Kde se pobavit

Mezinárodní taneční festival v Ústí nad Labem: Už příští týden!

Reklama

Ústí nad Labem - V pořadí 47. Mezinárodní taneční festival proběhne od pátku 11. do neděle 13. listopadu v ústeckém Sportcentru Sluneta. Pro svůj rozsah zasahující nad rámec regionu byla třídenní unikátní tradiční akce zařazena krajskými zastupiteli do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

0411showdance

Páteční festivalový podvečer startuje zhruba od 18 hodin programem nazvaným „Friday Night Dance Fever“. „Představí se v něm taneční kluby z Ústecka. Mladí tanečníci budou soutěžit v atraktivních battlech v hip-hop a disco dance,“ upřesnil hlavní organizátor festivalu Petr Barnat s tím, že aktivně se mohou zapojit i jejich rodiče a kamarádi, a to v soutěži neregistrovaných tanečníků v tancích cha-cha a waltz. „Stejně jako v loňském roce budou odměnou finanční a věcné ceny a víkendový pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu,“ láká Petr Barnat.

V závěru pátečního programu, který bude v režii ústeckého rodáka a moderátora rádia Evropa 2 Ondry Vodného, předvedou všichni účinkující atraktivní společný flashmob.

Sobotní program začne ve 13 hodin předkoly soutěží světového tanečního okruhu WDSF International Open ve standardních a latinsko-amerických tancích a soutěžemi Taneční ligy 2016. Finálová část zahájí kolem 17 hodin a je v něm pro diváky připraveno Mistrovství států Visegrádské skupiny (DSE Visegrad Group DanceSport Team Championship), v němž se představí reprezentanti České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska v latinsko-amerických a standardních tancích v kategoriích Junior II a Dospělí. Již tradičně pořádají organizátoři národní šampionáty v kategoriích ShowDance a Formace. Program bude moderovat Jolana Voldánová a Milan Šatan.

Ve Slunetě se bude tančit i v neděli, kdy budou po celé odpoledne k vidění soutěže světového tanečního okruhu WDSF Open v kategoriích Senior.

Detailní informace o akci jsou průběžně aktualizovány na facebookovém profilu akce a na webu festivalu www.mtf-usti.cz kde je možné rezervovat si vstupenky. Ty jsou k dispozici i v obvyklých předprodejích v Ústí nad Labem – v Informačním centru města (Palác Zdar) a v pokladně Domu kultury.

0411showdance1

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×