Pondělí 24. červen 2019
Svátek má Jan

Žatec – Klidné a odpočinkové místo uprostřed města s květinami, zelení, zvířaty, fontánou a mnoha lavičkami k posezení, oblíbené především u turistů a rodin s dětmi, nabízí rozlehlá klášterní zahrada v Žatci. Do současné podoby byla vybudována v letech 2011 a 2012 v rámci projektu Chrám chmele a piva. Od té doby ji už navštívily tisíce lidí. Za vstup do zahrady se nic neplatí – prostě jen vejdete, nastavíte tvář slunečním paprskům, prohlížíte si krásné květinové záhony, procházíte se a odpočíváte.

Zvláště v létě je zahrada nejkrásnější, protože v ní sytými barvami předvedou svou nádheru stovky květin. Uprostřed stříká malá fontána s nádrží. Na okraji zahrady nebo ve voliéře se procházejí pávi, ve výbězích jsou kozy a další menší zvířata, od kterých se hlavně děti nemohou odlepit.

Terasovité zahrady jsou v místě vlastně dvě: dolní je větší a vévodí jí květiny a zvířata, horní je nazývaná jako bylinková a jsou v ní různé zajímavé rostliny, označené i cedulkami s botanickými názvy. Však se o také o této zahradě píše i na odborných botanických webech. A protože jsme v Žatci, nechybí ani malá chmelnička. A děti mají co dělat i tady nahoře – zvířata tu sice nejsou, ale malí návštěvníci hojně využívají vysokou plastovou klouzačku.

360° Foto

Celkem má klášterní zahrada, nazývaná oficiálním jménem také jako Kapucínská, rozlohu přes 8 500 čtverečných metrů. Otevřena je nyní každý den od 10 do 18 hodin a od května až do srpna v ní návštěvníci mohou relaxovat až do 20 hodin. Přijďte se podívat.

Foto

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací