Kde se pobavit

Těšte se, Císařský den v Kadani bude poslední prázdninový víkend. Tady je program

Reklama

Kadaň - Již 24. ročník tradiční historické slavnosti je zde už za měsíc! Přijďte si připomenout návštěvu římského císaře a českého krále Karla IV. v Kadani v roce 1367!

Císařská návštěva v Kadani. Foto: Zdeněk Moravec

Po celý den 27. srpna od 10 hodin pro vás bude připravený bohatý program na náměstí a pro děti i na hradbách, kde se vydají na pouť, na které budou plnit "Sedmero rytířských ctností". Vstupné bude samozřejmě zdarma.

K letošnímu Císařskému dni připravilo doprovodnou akci také městské muzeum. Na Kadaňském hradu chystá v sobotu 27. srpna Hradozámeckou noc - hrad v dobách Karla IV. Těšte se na netradiční kostýmované prohlídky hradu, které vás přenesou do doby Otce vlasti. Tady už se vstupné platit bude, a to 90 korun.

Císařský den je tradiční historická slavnost, která se koná koncem srpna v Kadani. Po celý den budou diváci na několika scénách rozmístěných po historickém centru města sledovat vystoupení hudebníků, tanečníků, kejklířů či ukázky práva útrpného. Atmosféru celé akce podtrhne rytířské ležení, jehož centrem bude stylově vybavený rytířský stan, středověká lazebna či katovna, ve které nebude chybět kláda či natahovací žebřík. Pro malé i velké budou připraveny středověké hry a soutěže.

Program na Mírovém náměstí

 • 10.00 – 19.00 Středověké tržiště
 • 10.00 – Slavnostní zahájení
 • 14.00 – Příjezd císaře Karla IV. a jeho družiny, slavnostní ceremonie a udělení městských práv
 • 18.30 – Koncert kapely Hradní duo
 • 21.00 – Ohňová a akrobatická show, ohňostroj

Program na Kadaňském hradu

 • 11.00 – 19.00 Kuchařská roadshow Karla IV.

Program na hradbách

 • 11.00 – 19.00 Sedmero rytířských ctností – zábavné a soutěžní putování po městských hradbách, rytířské ležení, dělostřelecké ukázky

Program ve Smetanových sadech

 • 11.00 – 19.00 Jezdecké a sokolnické ukázky, netradiční hry pro malé i velké, doprovodný historický program
 • 17.00 Rytířský turnaj na koních

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×