Kde se pobavit

Tipy na víkend: Dosyta si užijete masopustní veselí a hodování. Kde a kdy?

Reklama

Chomutov - Tento víkend se můžete v mnoha obcích a městech našeho kraje zúčastnit masopustního veselí a hodování. Nebo vás můžou zlákat i další sportovní, kulturní a společenské akce. Přinášíme vám přehled těch nejzajímavější akcí, které se v Ústeckém kraji uskuteční.


CHOMUTOVSKO: KADAŇ - Masopust 2016 v Kadani

Sobota 6. února od 10 hodin

I Kadaň bude v sobotu ve znamení Masopustu. Celodenní program zahájí průvod masek mířící od kadaňského hradu do františkánského kláštera, kde v jeho areálu pokračuje připravený program. Pro všechny zde budou připraveny ukázky starých řemesel a jak jinak, i ochutnávka zabijačkových dobrot.


CHOMUTOVSKO: KLÁSTEREC NAD OHŘÍ - Ohře v proměnách času

Celý víkend od 9 hodin

V klášterecké galerii Kryt proběhla ve středu 3. února vernisáž putovní výstavy Ohře v proměnách času. Díky působivým fotografiím se návštěvníci přenesou na nejrůznější místa kraje a dozví se základní informace o vývoji řeky a jejím spojení s prostředím člověka. Výstava přinese informace o geologickém utváření toku, o první zmínce v historických dokumentech, tvorbě hradů a následně zámků jako strážních staveb hlídajících obchodní stezku, zajímavosti z říše živočichů i rostlin. Řeka Ohře byla od pravěku životadárnou řekou, takže téma osidlování a zemědělství je také důležitým článkem výstavy. Výstava potrvá až do 15. února.


MOST: VTELNO – Masopust ve Vtelně

Sobota 6. února od 14 hodin

Na vtelenské návsi a ve vinárně můžete v sobotu zažít masopustní veselí. Čeká vás výroba masek, masopustní průvod, pohádka, Arny Band a zabijačkové hody.


MOST: Oblastní muzeum – Umění australských domorodců, za posledními lidmi doby kamenné

V pátek 6. února od 12 hodin, v sobotu 7. února a v neděli 8. února od 10 hodin

O víkendu můžete navštívit mostecké muzeum a zhlédnout ve výstavním sálu muzea ojedinělou sbírku exponátů a dokumentárních fotografií z australské expedice Moravského zemského muzea v roce 1969. Výstava potrvá až do 31. května.


MOST: Divadlo rozmanitostí – premiéra pohádky Kocour v botách

Sobota 6. února od 10 hodin

V sobotu můžete se svými ratolestmi zajít do Divadla rozmanitostí na premiéru pohádky o kocourovi, který se jmenuje Terezka a kde o osudech hrdinů můžete rozhodnout i vy. Tento Kocour se umí do života obout. Na problémy si došlápne. Umí to pořádně nakopnout. Taky vás rozčilují Honzové, co nevědí kudy kam? Staňte se kocoury vašeho vlastního příběhu. Představení, po kterém koupíte svým domácím mazlíčkům obuv! Koťata, těšte se. MŇAU.


MOSTECKO: NOVÁ VES V HORÁCH – LESNÁ - KRUŠNOHORSKÁ BÍLÁ STOPA

Sobota 6. února od 12 hodin

V sobotu se poběží od Horského hotelu Lesná v Krušných Horách 8. ročník Krušnohorské bílé stopy - veřejný závod v běhu na lyžích po běžeckých tratích v okolí Horského areálu Lesná. Startuje se hromadně ve 12hod. Na závěr závodu proběhne oblíbené koláčkové losování všech závodníků a hodnotné ceny. (aktuální sněhové podmínky sledujte zde)


LOUNY: Výstaviště Louny – Výstava Rodina a volný čas a

Pátek 5. února od 9 hodin

V pátek končí na lounském výstavišti VI. ročník prodejní a kontraktační výstavy Rodina a volný čas, která je spojena s výstavou Autosalon Louny.


TEPLICKO: MIKULOV - Fašanková obchůzka Mikulova

Sobota 6. února od 9 hodin

Fašankové, nebo-li masopustní obchůzky s průvodem masek se můžete zúčastnit také v Mikulově. Nezapomeňte přijít v masce. Pro zahřátí bude horký svařák a čaj.


TEPLICKO: DUCHCOV: Dům kultury - Dětský maškarní karneval

Sobota 6. února od 15 hodin

V sobotu si v duchcovském Domě kultury užijte dětský karneval plný tance a soutěží s Divadlem Koráb Brno.


ÚSTÍ NAD LABEM: ZOO Ústí nad Labem - Masopust

Neděle 7. února od 13 hodin

V neděli je připraven masopustní program také v ústecké zoo a to v pavilonu šelem a jeho okolí. Děti budou moci soutěžit, tvořit ve výtvarné dílně, podívat se na pohádku Divadla V pytli. Nebude chybět tradiční občerstvení jako jitrnice, jelítka, tlačenka, koláčky nebo koblihy a malování na obličej. Masopustní průvod masek doprovodí do spodní části zoo kapela, kde si všechny masky budou moci spolu zatančit. Děti v kostýmech mají vstup do zoo zdarma.


LITOMĚŘICE: Masopust v Litoměřicích

Sobota 6. únor od 13 hodin

Také v Litoměřicích vás čeká ohatý program pro malé i velké, protkaný masopustním veselím a zabíjačkou. Uvidíte pravou českou zabijačku, kejklíře, pohádky, chůdaře, masopustní masky v průvodu, do jehož dění se také zapojíte. Dozvíte se vše o tradicích, uslyšíte nefalšované písničky našich babiček v podání kapel Staročeští Heligonkáři a Tria Máňa. Připraven je bohatý program se soutěžemi pro děti i dospělé, občerstvení, řemeslné stánky. Jízda na konících a pestrý zoopark plný zvířátek k pomazlení od 13 do 16 hodin. Zabijačka k vidění již od 10 hodin.

DĚČÍN: Zoo Děčín – Masopust v Zoo Děčín

Sobota 6. února

Masopust vás čeká i v děčínské zoo. Čeká vás soutěž O nechutnější masopustní koblihu, kterou každoročně vyhlašuje děčínská zoologická zahrada v rámci oblíbené akce Masopust ze zoo na zámek. Součástí zoologického masopustního veselí bude veselá muzika, tance, připomínka masopustních tradic, tradiční občerstvení a nebude chybět ani soutěž pro nejrychlejší koblihové jedlíky nebo soutěž O nejhezčí masopustní masku. Vítěz této kategorie dostane privilegium jet v čele masopustního průvodu na oslíkovi. Právě průvod masek bývá nejoblíbenější součástí celé akce. Do ulic Děčína vyrazí po ukončení programu v zoo. Po cestě k zámku nebudou chybět zajímavá zastavení. S tancem, zpěvem ochutnávkami, atd.


DĚČÍNSKO: VARNSDORF - VARNSDORFSKÝ MASOPUST 2016.

Sobota 6. února od 8 hodin a neděle 7. února od 10 hodin

Masopustní veselice bude ve Varnsdorfu zahájena v sobotu v 8 hodin prodejními trhy u Střelnice, po deváté hodině vyrazí průvod masek z nádvoří ZUŠ a po zastávkách na trase dorazí na Střelnici, kde již bude připravený sál na Masopustní maškarádu. Sobotní program zakončí Masopustní country večer v restauraci Střelnice. V neděli připravili mladí hasiči se školičkou bruslení dětský ledový karneval, který je od 10 do 12 hod. POZOR, vstup JEN na bruslích! Po celý víkend připravila restaurace Střelnice zabíjačkové hody.


DĚČÍNSKO: KRÁSNÁ LÍPA – Masopust

Sobota 6. února od 14.30 hodin

Folklorní soubory Lužičan a Dykyta Vás zvou 6. února 2016 na masopust v Krásné Lípě. Sraz je v 14:30 hodin na náměstí před Domen Českého Švýcarska, následovat bude obchůzka městem a poté si můžete v Aparthotelu Lípa posedět s cimbálovkou a podívat se na videoprojekci masopustů z minulých let. Občerstvení i pohoštění je zajištěno.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×