Kde se pobavit

Deskohrátky: Chomutovská knihovna chystá třídenní herní maraton

Reklama

Chomutov – Vládci podzemí, Alchymisté, Arkham horor, Osadníci z Katanu, Takenoko... Zní vám tato slova cize? Milovníci a fanoušci deskových her správně tuší, o čem budou následující řádky. Chomutovská knihovna připravila na nadcházející víkend jedinečný projekt, třídenní herní maraton. Pro jakou cílovou skupinu je akce s názvem Deskohrátky určena? „Pro kohokoliv, kdo je hravý a má rád zábavu. Rádi uvítáme rodiny s dětmi, mladé lidi, dospělé, skupiny i jednotlivce,“ zve k návštěvě Deskohrátek zástupkyně ředitelky Střediska kulturních a knihovnických služeb Kamila Jonášová.

1703deskohrátky

Pátek, sobota, neděle

Minifestival společenských deskových a karetních her je akcí, která v regionu nemá obdoby. Inspiraci nalezla knihovna na celorepublikovém Deskohraní, které se koná každoročně v Praze. Chomutovská třídenní herní šňůra začíná v pátek 18. března, přijít a zahrát si s přáteli můžete od 9 do 18 hodin. Celá akce pak pokračuje v sobotu a neděli, po oba dva dny je zde otevřeno od 10 do 17 hodin. Vaše návštěva ovšem nemusí být pouze a jen o hraní. „To opravdu ne. Hraní her je samozřejmě na prvním místě, zájemci si ale také budou moci vyzkoušet spoustu novinek nebo se podívat, co je zrovna v herním světě „in“. Bez zajímavosti není ani fakt, že na akci budou přítomni zástupci největších tuzemských herních výrobců a distributorů, tedy společností Albi, Mindok a Pygmalino, kteří zde budou prezentovat své nejnovější počiny. A aby toho nebylo málo, návštěvníci se mohou těšit i na představení slavné světové hry Magic: The Gathering,“ prozrazuje Jonášová.

Vědomosti, kvízy, postřeh

Za dva a půl roku, tedy dobu, po kterou si v knihovně deskové hry můžete půjčovat, má zařízení skutečně co nabídnout. „V současnosti disponujeme asi tři sta třiceti herními tituly a naše sbírka se neustále rozšiřuje. Pravidelně se ji snažíme doplňovat o zajímavé novinky a myslím, že si zde vybere opravdu každý. Máme zde typově širokou škálu her, od jednoduchých pro úplně nejmenší, které rozvíjejí dětskou motoriku, přes rodinné a párty hry, hry pro jednotlivce, až po propracované strategie. Půjčují se na jeden měsíc a odnést si jich můžete i více najednou,“ představuje rozmanitost výběru usměvavá knihovnice a při dotazu na nejoblíbenější kousky bez zaváhání odpovídá, „nejvíce se půjčují asi hry vědomostní a kvízové, to znamená Zlaté Česko, Evropa: otázky a odpovědi a další jim podobné. Velký zájem je také o hry postřehové, Ubongo, Dobble, Duch a tak dále. Vcelku se dá ale říci, že každá z našich her si svého hráče najde.“

Důležitá upozornění

* vstup i účast na Deskohrátkách jsou zdarma; přijít mohou i neregistrovaní návštěvníci
* nedělní hrací den je zároveň druhou akcí letošního Rodinného zápolení
* po celé tři dny bude otevřena také dětská herna s dopravním hřištěm a velikonoční tvořivá dílna pro děti (2. patro)

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×