Kde se pobavit

Tipy na víkend: Kam na vánoční vigilie či na další akce, které se o prodloužený víkend konají?

Reklama

Ústecký kraj - K Vánocům neodmyslitelně patří půlnoční mše. Pokud se i vy chystáte na některou z nich, přinášíme vám několik tipů, kde ve vašem okolí se bude na štědrý večer vigilie sloužit. A podívejte se také na několik dalších tipů, jak se společensky vyžít o vánočních svátcích.


CHOMUTOV: Děkanský kostel – Půlnoční mše svatá

Čtvrtek 24. prosince od 22.30 hodin


CHOMUTOV: Kostel Svatého Ignáce - Česká mše vánoční

Čtvrtek od 24 hodin

Vyslechněte si Českou mši vánoční s pěveckými sbory regionu a Komorním orchestrem města Chomutova v chomutovském kostele Svatého Ignáce.


CHOMUTOVSKO: JIRKOV – Zámek Červený Hrádek - ŽIVÝ BETLÉM

Čtvrtek 24. prosince od 11 hodin

Tradiční akce konaná na zámku již několik let se stala příležitostí k vánočnímu setkání mnoha přátel.


CHOMUTOV: Náměstí 1.máje – Živý betlém

Čtvrtek 24. prosince od 11 hodin

Zažijte na Štědrý den na chomutovksém náměstí živý betlém. Pokloňte se Ježíškovi v době od 11 do 15 hodin.


MOST: Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Vánoční odpoledne

Čtvrtek 24. prosince od 14 hodin

Než se děti dočkají dárků pod stromečkem, mohou strávit na Štědrý den v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě vánoční odpoledne. Začátek je ve 14 hodin a děti se seznámí s tradičními vánočními zvyky a koledami.


MOST: Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Půlnoční mše

Čtvrtek 24. prosince od 22 hodin

V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě proběhne tradiční Půlnoční mše. Mše začne na Štědrý den ve 22 hodin.


MOST: Církev československá husitská v Mostě – Půlnoční bohoslužba

Čtvrtek 24. prosince od 22 hodin


MOST: VTELNO - kostel Povýšení sv. Kříže ve Vtelně – Vánoční mše svatá

Čtvrtek 24. prosince od 23.59 hodin

Půlnoční Vánoční mši svatou pořádá Římskokatolická farnost Most.


LITVÍNOV: Kostel svatého Michaela archanděla – Půlnoční mše

Čtvrtek 24. prosince od 21 hodin


LITVÍNOV: Klub Ponorka - Xavier Baumaxa + Ovečky a ostatní

Pátek 25. prosince od 20 hodin

V litvínovském klubu uslyšíte Xaviera Baumaxu a další.


LITVÍNOV: Klub Ponorka – Tradiční vánoční večírek

Sobota 26. prosince od 20 hodin

Tradiční vánoční mejdan „sevšimvšudy", tak jako každý rok na 1. svátek vánoční. Definitivní Ententýk ska-pop. Skupina se seskupila v roce 1994. Název, který kapele poradila kamarádka, vyjadřuje touhu po něčem rozmarném a přitom trvanlivém (nebo po čemkoliv jiném). Styl se během dvaceti let hraní nenápadně posunul od gymnaziálního rocku ke stylově bohaté, převážně optimistické vlastní tvorbě. Zvuk kapely je postaven na přehledné „šlapavé" rytmice, hlučných kytarách a zpěvu Markéty Gregorové. Vhodně jej doplňuje dechová sekce čítající v současné době tři členy.


LITVÍNOV: Vánoční jízda po moldavské dráze

Neděle 27. prosince od 9.45 hodin

Jízda historickým motorovým vlakem v rámci Krušnohorských Vánoc města Litvínova. Odjezd v 9.45 z Litvínova směr Moldava, kde si užijete vánoční program, návrat ve v 16.30.


MOSTECKO: HORA SVATÉ KATEŘINY - Půlnoční mše vánoční

Čtvrtek 24. prosinec 2015 od 24 hodin

Půlnoční mše vánoční v kostele sv. Kateřiny v Hoře Svaté Kateřiny.


LOUNY: Kostel sv. Mikuláše Louny – Vánoční mše půlnoční

Čtvrtek od 22 hodin

Půlnoční mše v chrámu sv. Mikuláše v Lounech, zpívá chrámový sbor.


LOUNSKO: PETROHRAD - Kaple Sv. Vavřince – Půlnoční mše

Čtvrtek 24. prosince od 22 hodin


LOUNSKO: STAŇKOVICE U ŽATCE – Kostel Sv. Václava – Setkání s vánoční koledou

Sobota 26 prosince od 15 hodin

Na setkání s vánoční koledou vás zve Poutníčkův liběšický sbor se svým programem a vystoupení dětí MŠ a ZŠ Staňkovice. Uslyšíte koledy a říkadla s tématikou Vánoc.


TEPLICKO: DUCHCOV - Oslava Vánoc s Divadem M

Čtvrtek 24. prosince od 22 hodin

Duchcovské divadlo pořádá na Štědrý den Biblický příběh o narození Ježíška s českými koledami a živým Betlémem.


TEPLICKO: DUBÍ – Kostel Panny Marie – Štědrovečerní bohoslužba

Čtvrtek 24. prosince od 21 hodin


TEPLICKO: OSEK – Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Česká mše vánoční

Sobota 26. prosince od 10.30 hodin.

Během mše svaté zazní Česká mše vánoční J. J. Ryby. Sbor a orchestr řídí Miloš Bok.


ÚSTÍ NAD LABEM: Zoo Ústí nad Labem - Štědrý den v Zoo

Čtvrtek 24. prosinec od 10 hodin

Pokud chcete strávit čekání na Ježíška netradičním způsobem, přijďte se v sobotu, na Štědrý den, podívat do Zoo Ústí nad Labem. Čeká vás tradiční nadílka pro zvířátka - dobroty zabalené ve vánočních dárcích a ozdobené stromky. Začátek v 10.00 hodin, vstupné pro všechny příchozí zdarma, dobrovolný příspěvek pro zvířátka lze vhodit do kasičky u spodní pokladny zoo.


ÚSTÍ NAD LABEM: Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Půlnoční mše

Čtvrtek 24. prosince od 16 hodin


DĚČÍN: Zoo Děčín - Na Štědrý v Zoo

Čtvrtek 24. prosince od 8 hodin

Přímo na Štědrý den připravila zoo pro návštěvníky dáreček v podobě vstupu do zahrady zcela zdarma. Jde o již tradiční akci, kterou rodiny s dětmi rády využívají ke zkrácení čekání na Ježíška. Otevřeno v tento den bude od 8 do 16 hodin. Stejnou výhodu nabídne zoologická zahrada i na Nový rok. Upozorňujeme jen, že 24. prosince a 1. ledna bude možné navštívit pouze areál zoo na Pastýřské stěně, Expozice Rajské ostrovy bude uzavřena!


DĚČÍN: Zámek Děčín - Vánoční hrané prohlídky na zámku Děčín

Neděle 27. prosinec od 14 hodin

Hrané prohlídky na děčínském zámku v době adventní vás přenesou do dob, kdy zámek obývala rodina knížete Jaroslava Thuna. Zámecké komnaty budou v období adventu a Vánoc slavnostně vyzdobené a řeč bude především o tom, jak probíhaly Vánoce na děčínském zámku. Na trase potkáte například posledního majitele zámku Františka Antonína Thuna, jeho manželku, matku, děti a další postavy ve víru vánočních příprav.


DĚČÍNSKO: RUMBURK – Loreta Rumburk – Česká mše vánoční

Sobota 26. prosince od 17 hodin

Koncertní provedení pastorální mše J. J. Ryby Česká mše vánoční zazní 26. prosince od 17 hodin v kostele Sv. Vavřince v Rumburku. Na závěr koncertu jsou pro zájemce připraveny texty známých českých koled a jejich společné zpívání. Na koncertě v kostele sv. Vavřince v Rumburku vystoupí šest desítek účinkujících z Čech a Německa. V klášterním kostele v areálu rumburské Lorety zazpívá pod vedením Patrika Englera Pěvecký sbor z Mikulášovic, Vilémovský chrámový sbor, pěvci ze saských měst Neustadt a Sebnitz. Doprovodí je Rumburský komorní orchestr a hudebníci Šluknovska.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×