Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

Děčín - Léto plné zážitků, kulturní i sportovních akcí, programů pro slunečné i deštivé dny nabídne v červenci a srpnu Dolní Poohří. V půli prázdnin pořádá Destinační agentura Dolní Poohří tradiční Den Ohře, letos v Kadani.

Kulturní prázdninovou sezónu jako tradičně zahájí v Klášterci nad Ohří festival klasické hudby Klášterecké hudební prameny. Festival na zámku začne 2. července a letos budou jeho hosty například Cigánski Diabli, Jitka Zelenková nebo Michal Pavlíček. Program festivalu najdete na http://kultura.klasterec.cz.

Hned první prázdninový víkend nabídnou pestré programy zámky v Dolním Poohří. Ve Stekníku se otevře výstava na téma chmel a 5. a 6. července se tam budou konat kostýmované prohlídky s hraběcí rodinou Klaudensteinů. V Krásném Dvoře se 6. července budou konat slavnosti Jana Rudolfa Černína – slavnosti levandule a strdí. V průběhu prázdnin můžete také navštívit večerní komentované procházky krásnodvorským parkem. Libochovický zámek odstartuje prázdninový program výstavou bonsají a exotického ptactva. Po celé prázdniny nabízí dětským návštěvníkům prohlídky s komtesou. Na zámku Nový Hrad v Jimlíně je o prázdninách k vidění tajemná upírská výstava Drácula a ti druzí, která bude též námětem nočních prohlídek 3. srpna. Pro dospělé nabídne zámek několik divadelních představení a přednášek. Prázdniny v Jimlíně uzavře hudební víkend 30. a 31. srpna.

Kostýmované prohlídky, které návštěvníky zavedou do 16. století, chystá kadaňský Františkánský klášter. Probíhat budou 13. července, 17. srpna a 7. září, vždy od 19 hodin. V neděli 18. srpna se v klášteře koná Medové odpoledne s ochutnávkami a jarmarkem pro včelaře.

Na nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani se začátkem srpna opět otevře venkovní knihovna v rámci projektu Města čtou (3. a 4. srpna). Vyvrcholením prázdninového programu pak bude tradiční historická slavnost Císařský den 24. srpna. Další program: www.kultura-kadan.cz.

Chomutovský zoopark nabídne dětským návštěvníkům i letos oblíbené pohádkové safari, které vyjede o víkendech 9. a 10. srpna a 16. a 17. srpna.

Na Nechranické přehradě se v sobotu 6. července konají závody, kombinující plavání, běh a kolo – Hopman Triatlon. Připravena bude i trať pro děti. Přihlášky na www.hopmantriatlon.cz.

Kam vyrazit na poutě, slavnosti a koncerty? Ve Vroutku se 26. a 27. července koná festival Jakubské léto a poslední prázdninový víkend rockový festival Rock for Churchill v areálu Myslivny. V kostele v Libyni na Podbořansku se bude 20. července konat Noc světel a 14. srpna tam začne mozaikové sympozium. Pravidelnou vzpomínkou na malíře Zdeňka Sýkoru bude letní setkání Sýkorovy Počedělice v sobotu 13. července. Čeká vás vycházka po trase podél Ohře a výstavy. Tradiční Letní lounské vábení vypukne v pátek 9. srpna a potrvá celý víkend. Chybět v něm nebude lampionový průvod, závody dračích lodí, turistický pochod i množství hudby, třeba Vladimír Mišík, Žlutý Pes, Fleret nebo Xindl X. V Březně u Chomutova se o víkendu 16. až 18. srpna koná tradiční Březenská pouť. Multižánrový festival Obnaženi se bude konat v Chomutově od 22. do 24. srpna.

Také letos bude Dolním Poohřím brázdit Kinematograf bratří Čadíků, který nabízí pod širým nebem místech české filmy s dobrovolným vstupným na charitativní účely. Jeho pouť Dolním Poohřím začne 10. července v Kadani, poté se přesune do Žatce, na zámek Nový Hrad v Jimlíně, do Postoloprt a nakonec navštíví v závěru července Radovesice.: Trasu najdete zde: http://www.kinematograf.cz.

Do tvrze v Divicích na Lounsku o prázdninách podruhé zavítá divadlo, konkrétně pražské Studio Dva. Od 24. července do 12. srpna nabídne divadelní představení s populárními herci jako Ivana Chýlková, Bohumil Klepl či Karel Roden, na programu je i muzikál Starci na chmelu. Divadlo doplní v červenci a srpnu hudební recitály Moniky Absolonové a Radky Fišarové. www.studiodva.cz/tvrz-divice.

Pro deštivé dny můžete využít nabídku muzeí v Dolním Poohří. V Žatci pobaví o prázdninách výstava Přijďte k nám na jedno, která mapuje historii žateckých hostinců. Muzeum v Chomutově přichystalo na prázdniny výstavu Zmatené peníze, kterou doplňují dílny a herna. V kadaňské baště je k vidění sbírka asijského umění a v klášteře výstava věnovaná zaniklé krušnohorské obci Přísečnice.

Jako každoročně pořádá Destinační agentura Dolní Poohří o prázdninách Den Ohře. Letos to bude 27. července a zavítá do Kadaně na nábřeží Maxipsa Fíka. Bohatý program, o kterém vás budeme informovat v samostatné tiskové zprávě, bude zaměřen především na rodiny s dětmi.

Nabídku zajímavých akcí můžete sledovat také na profilu www.facebook.com/DolniPoohri, kde Destinační agentura Dolní Poohří už od začátku turistické sezóny každý den zveřejňuje tipy Na vlně zážitků.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací