Kde se pobavit

O výstavu Klášterecké retro je nebývalý zájem. Na tři sta fotek z minulé doby se proto můžete přijít podívat i v neděli

Reklama

Klášterec nad Ohří - Velkému zájmu návštěvníků se těšila vernisáž i první den výstavy Klášterecké retro, která je k vidění v galerii Kryt do 2. února a v Městské knihovně v Klášterci nad Ohří až do 29. února. Vzhledem ke zvýšenému zájmu veřejnosti o tuto výstavu je přidána i otevírací doba v neděli - od 13 do 17 hodin. Dále je otevřeno tradičně od pondělí do pátku od 8.30 do 17 hodin.

O výstavu je velký zájem. Foto: Štěpán Malast

Výstava představuje tři stovky fotografií z období od roku 1945 až do roku 1989, které zapůjčili místní fotografové či jejich přátelé a známí. Na vernisáži výstavy, kterou po hudebním vystoupení Martina Jáchyma uvedl starosta města Štefan Drozd a místostarosta Josef Suchý, se veřejnosti představil fotograf Zdeněk Beneš. Jeho zdařilé snímky tvoří velkou část výstavy spolu s nejrůznějšími fotografiemi dalších lidí, kteří přinesli do galerie ty nejlepší snímky ze svých rodinných archivů.

„Naším zájmem bylo přestavit hlavně stavební proměny jednotlivých částí města a přivítali jsme i zajímavé fotografie z běžného života lidí, které dnes vyvolávají nostalgické vzpomínky na léta minulá,“ říká kurátorka výstavy Vlasta Fišrová. V souvislosti s výstavou byl vyroben i nástěnný kalendář města pro letošní rok.

Velký zájem návštěvníků a pochvalné reakce na výstavu svědčí o tom, že se jedná o populární téma. Přicházejí i děti ze škol, které prostřednictvím fotografií poznávají život svých rodičů či prarodičů. Na fotografií uvidí třeba spartakiádní či prvomájové průvody, změnila se také móda, automobilismus, jinak se tráví volný čas.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×