Pondělí 3. srpen 2020
Svátek má Miluše

Mariánské Lázně - Do konce 18. století bylo místo dnešních Mariánských Lázní nehostinné údolí Slavkovského lesa. Během několika let se ale pak proměnilo v městečko plné parků, kolonád, pavilonů a vycházkových cestiček. O vznik lázní se zasloužil premonstrátský klášter v Teplé, zejména opat K. K. Reitenberger, klášterní lékař J. J. Nehr a zahradník V. Skalník.

Mariánské lázně si oblíbil např. velký německý básník J. W. Goethe. Byl zde celkem 3x a právě tady potkal svou poslední velkou lásku Ulriku von Levetzow. Goethovy pobyty byly pro nové lázně skvělou reklamou. Goethe věřil v léčivou sílu Křížového pramene. Zdejší vodu si prý nechával posílat ve džbánech až do Výmaru. Na domě U zlatého hrozbu jeho pobyt připomíná pamětní deska, že právě tady pobýval v létě roku 1823

Co nesmíte v lázeňském městě vynechat

Mariánské Lázně představují opravdový architektonický skvost, protože město nenarušily pozdější přestavby. Užijete si tu nejenom typické lázeňské domy, hotely a kolonády, ale i muzeum, sochy a parky. Centrem lázeňského života je lázeňská kolonáda z roku 1889 s bohatou výzdobou a několika prameny. Před ní stojí zpívající fontána, kde kromě hudby je i krásné osvětlení.

Při procházkách po okolí můžete navštívit Park Boheminium s miniaturními modely významných staveb z celé republiky. Je to čtvrtý největší park miniatur v Evropě a stal se dokonce nejnavštěvovanější atrakcí v Karlovarském kraji. Otevřen byl v roce 1999. Najdete tam přes 70 zmenšenin, např. Karlštej, hrad Loket, technickou pozoruhodnost Ještěd nebo muzeum železnice v Lužné.

1111miniatura

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací