Kde se pobavit

Deskohrátky: Chomutovská knihovna chystá třídenní herní maraton

Reklama

Chomutov – Vládci podzemí, Alchymisté, Arkham horor, Osadníci z Katanu, Takenoko... Zní vám tato slova cize? Milovníci a fanoušci deskových her správně tuší, o čem budou následující řádky. Chomutovská knihovna připravila na nadcházející víkend jedinečný projekt, třídenní herní maraton. Pro jakou cílovou skupinu je akce s názvem Deskohrátky určena? „Pro kohokoliv, kdo je hravý a má rád zábavu. Rádi uvítáme rodiny s dětmi, mladé lidi, dospělé, skupiny i jednotlivce,“ zve k návštěvě Deskohrátek zástupkyně ředitelky Střediska kulturních a knihovnických služeb Kamila Jonášová.

1703deskohrátky

Pátek, sobota, neděle

Minifestival společenských deskových a karetních her je akcí, která v regionu nemá obdoby. Inspiraci nalezla knihovna na celorepublikovém Deskohraní, které se koná každoročně v Praze. Chomutovská třídenní herní šňůra začíná v pátek 18. března, přijít a zahrát si s přáteli můžete od 9 do 18 hodin. Celá akce pak pokračuje v sobotu a neděli, po oba dva dny je zde otevřeno od 10 do 17 hodin. Vaše návštěva ovšem nemusí být pouze a jen o hraní. „To opravdu ne. Hraní her je samozřejmě na prvním místě, zájemci si ale také budou moci vyzkoušet spoustu novinek nebo se podívat, co je zrovna v herním světě „in“. Bez zajímavosti není ani fakt, že na akci budou přítomni zástupci největších tuzemských herních výrobců a distributorů, tedy společností Albi, Mindok a Pygmalino, kteří zde budou prezentovat své nejnovější počiny. A aby toho nebylo málo, návštěvníci se mohou těšit i na představení slavné světové hry Magic: The Gathering,“ prozrazuje Jonášová.

Vědomosti, kvízy, postřeh

Za dva a půl roku, tedy dobu, po kterou si v knihovně deskové hry můžete půjčovat, má zařízení skutečně co nabídnout. „V současnosti disponujeme asi tři sta třiceti herními tituly a naše sbírka se neustále rozšiřuje. Pravidelně se ji snažíme doplňovat o zajímavé novinky a myslím, že si zde vybere opravdu každý. Máme zde typově širokou škálu her, od jednoduchých pro úplně nejmenší, které rozvíjejí dětskou motoriku, přes rodinné a párty hry, hry pro jednotlivce, až po propracované strategie. Půjčují se na jeden měsíc a odnést si jich můžete i více najednou,“ představuje rozmanitost výběru usměvavá knihovnice a při dotazu na nejoblíbenější kousky bez zaváhání odpovídá, „nejvíce se půjčují asi hry vědomostní a kvízové, to znamená Zlaté Česko, Evropa: otázky a odpovědi a další jim podobné. Velký zájem je také o hry postřehové, Ubongo, Dobble, Duch a tak dále. Vcelku se dá ale říci, že každá z našich her si svého hráče najde.“

Důležitá upozornění

* vstup i účast na Deskohrátkách jsou zdarma; přijít mohou i neregistrovaní návštěvníci
* nedělní hrací den je zároveň druhou akcí letošního Rodinného zápolení
* po celé tři dny bude otevřena také dětská herna s dopravním hřištěm a velikonoční tvořivá dílna pro děti (2. patro)

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×