Kde se pobavit

Velká Krampus show v Žatci: Vše, co potřebujete vědět, než se půjdete bát!

Reklama

Žatec – Velmi povedená Krampus show v Žatci bude proti loňsku nejspíš ještě lepší! Organizátoři se rozhodli, pro velký zájem veřejnosti, změnit a prodloužit trať pochodu Krampusů na nám. Svobody. Konat se bude v neděli 4. prosince.

0112krampusztcKrampus show v Žatci, 2015. Foto: Oldřich Hájek

Po obvodu náměstí Svobody na komunikaci bude pomocí plotů vytyčena trasa průvodu v celkové délce více jak 400 m. Do vnitřní zóny je umožněn vstup vytyčeným koridorem po zakoupení placky s logem čerti Žatec. Tento prostor je omezen počtem těchto placek a množství osob v této zóně zaručuje výhled všem divákům. Prodej upomínkových placek je v den konání akce na nám. Svobody v označeném stánku ne levé straně u prodejny látek. Předem se dají upomínkové placky zakoupit v pokladně divadla a po celý advent na náměstí ve stanu zvukařů. Bez této viditelně umístěné placky nebudete vpuštěny do vnitřní zóny na nám. Svobody.

PROGRAM

15:00 zahájení moderátorem a reprodukovaná hudba
15:15 vystoupení skupiny Carpatia Castle
16:30 rozsvěcení stromečku a výzdoby města se starostkou a senátorkou p. Hamousovou
16:35 začátek průvodu Krampusů


Na pódiu budou akci komentovat moderátoři a po celou dobu akce budou v provozu stánky s občerstvením i prodej vánočních a upomínkových předmětů. Pro návštěvníky budou také k dispozici veřejné toalety za radnicí a mobilní TOI TOI WC v celém areálu. Veškeré informace včetně programu jsou k dispozici na webových stránkách www.divadlozatec.cz. a na facebookovém profilu, kde je možné najít situační plánek, i zajištění celkové dopravní situace v centru města během akce. Pořadatelé žádají všechny návštěvníky, aby respektovali všechny pokyny pro klidný průběh akce. O zajištění pořádku se bude starat pořadatelská služba (zelené vesty), bezpečnostní agentura, strážníci Městské policie i Policie ČR. Vjezd automobilů do centra Žatce bude zastaven v 09:00 hodin a znovu povolen po skončení akce ve 20:30.

DOPORUČENÍ

Vypravit se na akci s dostatečným časovým předstihem.
Dodržovat dopravní značení a dopravní opatření.
Parkovat pouze na vyhrazených místech.
Dodržovat pravidla bezpečnosti silničního provozu.
Řídit se pokyny pořadatelské služby, bezpečnostní agentury, Městské policie a Policie ČR.


DŮLEŽITÁ DOPRAVNÍ OPATŘENÍ

V neděli 4. 12. 2016 od 09:00 platí zákaz vjezdu do centra na nám. Svobody v Žatci u komerční banky.
Mezi 12:00 - 20:30 hod. bude vjezd do okrajového centra Žatce možný pouze na základě prokázání trvalého bydliště v areálu akce občanským průkazem.

Pro občany centra města v Žatci:
Omezte prosím v uvedené dny a hodiny výjezd z města a návrat do Žatce na ty nejnutnější případy!!!
Obyvatelé centra města, kteří přijedou po 12. hodině, mohou svůj vůz zaparkovat na parkovištích v okolí náměstí Svobody a v ulicích Dvořákova, Horova a na náměstích Chelčického, Žižkovo. Zaparkovaná vozidla musí umožnit bezpečný průjezd vozidel IZS (hasiči, záchranka, policie).
Ke vjezdu a výjezdu lze použít komunikaci Oblouková, která bude v tento čas (09:00 – 20:30) obousměrná. Prosíme o respektování výše uvedených pokynů a opatření.
Volný vjezd do centra Žatce bude možný po 20:30 hodině.

Od pondělí 28. 11. 2016 od 12:00 – 18:00 až do soboty 5. 12. 2015 platí zákazy omezující parkování a stání na nám. Svobody. Sledujete dopravní značení.
V neděli 4. 12. od ranních hodin platí zákazy parkování na celé ploše nám. Svobody, které se pro dopravu uzavře ve 09:00 hodin.
Parkování návštěvníků akce je možné pouze na vyhrazených parkovacích místech mimo uzavřené centrum města.
V případě parkovaní vozu v rozporu s dopravními předpisy hrozí odtažení vozu odtahovou službou

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD

Ohleduplným a ukázněným chováním významně přispějete k hladkému a zejména bezpečnému průběhu akce. Využijte nabízených služeb. Dodržujte návštěvní řád!!!

1. POŘÁDEK VE MĚSTĚ A ORGANIZACI AKCE BUDOU ZAJIŠŤOVAT:
Pořadatelé a zástupci pořadatele z řad dobrovolníků (zelené reflexní vesty)
Bezpečnostní agentura SBS Unit (černé stejnokroje)
Policie ČR, obvodní oddělení Žatec
Městská Policie Žatec
Sbor dobrovolných hasičů Žatec
Dobrovolní záchranáři Žatec

2. PRO NÁVŠTĚVNÍKY AKCE JSOU K DISPOZICI:
Zábranami vymezená trasa průvodu.
Velká stage na náměstí Svobody.
Veřejné toalety a mobilní TOI TOI WC
Stánkové občerstvení
Občerstvení v místních restauracích
Stánkový prodej vánočních a upomínkových předmětů Kr@mpus Žatec

3. NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD
Prosíme návštěvníky, aby dbali na dodržování níže uvedených bezpečnostních a hygienických pravidel.
V případě dotazů se obracet na označené zástupce pořadatele.
Pohybovat se pouze po určených komunikacích a ve vymezených prostorách kolem zábran.
Nepřelézat zábrany – nevstupovat do cesty vystupujícím!!!
Z důvodu zajištění lepšího výhledu nevyhledávat nebezpečná, vyvýšená místa, či místa, kdy může být poničen městský, nebo soukromý majetek.
Nepoužívat pyrotechnické pomůcky – házení bouchacích kuliček či dělobuchů.
Chovat se šetrně a ohleduplně k městskému mobiliáři (lavičky), k městské výsadbě v centru města (stromy a květinové záhony).
Pro osobní potřebu využívat výhradně veřejné toalety a toalety v restauračních zařízeních.
Udržovat pořádek ve městě – odpadky vhazovat do nádob na odpadky.
Chovat se ohleduplně k ostatním návštěvníkům – zejména zajistit bezpečnost malých dětí.
Chovat se ohleduplně k vystupujícím, zejména v souvislosti s pořízením společné fotografie.
Nevstupovat do vymezených prostor pro vystupující před zahájením i po skončení průvodu.
V případě potřeby umožnit průjezd vozidel IZS (hasiči, záchranka, policie).

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×