Kde se pobavit

Tipy na víkend: Dosyta si užijete masopustní veselí a hodování. Kde a kdy?

Reklama

Chomutov - Tento víkend se můžete v mnoha obcích a městech našeho kraje zúčastnit masopustního veselí a hodování. Nebo vás můžou zlákat i další sportovní, kulturní a společenské akce. Přinášíme vám přehled těch nejzajímavější akcí, které se v Ústeckém kraji uskuteční.


CHOMUTOVSKO: KADAŇ - Masopust 2016 v Kadani

Sobota 6. února od 10 hodin

I Kadaň bude v sobotu ve znamení Masopustu. Celodenní program zahájí průvod masek mířící od kadaňského hradu do františkánského kláštera, kde v jeho areálu pokračuje připravený program. Pro všechny zde budou připraveny ukázky starých řemesel a jak jinak, i ochutnávka zabijačkových dobrot.


CHOMUTOVSKO: KLÁSTEREC NAD OHŘÍ - Ohře v proměnách času

Celý víkend od 9 hodin

V klášterecké galerii Kryt proběhla ve středu 3. února vernisáž putovní výstavy Ohře v proměnách času. Díky působivým fotografiím se návštěvníci přenesou na nejrůznější místa kraje a dozví se základní informace o vývoji řeky a jejím spojení s prostředím člověka. Výstava přinese informace o geologickém utváření toku, o první zmínce v historických dokumentech, tvorbě hradů a následně zámků jako strážních staveb hlídajících obchodní stezku, zajímavosti z říše živočichů i rostlin. Řeka Ohře byla od pravěku životadárnou řekou, takže téma osidlování a zemědělství je také důležitým článkem výstavy. Výstava potrvá až do 15. února.


MOST: VTELNO – Masopust ve Vtelně

Sobota 6. února od 14 hodin

Na vtelenské návsi a ve vinárně můžete v sobotu zažít masopustní veselí. Čeká vás výroba masek, masopustní průvod, pohádka, Arny Band a zabijačkové hody.


MOST: Oblastní muzeum – Umění australských domorodců, za posledními lidmi doby kamenné

V pátek 6. února od 12 hodin, v sobotu 7. února a v neděli 8. února od 10 hodin

O víkendu můžete navštívit mostecké muzeum a zhlédnout ve výstavním sálu muzea ojedinělou sbírku exponátů a dokumentárních fotografií z australské expedice Moravského zemského muzea v roce 1969. Výstava potrvá až do 31. května.


MOST: Divadlo rozmanitostí – premiéra pohádky Kocour v botách

Sobota 6. února od 10 hodin

V sobotu můžete se svými ratolestmi zajít do Divadla rozmanitostí na premiéru pohádky o kocourovi, který se jmenuje Terezka a kde o osudech hrdinů můžete rozhodnout i vy. Tento Kocour se umí do života obout. Na problémy si došlápne. Umí to pořádně nakopnout. Taky vás rozčilují Honzové, co nevědí kudy kam? Staňte se kocoury vašeho vlastního příběhu. Představení, po kterém koupíte svým domácím mazlíčkům obuv! Koťata, těšte se. MŇAU.


MOSTECKO: NOVÁ VES V HORÁCH – LESNÁ - KRUŠNOHORSKÁ BÍLÁ STOPA

Sobota 6. února od 12 hodin

V sobotu se poběží od Horského hotelu Lesná v Krušných Horách 8. ročník Krušnohorské bílé stopy - veřejný závod v běhu na lyžích po běžeckých tratích v okolí Horského areálu Lesná. Startuje se hromadně ve 12hod. Na závěr závodu proběhne oblíbené koláčkové losování všech závodníků a hodnotné ceny. (aktuální sněhové podmínky sledujte zde)


LOUNY: Výstaviště Louny – Výstava Rodina a volný čas a

Pátek 5. února od 9 hodin

V pátek končí na lounském výstavišti VI. ročník prodejní a kontraktační výstavy Rodina a volný čas, která je spojena s výstavou Autosalon Louny.


TEPLICKO: MIKULOV - Fašanková obchůzka Mikulova

Sobota 6. února od 9 hodin

Fašankové, nebo-li masopustní obchůzky s průvodem masek se můžete zúčastnit také v Mikulově. Nezapomeňte přijít v masce. Pro zahřátí bude horký svařák a čaj.


TEPLICKO: DUCHCOV: Dům kultury - Dětský maškarní karneval

Sobota 6. února od 15 hodin

V sobotu si v duchcovském Domě kultury užijte dětský karneval plný tance a soutěží s Divadlem Koráb Brno.


ÚSTÍ NAD LABEM: ZOO Ústí nad Labem - Masopust

Neděle 7. února od 13 hodin

V neděli je připraven masopustní program také v ústecké zoo a to v pavilonu šelem a jeho okolí. Děti budou moci soutěžit, tvořit ve výtvarné dílně, podívat se na pohádku Divadla V pytli. Nebude chybět tradiční občerstvení jako jitrnice, jelítka, tlačenka, koláčky nebo koblihy a malování na obličej. Masopustní průvod masek doprovodí do spodní části zoo kapela, kde si všechny masky budou moci spolu zatančit. Děti v kostýmech mají vstup do zoo zdarma.


LITOMĚŘICE: Masopust v Litoměřicích

Sobota 6. únor od 13 hodin

Také v Litoměřicích vás čeká ohatý program pro malé i velké, protkaný masopustním veselím a zabíjačkou. Uvidíte pravou českou zabijačku, kejklíře, pohádky, chůdaře, masopustní masky v průvodu, do jehož dění se také zapojíte. Dozvíte se vše o tradicích, uslyšíte nefalšované písničky našich babiček v podání kapel Staročeští Heligonkáři a Tria Máňa. Připraven je bohatý program se soutěžemi pro děti i dospělé, občerstvení, řemeslné stánky. Jízda na konících a pestrý zoopark plný zvířátek k pomazlení od 13 do 16 hodin. Zabijačka k vidění již od 10 hodin.

DĚČÍN: Zoo Děčín – Masopust v Zoo Děčín

Sobota 6. února

Masopust vás čeká i v děčínské zoo. Čeká vás soutěž O nechutnější masopustní koblihu, kterou každoročně vyhlašuje děčínská zoologická zahrada v rámci oblíbené akce Masopust ze zoo na zámek. Součástí zoologického masopustního veselí bude veselá muzika, tance, připomínka masopustních tradic, tradiční občerstvení a nebude chybět ani soutěž pro nejrychlejší koblihové jedlíky nebo soutěž O nejhezčí masopustní masku. Vítěz této kategorie dostane privilegium jet v čele masopustního průvodu na oslíkovi. Právě průvod masek bývá nejoblíbenější součástí celé akce. Do ulic Děčína vyrazí po ukončení programu v zoo. Po cestě k zámku nebudou chybět zajímavá zastavení. S tancem, zpěvem ochutnávkami, atd.


DĚČÍNSKO: VARNSDORF - VARNSDORFSKÝ MASOPUST 2016.

Sobota 6. února od 8 hodin a neděle 7. února od 10 hodin

Masopustní veselice bude ve Varnsdorfu zahájena v sobotu v 8 hodin prodejními trhy u Střelnice, po deváté hodině vyrazí průvod masek z nádvoří ZUŠ a po zastávkách na trase dorazí na Střelnici, kde již bude připravený sál na Masopustní maškarádu. Sobotní program zakončí Masopustní country večer v restauraci Střelnice. V neděli připravili mladí hasiči se školičkou bruslení dětský ledový karneval, který je od 10 do 12 hod. POZOR, vstup JEN na bruslích! Po celý víkend připravila restaurace Střelnice zabíjačkové hody.


DĚČÍNSKO: KRÁSNÁ LÍPA – Masopust

Sobota 6. února od 14.30 hodin

Folklorní soubory Lužičan a Dykyta Vás zvou 6. února 2016 na masopust v Krásné Lípě. Sraz je v 14:30 hodin na náměstí před Domen Českého Švýcarska, následovat bude obchůzka městem a poté si můžete v Aparthotelu Lípa posedět s cimbálovkou a podívat se na videoprojekci masopustů z minulých let. Občerstvení i pohoštění je zajištěno.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×