Úterý 17. říjen 2017
Svátek má Hedvika
Archivováno

Kadaň - Prázdniny skončily a školy otevřely své brány. Některé děti se už nemohly dočkat, jiné se trochu posmutněle loučí s volnými dny. Ale jak to vlastně mají se školou čarodějnice? A teď vůbec nemáme na mysli kouzelnickou školu Harryho Pottera, ale školu našich pravých českých čarodějnic!


foto: Radovan Smokoň

Že žádné nejsou? To byste se divili!!! V „Muzeu čarodějnic“ v Kadani jich můžete potkat hned několik. Kromě toho, že si můžete vyzkoušet tu „jejich“ školu. Posadit se do třídy, kde na vás místo sešitů čekají jen psací tabulky a křídy, místo moderních počítačů rozvrzaná tabule, zaprášené knihy a tajemná atmosféra starých časů. Poznáte i alchymistickou dílnu s bublajícími lektvary, seznámíte se s prvopočátky magie u nás, můžete obdivovat i malé planetárium s projekcí noční oblohy a mnoho dalšího.  

Můžeme vám zaručit, že nudit se tu rozhodně nebudete a na své si přijdou malí i velcí. A pokud byste k nim chtěli zavítat i s větším kolektivem dětí, po předchozí telefonické domluvě je možné domluvit si i doprovodný program ve formě pracovních či výtvarných dílniček.

Krásné královské město Kadaň kromě „Muzea čarodějnic“ nabízí též proslulou „Katovu uličku“ ( nejužší ulička v ČR ), gotickou uličku, kterou do města vcházel mistr popravčí, a která leží téměř přímo proti muzeu, nádherné městské hradby a v neposlední řadě i známé „nábřeží maxipsa Fíka“, které nabízí nejrůznější sportovní, kulturní i společenské vyžití.

Tak neváhejte a přijeďte, nebudete litovat. Těší se na vás krásná čarodějnice Safíra a čarodějnická teta Agáta!
        
Prohlídka trvá cca 45min. Vstupné: Dospělí: 80,- Kč Děti: 50,- Kč. Pedagogický doprovod: ZDARMA                                      

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací