Kde se pobavit

10+1 nejlepších tipů na víkend z celého kraje: Zažijte show na závodní dráze, slavnosti piva i známého alchymisty, vydejte se sportovat

Reklama

Ústecký kraj - Nechcete se o víkendu válet a sháníte kloudný program? My vám jej nabídnete. Ale nebudete vědět, co dřív. Tak budeme doufat, že přehled akcí je tak různorodý, že si v nich najde to své každý.

1606vikend

MOST: Autodrom oslaví 33. výročí vzniku, nabídne zábavu i vzpomínky

Sobota 18. a neděle 19. června

Letos uplynulo 33 let od vybudování uzavřeného závodního okruhu v Mostě. Společnost Autodrom Most připravila při této příležitosti pro veřejnost bohatý program plný zábavy, adrenalinu, ale pochopitelně také vzpomínek na uplynulá léta. Bude součástí souboje cestovních vozů a formulí zóny střední Evropy a obnoveného okruhového seriálu Octavia Cup o víkendu 18. a 19. června. „Snažili jsme se sestavit doprovodný program tak, aby připomínka třiatřiceti let autodromu byla pokud možno akční. Závodní veterány si tak návštěvníci mohou nejen prohlédnout na výstavních plochách, ale uvidí je v neděli odpoledne i přímo na dráze při vloženém závodě. Zrovna tak jsme pozvali legendy motoristického sportu. Odpoví na zvídavé dotazy při autogramiádě, některé z nich znovu usednou do kokpitu a předvedou, že ze svého jezdeckého umění nic nezapomněly. Ale nebudeme jen vzpomínat. Adrenalin pomůže vyplavit například letecká akrobatická show driftérská show či rychlostní zkouška na cílové rovince závodního okruhu o polední přestávce," poodhalila scénář eventová manažerka firmy Tereza Zajíčková.


MOST: Den magistra Edwarda Kelleyho

Sobota 18. června od 11.15 hodin

V Mostě už tradiční slavnosti na hradě Hněvíně, spojené se jménem známého alchymisty, který zde měl být vězněn, se konají v sobotu na tomto vršku nad městem. Program na divadelní scéně začíná ve čtvrt na dvanáct. Návštěvníci akce včetně rodin s dětmi se na hrad dostanou pěšky po přístupové komunikaci nebo lesem, kde bude Střediskem volného času připravována Kelleyho stezka - zábavná cesta lesem s různými úkoly a překvapením. Adrenalinovou atrakcí v podhradí bude lanové centrum. Stezka bude zpřístupněna v 10 hodin. Ve sklepní místnosti na divadelním nádvoří bude připravena výstava kočovného muzea strašidel, oživlá strašidla, čarokrámek. V průběhu celého dne bude otevřena hvězdárna hradu Hněvín. Otevřena bude také stálá expozice Dílna magistra Edwarda Kelleyho, na nádvoří i před hradem bude dobové tržiště vč. občerstvení. Program zde.


KLÍNY: Na Klínech se chystá zábavný víkend

Sobota 18. a neděle 19. června

Už se to blíží! 18. a 19. června se můžete těšit na Zábavný víkend na Klínech pro celou rodinu. V sobotu jsou od 13 do 16 hodiny připraveny soutěže pro děti, jízdy historickým autobusem či výstava veteránů. Večer hraje v Mammut baru DJ Drexler. V neděli od 10 do 13 se těšte na pěnovou párty pro děti, soutěž o nejbláznivější lyžařský oblek. Celý víkend bude jezdit lanovka, můžete si půjčit třeba terénní koloběžky či kola. Kompletní program zde.


LITVÍNOV: Na Loučkách se konají první sportovní hry

Sobota 18. června od 9 hodin

V sobotu 18. června 2016 od 9 hodin se můžete přijít podívat na litvínovské Loučky na zajímavou sportovní akci. Osm týmů týmů složených z celého Litvínova, ale i okolí, se utká v deseti disciplínách. Největším lákadlem této akce je Bubble fotbal, který si budete moci vyzkoušet i vy, návštěvníci. V areálu nebude chybět občerstvení v podobě točeného piva a nealko nápojů, grilovat se zde budou klobásky i třeba krkovice. Více o programu tady.


HORA SVATÉ KATEŘINY: Kateřinské trhy

Sobota 18. června od 9.30 hodin

Kateřinské trhy se odehrají v sobotu během celého dne v krušnohorském městečku Hora Svaté Kateřiny na Mostecku. Vstup do města se otevírá v 9.30 hodin. A nebyli by to Kateřinští, aby nepřichystali parádně ulítlé soutěže, třeba tu v kutálení balíků či přetahování hasičů. K těm se můžete na místní zbrojnici navíc vyrazit podívat. A co na Kateřině ještě najdete? Stánkový prodej nejrůznějších produktů a výrobků. Skákací hrad ze slámy, houpačky, soutěže pro děti, výstava hospodářských zvířat na Farmě Kateřina, oblíbené Kozí taxi.


1606vikend2

CHOMUTOV: Užijte si jahodové slavnosti se soutěží jedlíků

Sobota 18. června od 8 hodin

Pro milovníky jednoho z nejchutnějších a nejoblíbenějších druhů ovoce přelomu jara a léta připravili pořadatelé Severočeských farmářských trhů na tuto sobotu v Chomutově speciální akci – Jahodové slavnosti. Na co se tedy můžete těšit? Na jahody, jahody a jahody, a to v nejrůznějších podobách a úpravách. Kromě spousty čerstvě natrhaných také na moučníky s jahodami, jahodové knedlíky, koktejly a marmelády. A pokud jste rychlí a vytrvalí jedlíci, pak se rozhodně zúčastněte i soutěže v pojídání jahodových knedlíků. Začíná v devět hodin a soutěží se jednotlivě nebo po skupinkách a do posledního knedlíku. Zaregistrovat se můžete přímo na místě. Více info tady.


MSTIŠOV: Tradiční mstišovská pouť

Sobota 18. a neděle 19. června

Louka ve Mstišově na Teplicku o víkendu ožije poutí. V sobotu na ní od 14 hodin vystoupí Ondřej Ruml, potom se těšte na Petr Kalandra Memory Band, Tribute of Shania Twain a Bohouše Josefa. V neděli hudební produkce pokračuje rovněž od 14. hodiny. Vystřídají se František Nedvěd, Stráníci a Poutníci. Vstup na pouť je volný.


TŘEBÍVLICE: Nenechte si ujít gastronomický festival Chef Time Fest

Sobota 18. června od 11 do 22 hodin

V sobotu 18. června bude v areálu vinařství JOHANN W v Třebívlicích na Litoměřicku konat letní gastronomický festival Chef Time Fest, který bude tentokrát zasvěcen především rodinám s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na BBQ show předních českých kuchařů i s ochutnávkou jejich výtvorů, poutavé workshopy, soutěže a školu grilování. Ochutnávat se budou také lahůdky severočeských farmářů, místní vína značky Johann W a produkce lokálního pivovaru Trautenberg. Spoustu zajímavých zážitků si však z akce odnesou i ti nejmenší. Kromě dětského grilování jsou pro ně nachystány také tematické soutěže s animátory, dílničky, facepainting, minizoo, ukázky psího výcviku a dětská taneční show. Chybět nebude ani skákací hrad a klaun. Působivý areál severočeského vinařství nabídne účastníkům festivalu další lákavé atrakce. Zájemci mohou například využít možnosti prohlédnout si zákulisí vinařství a dozvědět se vše o výrobě vín Johann W nebo vyrazit spolu s dětmi na vyhlídkovou jízdu traktorem kolem přilehlých vinic. Vinařství bude v den konání akce otevřeno od 11 do 22 hodin, přičemž prohlídky budou začínat od 11, 13 a v 16 hodin.


ÚSTÍ NAD LABEM: Pivovarské slavnosti

Sobota 18. června od 12 do 22 hodin

Tradiční hudební událost roku v Ústí nad Labem. MIG21, Rytmus, Dara Rolins, Lipo a to vše na dvou podiích v areálu letního kina. Kromě hudebních kapel vás čeká doprovodný program, stánkoví prodejci a spousta další zábavy. Program zde.


PODBOŘANY: Podbořanské letní slavnosti

Pátek 17. a sobota 18. června

Na Masarykově náměstí v Podbořanech se můžete od pátku do soboty bavit na letních slavnostech. Vstupné se neplatí. V pátek vystoupí na hlavním podiu kapely SPB (16:00 – 17:00), Schlak (17:30 – 18:30), Natural (19:00 – 20:00), Modesty and Pride (20:30 – 21:30) a Igloo na fčely (22:00 – 02:00). V sobotu se na hlavní scéně těšte na vystoupení Dechové hudby Béreš (12:00 – 13:50), dále vystoupí skupiny Jih Band (14:15 – 15:15), Keks (16:00 – 17:00), Full time (17:45 – 18:45), Michal Šindelář (19:30 – 20:30), Voxel (21:15 – 22:15) a Kristína (23:00 – 24:00).


DĚČÍN: V zoo budou slavit Den otců

Neděle 19. června

Neděle bude v Děčíně patřit tatínkům. Alespoň v tamní zoologické zahradě. Zoo s nimi chce oslavit tzv. Den otců, a proto pro ně přichystala speciální slevu na vstupném. „V tento den k nám budou moci všichni tátové, tatínkové a taťkové vyrazit za zvířaty pouze za polovic. Jedinou podmínkou je, že musí přijít se svými ratolestmi," uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×