Kde se pobavit

Tipy na víkend: Kam na vánoční vigilie či na další akce, které se o prodloužený víkend konají?

Reklama

Ústecký kraj - K Vánocům neodmyslitelně patří půlnoční mše. Pokud se i vy chystáte na některou z nich, přinášíme vám několik tipů, kde ve vašem okolí se bude na štědrý večer vigilie sloužit. A podívejte se také na několik dalších tipů, jak se společensky vyžít o vánočních svátcích.


CHOMUTOV: Děkanský kostel – Půlnoční mše svatá

Čtvrtek 24. prosince od 22.30 hodin


CHOMUTOV: Kostel Svatého Ignáce - Česká mše vánoční

Čtvrtek od 24 hodin

Vyslechněte si Českou mši vánoční s pěveckými sbory regionu a Komorním orchestrem města Chomutova v chomutovském kostele Svatého Ignáce.


CHOMUTOVSKO: JIRKOV – Zámek Červený Hrádek - ŽIVÝ BETLÉM

Čtvrtek 24. prosince od 11 hodin

Tradiční akce konaná na zámku již několik let se stala příležitostí k vánočnímu setkání mnoha přátel.


CHOMUTOV: Náměstí 1.máje – Živý betlém

Čtvrtek 24. prosince od 11 hodin

Zažijte na Štědrý den na chomutovksém náměstí živý betlém. Pokloňte se Ježíškovi v době od 11 do 15 hodin.


MOST: Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Vánoční odpoledne

Čtvrtek 24. prosince od 14 hodin

Než se děti dočkají dárků pod stromečkem, mohou strávit na Štědrý den v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě vánoční odpoledne. Začátek je ve 14 hodin a děti se seznámí s tradičními vánočními zvyky a koledami.


MOST: Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Půlnoční mše

Čtvrtek 24. prosince od 22 hodin

V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě proběhne tradiční Půlnoční mše. Mše začne na Štědrý den ve 22 hodin.


MOST: Církev československá husitská v Mostě – Půlnoční bohoslužba

Čtvrtek 24. prosince od 22 hodin


MOST: VTELNO - kostel Povýšení sv. Kříže ve Vtelně – Vánoční mše svatá

Čtvrtek 24. prosince od 23.59 hodin

Půlnoční Vánoční mši svatou pořádá Římskokatolická farnost Most.


LITVÍNOV: Kostel svatého Michaela archanděla – Půlnoční mše

Čtvrtek 24. prosince od 21 hodin


LITVÍNOV: Klub Ponorka - Xavier Baumaxa + Ovečky a ostatní

Pátek 25. prosince od 20 hodin

V litvínovském klubu uslyšíte Xaviera Baumaxu a další.


LITVÍNOV: Klub Ponorka – Tradiční vánoční večírek

Sobota 26. prosince od 20 hodin

Tradiční vánoční mejdan „sevšimvšudy", tak jako každý rok na 1. svátek vánoční. Definitivní Ententýk ska-pop. Skupina se seskupila v roce 1994. Název, který kapele poradila kamarádka, vyjadřuje touhu po něčem rozmarném a přitom trvanlivém (nebo po čemkoliv jiném). Styl se během dvaceti let hraní nenápadně posunul od gymnaziálního rocku ke stylově bohaté, převážně optimistické vlastní tvorbě. Zvuk kapely je postaven na přehledné „šlapavé" rytmice, hlučných kytarách a zpěvu Markéty Gregorové. Vhodně jej doplňuje dechová sekce čítající v současné době tři členy.


LITVÍNOV: Vánoční jízda po moldavské dráze

Neděle 27. prosince od 9.45 hodin

Jízda historickým motorovým vlakem v rámci Krušnohorských Vánoc města Litvínova. Odjezd v 9.45 z Litvínova směr Moldava, kde si užijete vánoční program, návrat ve v 16.30.


MOSTECKO: HORA SVATÉ KATEŘINY - Půlnoční mše vánoční

Čtvrtek 24. prosinec 2015 od 24 hodin

Půlnoční mše vánoční v kostele sv. Kateřiny v Hoře Svaté Kateřiny.


LOUNY: Kostel sv. Mikuláše Louny – Vánoční mše půlnoční

Čtvrtek od 22 hodin

Půlnoční mše v chrámu sv. Mikuláše v Lounech, zpívá chrámový sbor.


LOUNSKO: PETROHRAD - Kaple Sv. Vavřince – Půlnoční mše

Čtvrtek 24. prosince od 22 hodin


LOUNSKO: STAŇKOVICE U ŽATCE – Kostel Sv. Václava – Setkání s vánoční koledou

Sobota 26 prosince od 15 hodin

Na setkání s vánoční koledou vás zve Poutníčkův liběšický sbor se svým programem a vystoupení dětí MŠ a ZŠ Staňkovice. Uslyšíte koledy a říkadla s tématikou Vánoc.


TEPLICKO: DUCHCOV - Oslava Vánoc s Divadem M

Čtvrtek 24. prosince od 22 hodin

Duchcovské divadlo pořádá na Štědrý den Biblický příběh o narození Ježíška s českými koledami a živým Betlémem.


TEPLICKO: DUBÍ – Kostel Panny Marie – Štědrovečerní bohoslužba

Čtvrtek 24. prosince od 21 hodin


TEPLICKO: OSEK – Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Česká mše vánoční

Sobota 26. prosince od 10.30 hodin.

Během mše svaté zazní Česká mše vánoční J. J. Ryby. Sbor a orchestr řídí Miloš Bok.


ÚSTÍ NAD LABEM: Zoo Ústí nad Labem - Štědrý den v Zoo

Čtvrtek 24. prosinec od 10 hodin

Pokud chcete strávit čekání na Ježíška netradičním způsobem, přijďte se v sobotu, na Štědrý den, podívat do Zoo Ústí nad Labem. Čeká vás tradiční nadílka pro zvířátka - dobroty zabalené ve vánočních dárcích a ozdobené stromky. Začátek v 10.00 hodin, vstupné pro všechny příchozí zdarma, dobrovolný příspěvek pro zvířátka lze vhodit do kasičky u spodní pokladny zoo.


ÚSTÍ NAD LABEM: Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Půlnoční mše

Čtvrtek 24. prosince od 16 hodin


DĚČÍN: Zoo Děčín - Na Štědrý v Zoo

Čtvrtek 24. prosince od 8 hodin

Přímo na Štědrý den připravila zoo pro návštěvníky dáreček v podobě vstupu do zahrady zcela zdarma. Jde o již tradiční akci, kterou rodiny s dětmi rády využívají ke zkrácení čekání na Ježíška. Otevřeno v tento den bude od 8 do 16 hodin. Stejnou výhodu nabídne zoologická zahrada i na Nový rok. Upozorňujeme jen, že 24. prosince a 1. ledna bude možné navštívit pouze areál zoo na Pastýřské stěně, Expozice Rajské ostrovy bude uzavřena!


DĚČÍN: Zámek Děčín - Vánoční hrané prohlídky na zámku Děčín

Neděle 27. prosinec od 14 hodin

Hrané prohlídky na děčínském zámku v době adventní vás přenesou do dob, kdy zámek obývala rodina knížete Jaroslava Thuna. Zámecké komnaty budou v období adventu a Vánoc slavnostně vyzdobené a řeč bude především o tom, jak probíhaly Vánoce na děčínském zámku. Na trase potkáte například posledního majitele zámku Františka Antonína Thuna, jeho manželku, matku, děti a další postavy ve víru vánočních příprav.


DĚČÍNSKO: RUMBURK – Loreta Rumburk – Česká mše vánoční

Sobota 26. prosince od 17 hodin

Koncertní provedení pastorální mše J. J. Ryby Česká mše vánoční zazní 26. prosince od 17 hodin v kostele Sv. Vavřince v Rumburku. Na závěr koncertu jsou pro zájemce připraveny texty známých českých koled a jejich společné zpívání. Na koncertě v kostele sv. Vavřince v Rumburku vystoupí šest desítek účinkujících z Čech a Německa. V klášterním kostele v areálu rumburské Lorety zazpívá pod vedením Patrika Englera Pěvecký sbor z Mikulášovic, Vilémovský chrámový sbor, pěvci ze saských měst Neustadt a Sebnitz. Doprovodí je Rumburský komorní orchestr a hudebníci Šluknovska.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×