Kde se pobavit

O výstavu Klášterecké retro je nebývalý zájem. Na tři sta fotek z minulé doby se proto můžete přijít podívat i v neděli

Reklama

Klášterec nad Ohří - Velkému zájmu návštěvníků se těšila vernisáž i první den výstavy Klášterecké retro, která je k vidění v galerii Kryt do 2. února a v Městské knihovně v Klášterci nad Ohří až do 29. února. Vzhledem ke zvýšenému zájmu veřejnosti o tuto výstavu je přidána i otevírací doba v neděli - od 13 do 17 hodin. Dále je otevřeno tradičně od pondělí do pátku od 8.30 do 17 hodin.

O výstavu je velký zájem. Foto: Štěpán Malast

Výstava představuje tři stovky fotografií z období od roku 1945 až do roku 1989, které zapůjčili místní fotografové či jejich přátelé a známí. Na vernisáži výstavy, kterou po hudebním vystoupení Martina Jáchyma uvedl starosta města Štefan Drozd a místostarosta Josef Suchý, se veřejnosti představil fotograf Zdeněk Beneš. Jeho zdařilé snímky tvoří velkou část výstavy spolu s nejrůznějšími fotografiemi dalších lidí, kteří přinesli do galerie ty nejlepší snímky ze svých rodinných archivů.

„Naším zájmem bylo přestavit hlavně stavební proměny jednotlivých částí města a přivítali jsme i zajímavé fotografie z běžného života lidí, které dnes vyvolávají nostalgické vzpomínky na léta minulá,“ říká kurátorka výstavy Vlasta Fišrová. V souvislosti s výstavou byl vyroben i nástěnný kalendář města pro letošní rok.

Velký zájem návštěvníků a pochvalné reakce na výstavu svědčí o tom, že se jedná o populární téma. Přicházejí i děti ze škol, které prostřednictvím fotografií poznávají život svých rodičů či prarodičů. Na fotografií uvidí třeba spartakiádní či prvomájové průvody, změnila se také móda, automobilismus, jinak se tráví volný čas.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×