Kde se pobavit

Velká Krampus show v Žatci: Vše, co potřebujete vědět, než se půjdete bát!

Reklama

Žatec – Velmi povedená Krampus show v Žatci bude proti loňsku nejspíš ještě lepší! Organizátoři se rozhodli, pro velký zájem veřejnosti, změnit a prodloužit trať pochodu Krampusů na nám. Svobody. Konat se bude v neděli 4. prosince.

0112krampusztcKrampus show v Žatci, 2015. Foto: Oldřich Hájek

Po obvodu náměstí Svobody na komunikaci bude pomocí plotů vytyčena trasa průvodu v celkové délce více jak 400 m. Do vnitřní zóny je umožněn vstup vytyčeným koridorem po zakoupení placky s logem čerti Žatec. Tento prostor je omezen počtem těchto placek a množství osob v této zóně zaručuje výhled všem divákům. Prodej upomínkových placek je v den konání akce na nám. Svobody v označeném stánku ne levé straně u prodejny látek. Předem se dají upomínkové placky zakoupit v pokladně divadla a po celý advent na náměstí ve stanu zvukařů. Bez této viditelně umístěné placky nebudete vpuštěny do vnitřní zóny na nám. Svobody.

PROGRAM

15:00 zahájení moderátorem a reprodukovaná hudba
15:15 vystoupení skupiny Carpatia Castle
16:30 rozsvěcení stromečku a výzdoby města se starostkou a senátorkou p. Hamousovou
16:35 začátek průvodu Krampusů


Na pódiu budou akci komentovat moderátoři a po celou dobu akce budou v provozu stánky s občerstvením i prodej vánočních a upomínkových předmětů. Pro návštěvníky budou také k dispozici veřejné toalety za radnicí a mobilní TOI TOI WC v celém areálu. Veškeré informace včetně programu jsou k dispozici na webových stránkách www.divadlozatec.cz. a na facebookovém profilu, kde je možné najít situační plánek, i zajištění celkové dopravní situace v centru města během akce. Pořadatelé žádají všechny návštěvníky, aby respektovali všechny pokyny pro klidný průběh akce. O zajištění pořádku se bude starat pořadatelská služba (zelené vesty), bezpečnostní agentura, strážníci Městské policie i Policie ČR. Vjezd automobilů do centra Žatce bude zastaven v 09:00 hodin a znovu povolen po skončení akce ve 20:30.

DOPORUČENÍ

Vypravit se na akci s dostatečným časovým předstihem.
Dodržovat dopravní značení a dopravní opatření.
Parkovat pouze na vyhrazených místech.
Dodržovat pravidla bezpečnosti silničního provozu.
Řídit se pokyny pořadatelské služby, bezpečnostní agentury, Městské policie a Policie ČR.


DŮLEŽITÁ DOPRAVNÍ OPATŘENÍ

V neděli 4. 12. 2016 od 09:00 platí zákaz vjezdu do centra na nám. Svobody v Žatci u komerční banky.
Mezi 12:00 - 20:30 hod. bude vjezd do okrajového centra Žatce možný pouze na základě prokázání trvalého bydliště v areálu akce občanským průkazem.

Pro občany centra města v Žatci:
Omezte prosím v uvedené dny a hodiny výjezd z města a návrat do Žatce na ty nejnutnější případy!!!
Obyvatelé centra města, kteří přijedou po 12. hodině, mohou svůj vůz zaparkovat na parkovištích v okolí náměstí Svobody a v ulicích Dvořákova, Horova a na náměstích Chelčického, Žižkovo. Zaparkovaná vozidla musí umožnit bezpečný průjezd vozidel IZS (hasiči, záchranka, policie).
Ke vjezdu a výjezdu lze použít komunikaci Oblouková, která bude v tento čas (09:00 – 20:30) obousměrná. Prosíme o respektování výše uvedených pokynů a opatření.
Volný vjezd do centra Žatce bude možný po 20:30 hodině.

Od pondělí 28. 11. 2016 od 12:00 – 18:00 až do soboty 5. 12. 2015 platí zákazy omezující parkování a stání na nám. Svobody. Sledujete dopravní značení.
V neděli 4. 12. od ranních hodin platí zákazy parkování na celé ploše nám. Svobody, které se pro dopravu uzavře ve 09:00 hodin.
Parkování návštěvníků akce je možné pouze na vyhrazených parkovacích místech mimo uzavřené centrum města.
V případě parkovaní vozu v rozporu s dopravními předpisy hrozí odtažení vozu odtahovou službou

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD

Ohleduplným a ukázněným chováním významně přispějete k hladkému a zejména bezpečnému průběhu akce. Využijte nabízených služeb. Dodržujte návštěvní řád!!!

1. POŘÁDEK VE MĚSTĚ A ORGANIZACI AKCE BUDOU ZAJIŠŤOVAT:
Pořadatelé a zástupci pořadatele z řad dobrovolníků (zelené reflexní vesty)
Bezpečnostní agentura SBS Unit (černé stejnokroje)
Policie ČR, obvodní oddělení Žatec
Městská Policie Žatec
Sbor dobrovolných hasičů Žatec
Dobrovolní záchranáři Žatec

2. PRO NÁVŠTĚVNÍKY AKCE JSOU K DISPOZICI:
Zábranami vymezená trasa průvodu.
Velká stage na náměstí Svobody.
Veřejné toalety a mobilní TOI TOI WC
Stánkové občerstvení
Občerstvení v místních restauracích
Stánkový prodej vánočních a upomínkových předmětů Kr@mpus Žatec

3. NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD
Prosíme návštěvníky, aby dbali na dodržování níže uvedených bezpečnostních a hygienických pravidel.
V případě dotazů se obracet na označené zástupce pořadatele.
Pohybovat se pouze po určených komunikacích a ve vymezených prostorách kolem zábran.
Nepřelézat zábrany – nevstupovat do cesty vystupujícím!!!
Z důvodu zajištění lepšího výhledu nevyhledávat nebezpečná, vyvýšená místa, či místa, kdy může být poničen městský, nebo soukromý majetek.
Nepoužívat pyrotechnické pomůcky – házení bouchacích kuliček či dělobuchů.
Chovat se šetrně a ohleduplně k městskému mobiliáři (lavičky), k městské výsadbě v centru města (stromy a květinové záhony).
Pro osobní potřebu využívat výhradně veřejné toalety a toalety v restauračních zařízeních.
Udržovat pořádek ve městě – odpadky vhazovat do nádob na odpadky.
Chovat se ohleduplně k ostatním návštěvníkům – zejména zajistit bezpečnost malých dětí.
Chovat se ohleduplně k vystupujícím, zejména v souvislosti s pořízením společné fotografie.
Nevstupovat do vymezených prostor pro vystupující před zahájením i po skončení průvodu.
V případě potřeby umožnit průjezd vozidel IZS (hasiči, záchranka, policie).

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×