Kde se pobavit

Mezinárodní den archeologie v Kadani: Archeolog dorazí v obrněném voze

Reklama

Kadaň - Mezinárodní den archeologie budou oslavovat v sobotu 15. října od 9.00 hodin na Střelnici v Kadani. Hlavním tématem je archeologie 2. světové války.

Ilustrační foto: Oblastní muzeum Most

Zájemci uvidí ruční zbraně ČSA z období 2. Světová války nebo výstroj ČSA z r. 1938. Vyzkouší si střelbu ze vzduchovky na maketu krajiny s bitvou i archeologický výzkum s nálezy ze 2. světové války. Navíc si všichni návštěvníci budou moci pochutnat na guláši z opravdové polní kuchyně.

Podrobný program:

9:00 - přednáška Mgr. Petra Čecha z pražského Archeologického ústavu - „Výzkumy protiletecké obrany 2. sv. války na Mostecku“.
Petr Čech přijede lehkým obrněným vozidlem M8 Greyhound, které bude až do 12.30 vystaveno před KD Střelnice

13:00 - projekce filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava

14:00 - zdravice pana Henryho Jonese Jr. a zahájení programu před KD Střelnice (střelba ze vzduchovky na maketu krajiny s bitvou, prezentace výstroje ČSA 1938, ukázka ručních zbraní ČSA - 2. světová válka, archeologický výzkum s nálezy z 2. světové války – fragment letadla, hrob letce a rekonstrukce jeho stroje, polní kuchyně s gulášem)

15:00 - příjezd Wehrmachtu - ukázka výstroje a výzbroje, případně vojenské techniky

17:00 – konec akce

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 16. leden 2017

  Ústí nad Labem - Po pohřešované Míše Patricii Muzikářové policisté stále intenzivně pátrají. Naposledy o ztracené dívce informovali v pondělí před dvanáctou hodinou.

 • 12. leden 2017

  Ústí nad Labem - Policisté vyhlásili pátrání po dvanáctileté Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem. V noci o tom informovali novináře. Dívka nedorazila do školy, nelze se jí dovolat.

 • 11. leden 2017

  Krušné hory - Fotopasti v Krušných horách zachytily psovitou šelmu, s největší pravděpodobností vlka. Hnutí DUHA Olomouc s dobrovolníky Vlčích hlídek a partnery ze státní ochrany přírody hledá od loňského podzimu v širší oblasti Krušných hor důkazy o přítomnosti velkých šelem, zejména vlka obecného a rysa ostrovida. Ochránci přírody nyní zveřejnili první záběry.

Co se chystá

 • 16. leden 2017

  Chomutov - Sníh se sype ze všech stran, v kamnech praská oheň, na stole voní čaj, křížaly a teplý perník. Babička dopočítá oka na pletení, přehlédne děti kolem stolu a začíná vyprávět. I když to vypadá jako výlet do díla českých klasiků, jedná se o žhavou současnost.

 • 09. leden 2017

  Kadaň – Kadaňská knihovna slaví! V úterý 10. ledna uplyne přesně 70 let od jejího založení.

 • 05. leden 2017

  Kadaň – Do Kadaně dorazí v pátek 6. ledna Tři králové. Udělejte dobrý skutek a přispějte v rámci největší dobrovolnické akce v Čechách do Tříkrálové sbírky. Na Mírovém náměstí bude celé odpoledne doprovodný program.

 • 05. leden 2017

  Chomutov – Do Chomutova přijedou v pátek 6. ledna po roce opět Tři králové. Tradičně budou s celou svojí družinou vyjíždět z Podkrušnohorského zooparku.

 • 03. leden 2017

  Most - Manželství je instituce, která tvoří legislativní základ rodiny. Vzniku manželství předchází svatební obřad. Ten může proběhnout velmi jednoduše, třeba jen ve čtyřech na patřičném úřadě, nebo to může být významná událost. Pokud jste pro druhou variantu, bude dobré být na ni připraven. Na trapasy se sice jen tak nezapomíná, ale mnohem příjemnější bude vzpomínat na báječný svatební den. Jak si Den D dobře zorganizovat vám pomůže akce, která se již tradičně koná na mosteckém Benediktu.

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×