla ´Hot Lips´, areál původního druhu leží v horách Mexika a zasahuje až do jižní Arizony. Původní, červenokvětý druh, je vysoký až 1,3 metru a kvete od časného jara po celé léto. Snadno se kříží s jinými šalvějemi a tak byly jeho hybridy uváděny od devadesátých ket na trh. Je možné, že i v našem případě jde o křížence se Salvia greggii, šalvějí pocházejícíé z podobného areálu. „Zaujme na první pohled krásnými dvoubarevnými květy, rozemnete-li list, ucítíte silnou mentolovou vůni, kterou někteří lidé vnímají spíše jako vůni černého rybízu, pro kterou má v Mexiku lidové jméno "mirto de montes",“ prozdradil botanik Jiří R. Haager.

2505botanicka2

Foto: Botanická zahrada Teplice

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací