Kde se pobavit

Den zvířat v zooparku: Pandí dvojčata budou mít křtiny, jména vyberou hasiči

Reklama

Chomutov – V sobotu 1. října oslaví v chomutovském zooparku Den zvířat. V rámci něj budou pokřtěna i pandí dvojčata. Pro děti bude připraven bohatý program včetně pohádek a písniček.

Dvojčata pandy červené, kterým jsou tři měsíce, se konečně dočkají jmen. Donedávna neznali chovatelé zooparku ani jejich pohlaví, nechtěli do přirozeného odchovu zasahovat. Až v polovině září byla mláďata prohlédnuta a opatřena čipem. Den zvířat je slavnostní příležitostí ke křtinám. Jména mláďatům vyberou chomutovští hasiči. A proč právě hasiči? Překlad čínského názvu pandy znamená v českém překladu „ohnivá liška“.

PROGRAM DNE ZVÍŘAT V ZOOPARKU

Dětská ZOO

13:00
Cirkusová pohádka, Divadlo Uličník

13:40
TARATIBU hudebně taneční vystoupení, západoafrické tance za rytmického doprovodu djembe a basových bubnů

14:00
Křtiny dvojčat pandy červené

14:30
Michal Šeps a Tewahedo MoM
- neopakovatelný koncert reggae music

15:30
Lidový orchestr, Divadlo Uličník

16:00
Senza Hrátky se zvířátky, Divadlo Ve Tři

13:00 – 17:00
Soutěžní stanoviště pro děti

Malování na obličej
13:00 – 17:00

CEVYK – workshop pro děti na statku domácích zvířat
UKÁZKY SOKOLNICTVÍ – Rozárka z Jiříkova

Správní budova

13:00 – 17:00
Indiánská vesnička a soutěže pro děti

Výstavní síň

Výstava prací dětí z MŠ Abeceda Chomutov – Pohádkou poznáváme svět

Pony rodeo

13:00 – 15:00
Jízdy na ponících

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×