Kde se pobavit

Velká charitativní akce v Jirkově: Přijďte si zaběhat, poslechnout kapely a pomoc splnit sny Terezce a Standovi

Reklama

Jirkov – V Jirkově dnes (1. července) začíná 2. ročník charitativního projektu Cesta proti bolesti. Akci organizuje mladý Jirkovák Milan Dzuriak. Tentokrát se budou plnit sny nevidomé skolačce Terezce Lukšíkové a nově též 16letému Standovi Hrzinovi, která je v důsledku tělesného handicapu upoután na invalidní vozík.

Milan Dzuriak se Standou a Terezkou. Foto: facebook

Terezka si přeje tiskárnu Braillova písma, speciální mobilní telefon pro nevidomé a týdenní hipoterapeutický pobyt na ranči. Díky úsilí mnoha ochotných partnerů a dárců se Milan Dzuriak rozhodl nabídnout pomoc ještě dalšímu obyvateli města. Je jím 16letý Standa Hrzina, který je upoután na invalidní vozík. Standa touží po notebooku, na kterém by sledoval venkovní zápasy hokejového klubu Piráti Chomutov. Tajným přáním je pak elektrický vozík, kterým by pomohl především mamince Standy.

Letošní Cesta proti bolesti je rozdělena do třech etap. V Jirkově se 1. července ve spolupráci s městem uskuteční 2,5 kilometrový běh a zahraje několik kapel. Druhého července organizuje Milan cyklojízdku z Jirkova na I. Mlýn. V srpnu se pak vydá na pěší pouť ze Sněžky do Jirkova.

PROGRAM CESTY PROTI BOLESTI II V JIRKOVĚ

Náměstí Dr. E. Beneše

15:30 - Zahájení, startovné, prodej lampiónů, otevření městské věže včetně muzea Jirků, pohádková cesta Jirkovským sklepením ( Divadlo NAHOĎ Chomutov ), nafukovací hrady a klouzačky pro nejmenší.
16:15 - Bubenická kapela Oklep
17:00 - Start běhu do Olejomlýnského parku a zpět

Program u kostela

17:30 - Kapela Barbucha
18:15 - Kapela Abdera
19:00 - Kapela Anacreon
20:00 - Australský rocker Gwyn Ashton
22:00 - Oficiální ukončení akce a vypouštění lampiónů

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×