Kde se pobavit

Velká charitativní akce v Jirkově: Přijďte si zaběhat, poslechnout kapely a pomoc splnit sny Terezce a Standovi

Reklama

Jirkov – V Jirkově dnes (1. července) začíná 2. ročník charitativního projektu Cesta proti bolesti. Akci organizuje mladý Jirkovák Milan Dzuriak. Tentokrát se budou plnit sny nevidomé skolačce Terezce Lukšíkové a nově též 16letému Standovi Hrzinovi, která je v důsledku tělesného handicapu upoután na invalidní vozík.

Milan Dzuriak se Standou a Terezkou. Foto: facebook

Terezka si přeje tiskárnu Braillova písma, speciální mobilní telefon pro nevidomé a týdenní hipoterapeutický pobyt na ranči. Díky úsilí mnoha ochotných partnerů a dárců se Milan Dzuriak rozhodl nabídnout pomoc ještě dalšímu obyvateli města. Je jím 16letý Standa Hrzina, který je upoután na invalidní vozík. Standa touží po notebooku, na kterém by sledoval venkovní zápasy hokejového klubu Piráti Chomutov. Tajným přáním je pak elektrický vozík, kterým by pomohl především mamince Standy.

Letošní Cesta proti bolesti je rozdělena do třech etap. V Jirkově se 1. července ve spolupráci s městem uskuteční 2,5 kilometrový běh a zahraje několik kapel. Druhého července organizuje Milan cyklojízdku z Jirkova na I. Mlýn. V srpnu se pak vydá na pěší pouť ze Sněžky do Jirkova.

PROGRAM CESTY PROTI BOLESTI II V JIRKOVĚ

Náměstí Dr. E. Beneše

15:30 - Zahájení, startovné, prodej lampiónů, otevření městské věže včetně muzea Jirků, pohádková cesta Jirkovským sklepením ( Divadlo NAHOĎ Chomutov ), nafukovací hrady a klouzačky pro nejmenší.
16:15 - Bubenická kapela Oklep
17:00 - Start běhu do Olejomlýnského parku a zpět

Program u kostela

17:30 - Kapela Barbucha
18:15 - Kapela Abdera
19:00 - Kapela Anacreon
20:00 - Australský rocker Gwyn Ashton
22:00 - Oficiální ukončení akce a vypouštění lampiónů

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×