Kde se pobavit

Ódu na něžnost v Krytu představí Viktorie Chaloupková

Reklama

Klášterec nad Ohří - Viktorie Chaloupková je vyhledávanou českou malířkou, která je i mezinárodně uznávaná. A není divu. Její obrazy mají totiž silný emocionální náboj, až je někteří nazývají šansony. Snoubí se v nich realita s nadrealitou. Budete je moci obdivovat od pátku 8. července v galerii Kryt v Klášterci nad Ohří.

Viktorie Chaloupková a Jaroslav Svěcený.

„Maluji o sobě a o lidech, které potkávám. Realita mi slouží jako odrazový můstek. Plátno a barvy jsou pro mne výzvou k dialogu. Snažím se vyprovokovat diváka k zamyšlení, probudit v něm naději,“ říká malířka Viktorie Chaloupková, jejíž výtvarné dílo má dlouhodobě v oblibě také houslový virtuos Jaroslav Svěcený.

A protože od hudby je k malování jen krůček, tak na vernisáži výstavy obrazů Viktorie Chaloupkové v pátek 8. července v 17 hodin zahraje právě Jaroslav Svěcený, který je hlavním aktérem současně probíhajícího festivalu Klášterecké hudební prameny.

Tématem klášterecké výstavy Viktorie Chaloupkové bude Óda na něžnost. Uvidíme autorčiny nejnovější olejomalby, v nichž dominují ženy, hudba a květiny. „Život mi dnes připadá trochu jako mistrovství světa v krasobruslení, prvních padesát let to jsou povinné jízdy, od padesáti do šedesáti volné tance a po šedesátce exhibice, začíná legrace a zábava. Dnes jsem se po mnoha omylech a chybách začala dívat na svět maličko s nadhledem a úsměvem,“ říká malířka, jejíž obrazy plné barev a života rozsvítí galerii Kryt až do 2. 8. 2016.

Otevřeno je po celý týden od 8,30 do 17 hodin.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×