Kde se pobavit

Deskohrátky: Chomutovská knihovna chystá třídenní herní maraton

Reklama

Chomutov – Vládci podzemí, Alchymisté, Arkham horor, Osadníci z Katanu, Takenoko... Zní vám tato slova cize? Milovníci a fanoušci deskových her správně tuší, o čem budou následující řádky. Chomutovská knihovna připravila na nadcházející víkend jedinečný projekt, třídenní herní maraton. Pro jakou cílovou skupinu je akce s názvem Deskohrátky určena? „Pro kohokoliv, kdo je hravý a má rád zábavu. Rádi uvítáme rodiny s dětmi, mladé lidi, dospělé, skupiny i jednotlivce,“ zve k návštěvě Deskohrátek zástupkyně ředitelky Střediska kulturních a knihovnických služeb Kamila Jonášová.

1703deskohrátky

Pátek, sobota, neděle

Minifestival společenských deskových a karetních her je akcí, která v regionu nemá obdoby. Inspiraci nalezla knihovna na celorepublikovém Deskohraní, které se koná každoročně v Praze. Chomutovská třídenní herní šňůra začíná v pátek 18. března, přijít a zahrát si s přáteli můžete od 9 do 18 hodin. Celá akce pak pokračuje v sobotu a neděli, po oba dva dny je zde otevřeno od 10 do 17 hodin. Vaše návštěva ovšem nemusí být pouze a jen o hraní. „To opravdu ne. Hraní her je samozřejmě na prvním místě, zájemci si ale také budou moci vyzkoušet spoustu novinek nebo se podívat, co je zrovna v herním světě „in“. Bez zajímavosti není ani fakt, že na akci budou přítomni zástupci největších tuzemských herních výrobců a distributorů, tedy společností Albi, Mindok a Pygmalino, kteří zde budou prezentovat své nejnovější počiny. A aby toho nebylo málo, návštěvníci se mohou těšit i na představení slavné světové hry Magic: The Gathering,“ prozrazuje Jonášová.

Vědomosti, kvízy, postřeh

Za dva a půl roku, tedy dobu, po kterou si v knihovně deskové hry můžete půjčovat, má zařízení skutečně co nabídnout. „V současnosti disponujeme asi tři sta třiceti herními tituly a naše sbírka se neustále rozšiřuje. Pravidelně se ji snažíme doplňovat o zajímavé novinky a myslím, že si zde vybere opravdu každý. Máme zde typově širokou škálu her, od jednoduchých pro úplně nejmenší, které rozvíjejí dětskou motoriku, přes rodinné a párty hry, hry pro jednotlivce, až po propracované strategie. Půjčují se na jeden měsíc a odnést si jich můžete i více najednou,“ představuje rozmanitost výběru usměvavá knihovnice a při dotazu na nejoblíbenější kousky bez zaváhání odpovídá, „nejvíce se půjčují asi hry vědomostní a kvízové, to znamená Zlaté Česko, Evropa: otázky a odpovědi a další jim podobné. Velký zájem je také o hry postřehové, Ubongo, Dobble, Duch a tak dále. Vcelku se dá ale říci, že každá z našich her si svého hráče najde.“

Důležitá upozornění

* vstup i účast na Deskohrátkách jsou zdarma; přijít mohou i neregistrovaní návštěvníci
* nedělní hrací den je zároveň druhou akcí letošního Rodinného zápolení
* po celé tři dny bude otevřena také dětská herna s dopravním hřištěm a velikonoční tvořivá dílna pro děti (2. patro)

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×